Ana Sayfa Manşet ÖNCÜ GENÇLİK YENİ DÖNEM İÇİN ‘’HAZIR OL’’ DEDİ

ÖNCÜ GENÇLİK YENİ DÖNEM İÇİN ‘’HAZIR OL’’ DEDİ

1513

Vatan Partisi Öncü Gençlik, yeni dönem mücadelesini planlamak için video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

Öncü Gençlik’in bütün il örgütlerinden yüzlerce üyenin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı, ’’Sosyal Medyada Parti Disiplini’’ gündemiyle başladı. İlk olarak sosyal medya sunumlarının yapıldığı gündemde Öncü Gençlik üyeleri, sosyal medyada yayılmaya çalışılan yoz kültüre karşı mücadele, paylaşımlardaki dil ve üslup, güvenilir ve doğrulanmış bilgileri yayma ve toplum ahlakına uygun hareket etme üzerine tartışma gerçekleştirdi. Tartışmanın sonunda Vatan Partili gençler sosyal medyada parti disiplinini uygulama konusunda kararlılığını gösterdi.

Öncü Gençlik Genel Sekreteri Ferdi Tanhan, sosyal medyada parti disiplinine yönelik yaptığı konuşmada şunları ifade etti: 

’’Emperyalizm burada kara propaganda yöntemlerini kullanıyordu fakat emperyalizm ilerledikçe kara propagandanın değerleri de kalmamış durumda. Artık bozgunculuk, vandallık, ahlaksız, eyyamcılık ve dümencilik troll kültürünün içinde mevcut. Sistem en yoz silahları kullanıyor. Bizler de mi bu silahları kullanalım? Hz. Muhammed’in doğru anlaşıldığı zaman çok devrimci olarak algılanacak bir sözü var: ‘Kim bir kavme benzerse onlara benzer.’ O sebeple düşmanın silahıyla değil onun silahının daha etkili bir silahla vuracağız. Bu silah bizim için ahlaktır. Vatan Partili’nin hayatı dimdik olmaktır. Sosyal medyada dolambaçlı olmak bizlerin işi değildir. Bizim için bir doğru bin yalanda doğrudur. Bizim propagandamız gerçeğin propagandasıdır.’’

Toplantının ikinci gündeminde yeni dönem mücadelesini konuşan Öncü Gençlik, HDP Kapatılsın ve E-Aydınlık kampanyalarını değerlendirdi. Öncü Gençlik Genel Başkanvekili Yadigar Özen, ’’Partimizin koyduğu görevler çok somut. HDP’nin kapatılması için bir kampanya başlattık. Kampanyamız çok geniş bir etki yarattı. Yasal ve meşru zeminde HDP emperyalizmin elinde kalan tek kale. Bölücülük ekseninde bir siyaset yürütürken çok daha fazla tedirgin olacak. Türk milleti bu süreçte seferber olup PKK’nın siyasi uzantısı olan partinin kapatılması için kampanyamıza destek olacaktır’’ dedi.