Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK SİVAS İL KURULTAYINDAN KARARLILIK MESAJI

ÖNCÜ GENÇLİK SİVAS İL KURULTAYINDAN KARARLILIK MESAJI

1504

Vatan Partisi Öncü Gençlik Sivas Olağan İl Kurultayı’nı onlarca gencin katılımıyla yaptı. Öncü Gençlik Sivas İl Başkanlığı görevine Çağrı Korkmaz seçildi. Çağrı Korkmaz, Cumhuriyet Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği öğrencisi.
Öncü Gençlik Sivas Olağan İl Kurultayı’na Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş de katıldı. Diş; ‘‘Atatürk, Sivas’ta hangi amaçla kongre yaptıysa biz de aynı amaçlarla bu kurultayımızı topluyoruz. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta o kongreye katılan 34 kişi ne hissediyorsa aynı duyguları taşıyoruz. Dünya o zaman şu gerçeği öğrendi: 34, yedi düvelden büyüktür. Örgütlü bir irade sayıca ifade ettiğinin çok çok üzerinde anlam taşır. Öncü Gençlik’i büyütmenin anlamı budur.’’ dedi.
Vatan Partisi Sivas İl Başkanı Cumhur Akbulut ;’’ Böyle bir gençlik yetiştirdiğimiz için gururluyuz. Türkiye’yi bu gençlik ayağa kaldıracak ve emperyalizmden kurtaracaktır.’’ şeklinde konuştu.

YILMADAN İLERLEYECEĞİZ

Öncü Gençlik Sivas İl Başkanlığı’na seçilen Çağrı Korkmaz ise ‘‘Bizlere kahramanlık destanları yazdıran vatanseverlerimizin yolundan yılmadan ilerleyeceğiz.’’ sözleriyle kararlılıklarını belirtti.
Kurultayın konukları arasında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Sivas Şube Başkanı Osman Güler, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Gürelik ve Diş Hekimi Salih Gül yer aldı.
Delegelerin oylarıyla seçilen yeni Öncü Gençlik Sivas İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:
Çağrı Korkmaz
Okan Buçak
Üzeyir Coşkun
Burakhan Başaran
Yunus Kazak
Emrah Zorba

s2

s3

oncugenclik.org.tr, 27.11.2016