Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK ÜYESİNE BÜYÜKELÇİLİK ÖDÜLÜ

ÖNCÜ GENÇLİK ÜYESİNE BÜYÜKELÇİLİK ÖDÜLÜ

1265

Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçiliği’nin Almanya’da okullarını başarıyla bitiren öğrencilere verdiği ödül bu yıl da sahiplerini buldu.

İleri seviyede eğitim veren Gymnasium’u 1,1’lik not ortalamasıyla bitiren Vatan Partisi Öncü Gençlik Almanya üyesi Dilay Özdemir, Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel’in elinden ödülünü aldı. Özdemi’in 2018/2019 döneminde derslerinde gösterdiği başarıdan dolayı Başkonsolos Sunel, ayrıca bir üstün başarı belgesi de takdim etti.

Ödül töreninde konuşan Sunel, koronavirüs döneminde Alman kamuoyuna yön vermesi ile bilinen, Berlin Charité Üniversitesi Hastanesinde Tıp öğrencisi olarak sürdüren Dilay Özdemir için şu sözleri kullandı:

“Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde 2018-2019 yılında lise dengi okullardan en yüksek not ortalamasıyla mezun olan öğrencilerimize, Berlin Büyükelçiliğimizin ödüllerini ve üstün başarı belgelerini verdik. 1.1 ile mezun olan Dilay Özdemir’in (…) bizlere bir an önce şifa dağıtmaya başlamasını dört gözle bekliyoruz. Öğrencilerimize, ailelerine ve onların bugünlere gelmesine destek olanlara teşekkür ediyor, genç kızlarımızın başarılarının devamını diliyoruz.”