Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK’E YENİ LİDER

ÖNCÜ GENÇLİK’E YENİ LİDER

340

ÖNCÜ GENÇLİK YENİ GENEL BAŞKANINI SEÇTİ

Vatan Partisi Öncü Gençlik, il başkanları ve yöneticileriyle bir araya geldiği Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Kampında yeni genel başkanını seçti.

14 Temmuz Cuma günü Çanakkale Geyikli’de düzenlenen Genel Yönetim Kurulu Toplantısında 15. Dönem Genel Başkanlık görevine oy birliğiyle Samet Kunt seçildi. 2021 yılından beri Öncü Gençlik Genel Başkanlığı görevini yürüten Barış Demiralay’ın milli medyanın önemli ayaklarından biri olan Ulusal Kanal’da görev alması üzerine Genel Yönetim Kurulunu toplayan Öncü Gençlik, yeni dönemde seçilen yeni Genel Başkan önderliğinde kenetlenerek büyüyeceklerini ve yeni başarılara imza atacaklarını ifade ettiler.

Öncü Gençlik’ten yetişen kadrolar, Vatan Partisi’nin ve Türkiye’nin seçkin kurumlarında görev alarak Türkiye’nin geleceğine farklı alanlarda katkılar sunmaya devam edecek.

Göreve yeni seçilen Genel Başkan Samet Kunt, Öncü Gençlik’in imparatorluklar tarihimizden, Türk Devrimi’nin ve Vatan Partisi’nin tecrübelerinden beslendiğini ve ileriye taşıdığını vurguladı.

Türkiye’ye dayatılan seçeneksizliğe karşı yalnızca Vatan Partisi’nin bu çözümsüzlüğü aşabileceğini belirten Öncü Gençlik Genel Başkanı, “Yeni bir sürece girdik. Türk Milleti ve Türk Gençliği ABD’ye alet olanlarla, ABD’den korkan ve uzlaşanlar arasında seçeneksiz bırakıldı. Türkiye’nin sorunlarının bir tek devrimle çözüleceği bir aşamaya geldik.” dedi.

ÖNCÜ GENÇLİK’İN KÖKLERİ TÜRK DEVRİMİNDE
Vatan Partisi Öncü Gençlik’in başarılarını sıralayan Samet Kunt, sistemin gençlere yönelik yürttüğü saldırıları bertaraf ettiklerini söyledi.

Öncü Gençlik’in 30. yılına giriyoruz. Bu 30 yılda Öncü Gençlik Türkiye tarihine damga vurdu. Türk Gençliğini emperyalizme karşı birleştirdi, devrimci gençliği partisiz bırakmadı, neo-liberal cereyanlarla mücadele etti. Gençlik merkezlerini bölücülere, vatansızlara, cumhuriyet düşmanlarına bırakmadı. 12 Eylül’ün ‘apolitik’ gençlik yaratma planlarını ve FETÖ’nün altın nesil yaratma hedefini yerle bir etti.”

“Öncü Gençlik, Türk Devrimi’nin öncü partisi Vatan Partisi’ne yüzlerce kadro yetiştirdi. Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in de ifade ettiği gibi Öncü Gençlik kadroları ve mezunlarıyla ülkemizin ve partimizin 40 yılı sigortalandı. 30 yıllık tarihimizin bize öğrettiği en büyük gerçek ise başarılarımızın sırrının  Vatan Partisi’nin ideolojik, siyasi, örgütsel çizgisine olan sonsuz bağlılığımızdır. Türk Devrimi’nin öncü partisi Vatan Partisi, bizi insanlığın sonsuz özlemlerine, Türk Devrimi’nin ve imparatorluklar tarihimizin eşsiz birikimine bağlamıştır. İşte Öncü Gençlik’in kökleri buradadır.”

‘GENÇLERİ MİLLİ DEVRİMCİ ÇİZGİDE BİRLEŞTİRECEĞİZ’

“Üreticilerin Milli Hükümeti için milli devrimci muhalefet iktidar yürüyüşümüz için altın formüldür. Bu siyasi çizgiyi muhalif olmak için değil iktidar olmak için uygulayacağız. Öncü Gençlik milli devrimci muhalefet doğrultusunda siyasetlerini üretecektir. Milli Devrimci gençlik cephesini büyüteceğiz. Türk Gençliğinin yüzde yüzüne hitap edeceğiz. Milliyetçi, Atatürkçü, sosyalist, devrimci gençleri örgütleyeceğiz, birleştirici olacağız.”

GENÇLİĞİN SEÇENEĞİ VATAN PARTİSİ

“Türk Gençliğini NATO/ABD’ye karşı verdiğimiz bağımsızlık savaşında örgütleyeceğiz, bölücülüğe, Atatürk düşmanlığına, sahte Atatürkçülüğe, sahte milliyetçiliğe, LGBT’ye ve ortaçağcı fikirlere karşı mücadele edeceğiz.

Türk Gençliğinin parasız, bilimsel, nitelikli eğitim talebine cevap vereceğiz. Gençliğin, genç işsizlik ve gelecek kaygısı gibi sorunlarıyla birleşeceğiz. Gençlik sorunlarına müdahale edeceğiz, sorun çözeceğiz.

Devletin, milletin ve gençliğin çıkarlarını her şeyin üstünden tutacağız.

Partimizin ekonomi siyasetlerini gençlik içinde uygulayacağız. Türk gençliğinin ekonomik krize karşı tepkisini doğru program ve siyasetlerle örgütleyecek ve oluşabilecek halk hareketlerine liderlik edeceğiz.

Vatan Partisi Öncü Gençlik olarak, Üreticilerin Milli Hükümetini kurmak ve Kemalist Devrimi tamamlamak için en ön cephede savaşacağız. Aydınlıkçılar siperden ilk fırlayanlardır. Öncü Gençlik de partimize ve ülkemize karşı yapılan her türlü hücuma karşı siperden ilk fırlayan olacaktır. Öncü Gençlik olarak bu kutlu hedef için, aynı hedefe odaklandık, kader birliği içinde varlığımızı Türk varlığına armağan edecek ve zafere ulaşacağız.”