Ana Sayfa Manşet Öncü Gençlik Konya Yeni İl Başkanını Seçti

Öncü Gençlik Konya Yeni İl Başkanını Seçti

368

Öncü Gençlik Konya, 5 Nisan 2023 tarihinde İl Yönetim Kurulu Toplantısını yaptı. Önceki dönem Konya İl Başkanı Mustafa Koz, Türkiye Gençlik Birliği Genel Sekreter Yardımcılığı görevini alması üzerine İl Başkanlığı görevine oy birliğiyle Genel Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Gözdenur Mercan seçildi.

Fatma Gözdenur Mercan “Türk milletinin özgür, başı dik ve refah içinde yaşama özlemlerini dile getirebilecek ve bu özlemleri giderecek iktidarı yalnızca Vatan Partisi tarafından kurulabilir. Türkiye’yi seçeneksiz bırakmaya çalışsalar da Türkiye’nin Vatan Partisi var. Sorunları çözecek ve Türkiye’yi daha ileri günlere taşıyacak birikim de Vatan Partisinde var. Türk gençliğinin ve milletinin bağımsızlık talebini başarıya ulaştıracak, mücadelemizi de daha büyüteceğiz.” dedi.

Fatma Gözdenur Mercan, Konya’ da çalışmak, üretmek isteyen vatansever Türk gençliğinin mücadelesine önderlik edecek.

Fatma Gözdenur Mercan Kimdir?

28 Mayıs 1999’da İstanbul’da doğdu. İlköğretimini Veliefendi İlköğretim Okulunda tamamladı, ardından Sakarya’nın Karasu ilçesinde Karasu Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun oldu. 2018 yılında Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümüne başladı. Hâlâ Selçuk Üniversitesinde öğrenciliğine devam etmektedir.

2018 yılında Vatan Partisi’ne üye oldu. 2018 yılından beri Türkiye Gençlik Birliği ve çeşitli üniversite topluluklarında görev yapmıştır. Halihazırda Öncü Gençlik Konya İl Başkanı ve Genel Yönetim Kurulu üyesidir.

Gençlik mücadelesinde çeşitli görevler alan Fatma Gözdenur Mercan sırasıyla TGB Konya AFK Başkanlığı, TGB Konya İl saymanlığı, Uluslararası Büro Sekreterliği, Selçuk Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanlığı, TGB Konya İl Başkanlığı görevlerini yürüttü.