Ana Sayfa Haberler MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖNCÜ GENÇLİK TEMEL ÖRGÜT KURULTAYINI GERÇEKLEŞTİRDİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖNCÜ GENÇLİK TEMEL ÖRGÜT KURULTAYINI GERÇEKLEŞTİRDİ

1099

Öncü Gençlik Marmara Üniversitesi Temel Örgüt Kurultayı Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı Ersoy İrşi ve Öncü Gençlik GYK üyesi Işıkgün Akfırat’ın katılımıyla gerçekleşti.

Kurultay Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Marmara Üniversitesi Öncü Gençlik Başkanı Hüseyin Gül’ün faaliyet raporu sunumu ile başladı.
Hüseyin Gül sunum sonrası konuşmasında ” Devrimleri yapan kadro hareketleridir. Harbiye’den başlayan arkadaşlıkla, Mustafa Kemal öncülüğünde kadro hareketleri ile Cumhuriyet Devrimi gerçekleşti. Biz de kadro hareketleri ile yükseleceğiz. ” ifadelerini kullandı.

Ardından mali rapor sunuldu ve aklandı.

Geçmiş dönem çalışmalarının değerlendirmesi yapılması ile gelecek siyaseti tahlil eden kurultay raporu incelendi ve tartışıldı.

Öncü Gençlik 10. Genel Kurultay Rapor Taslağını sunan Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı Ersoy İrşİ konuşmasında ” Öncü Gençlik ne kadar büyürse gençliğin üzerinde uygulanan projeler o kadar çökecektir.
Bir insan daha dönüştürmek, bir insan daha Vatan Partisi üyesi yapmak en büyük hedefimiz olamalı. Vatan Partisi ancak böyle yükselir.
Kadınlarımızın özgür olduğu, madencilerin, işçilerin, emekçilerin ezilmediği, omuzlar üstünde yükseldiği Türkiye için Vatan Partisi şarttır.
Türkiye’nin tek çıkış yolu Vatan Partisidir! ” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen Temel Örgüt Kurultayında yönetim kurulu yenilendi.
Temel Örgüt Başkanlığı görevine Uğur Bıçaklıoğlu seçildi.

Kurultaya partiyi tanımak için katılan Resul Kemal Güler kurultay sonrası üye oldu.

IMG-20161126-WA0019

oncugenclik.org.tr, 27.11.2016