Ana Sayfa Manşet ÖNCÜ GENÇLİK YÖNETİCİLERİ YENİ DÖNEMİN GÖREVLERİNE HAZIR

ÖNCÜ GENÇLİK YÖNETİCİLERİ YENİ DÖNEMİN GÖREVLERİNE HAZIR

935

Vatan Partisi Öncü Gençlik’in İzmir’in Dikili ilçesinde düzenlediği ve Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in de katıldığı Öncü Gençlik Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Kampı devam ediyor.

29 Ağustos Cumartesi günü İzmir’in Dikili ilçesinde başlayan kampında 4 gün geride kaldı. Hijyen ve sosyal mesafe kurallarının üst düzeyde tutulduğu kampta, Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek ve Vatan Partisi MYK Üyesi Şule Perinçek de eğitimler gerçekleştirdi.

FİKİR TARTIŞMALARINDA VATAN SAVAŞI KARARLILIĞI

Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Kampına Vatan Partili gençler, koronavirüs salgını sonrası Türkiye ve dünyanın durumunu değerlendirerek başladı.

Bütün katılımcıların fikirlerini belirttiği gündem maddeleri enine boyuna tartışıldı, yeni döneme ilişkin mücadele planı oluşturuldu. Öncü Gençlik yöneticileri, Partisi’nin Vatan Savaşı siyasetini her koşulda sürdürme kararlılığını yineledi.

Kampın üçüncü gününde Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, “Tarihi Fırsat” başlıklı bir eğitim verdi.

“TARİHİ ROL OYNAYACAĞIMIZ SÜRECE GİRDİK”

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, “Türkiye’nin en dinamik gençlik örgütü olan Öncü Gençliğimiz, aynı zamanda ülkemizin geleceğinin de güvencesidir. Bu süreçte Öncü Gençlik tarihi bir rol oynayacaktır. Önümüzde yeni dünyanın kuruluşunu etkileyen tarihi sorumluluklar ve görevler var. Asya’dan yeni bir uygarlık yükseliyor. Bu yükselen uygarlığın yükselen bir değeri de Türkiye” ifadelerini kullandı.

“EMPERYALİZM ÇAĞINDA DEVLET, DİRENME MEVZİSİDİR”

Günümüzde ABD emperyalizmine karşı verilen mücadelede devletin öneminine vurgu yapan Perinçek, “Devlet bir direnme mevsizidir. Lenin de bunu söylemiştir. Bugün de görüyoruz, emperyalizme karşı mücadele mevzilerinde silahlı olarak Türkiye ve Suriye, ekonomik olarak Çin ve Hindistan. Devletsiz halklar ayak altında kalır. Bugün Türkiye Cumhuriyeti, devleti ve milleti ile birlikte yeni bir dünyanın kuruluşuna öncülük edecek” dedi.

Doğu Perinçek, Türkiye’nin önündeki rotayı şu şekilde özetledi:

“Türkiye’nin yaşadığı devrimin iki ana programı var. Biri Türkiye’nin bağımsızlığı ve bütünlüğü. İkincisi ise ekonomide üretim devrimi. Maliye Bakanı’nın son konuşmasını hatırlayın, artık bu sıcak para ekonomisi ile devam etmek mümkün değil. Sürdürülemez. Peki önümüzde ne var? Üretim ve istihdama dayalı bir ekonomi. Peki bu nereden çıktı? Bizim Üretim Devrimi programımızda yazıyor. Çünkü başka sistem yok. Türkiye’nin önünde iki seçenek vardı. Turgut Özal ile süren ekonomi politikası iflas edince geriye üretim ekonomisi kaldı. Bu programı da en kararlı şekilde Vatan Partisi’nin sorumluluk üstlendiği Türkiye İttifakı uygular.”

“İKTİDAR MÜCADELESİNDEN KOPARILAN BİR KADIN HAREKETİ OLUŞTURULDU”

Kampın üçüncü gününde Vatan Partisi MYK üyesi Şule Perinçek, “Kadın Hareketinde İki Çizgi” başlıklı eğitiminde son dönemde çokça tartışılan İstanbul Sözleşmesi’ne de değindi:

“Bu sözleşme kanunların üstündedir. Yani anayasaya aykırı düştüğü takdirde dahi sözleşme geçerli oluyor. Sözleşmenin uygulanmasını denetleyen Grevio heyetinin hazırladığı raporu okuduğunuzda amaçlarını anlarsınız. Orada benim şiddet gören kadınımı koruyan cümle yok. O raporda mezhep ve etnik bölücülük var. 18. maddede terörle mücadele operasyonları sırasında da kadına şiddet uygulandığı söyleniyor. ABD Başkan adayı Joe Biden, bu rapordaki söylemlerle aynı ifadeleri dile getiriliyor. Biden Türk yargısına karışmaya çalışıyor. HDP’li belediye başkanının tutuklanmasına kadın olduğu gerekçesiyle karşı çıkıyor. Kadın da olsa erkek de olsa asfaltın altına bomba döşeyen içeri atılır.”

Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı ve Genel Sekreter Ferdi Tanhan, eğitimlerinin ardından Doğu Perinçek ve Şule Perinçek’e kitap hediye ettiler.