Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK ORDU 10. OLAĞAN İL KURULTAYI GERÇEKLEŞTİ

ÖNCÜ GENÇLİK ORDU 10. OLAĞAN İL KURULTAYI GERÇEKLEŞTİ

940

Vatan Partisi Öncü Gençlik Ordu 10. Olağan İl Kurultayı Vatan Partisi Ordu İl Başkanlığında gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kurultayda Divan Başkanlığına Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu Üyesi Birkan Burkan seçildi.
Öncü Gençlik İl Yöneticisi Çağatay Yurt “ Türkiye devrim sürecine girmiştir. Öncü Gençlik olarak bu süreci hazırlayan esas kuvvetiz. Milli hükumeti kuracak özgüvene sahibiz.” dedi.
Öncü Gençlik Ordu İl Başkanı Salih Özbay “ Öncü Gençlik, Ordu Üniversitesinde iktidar olma hedefine günden güne yaklaşmaktadır. Üniversitede hedefli, disiplinli ve kararlı kadrolarımızla, geniş bir Öncü Gençlik örgütü kuracağız.” dedi

10. Olağan Kurultay Rapor Taslağının tartışılması gündeminde söz alan Öncü Gençlik Genel Merkez Yöneticisi Özgür Altınbaş “Gençlik hareketinin çelik çekirdeği olan Öncü Gençlik örgütümüz 22. Yılında 10. Olağan Kurultaylar dönemine girmiş bulunmakta. Bu kurultay süreci bizim gibi devrimci partiler için, geçmiş dönemin muhasebesi ve yeni döneme dair görevlerin belirlendiği süreçtir.” dedi. Altınbaş son olarak, Öncü Gençlik Ordu’nun üniversitelerde vatansever gençliğin sesini daha da yükselteceğinden emin olduğunu vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.
Öncü Gençlik Ordu İl Başkanı Salih Özbay’ın faaliyet raporu ve mali rapor sunumları ile devam eden kurultayda daha sonra seçim gündemine geçildi.

Mevcut İl başkanı Salih Özbay geçerli oyların tamamını alarak tekrar il başkanı seçildi. 5 kişilik yönetim kurulu ve 4 kişilik üst kurul delegesi belirlendi.

oncugenclik.org.tr, 05.12.2016