Ana Sayfa Yazılar İSMAİL KILIÇARSLAN VE HÜDA PAR SEVDASI

İSMAİL KILIÇARSLAN VE HÜDA PAR SEVDASI

287

Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan “HÜDA PAR’dan Ne İsteniyor” adlı bir yazı yayınladı. Yazı okuyanlarda şaşkınlık yaratabilir. Çünkü hepimizin bildiği, ayan beyan ortada olan HÜDA-PAR ile İsmail Bey’in anlattığı HÜDA PAR bambaşka.

İsmail Bey’in temel amacı HÜDA PAR’ı, PKK/HDP ile olan ayrışmasından dolayı meşrulaştırmak.

“Sizi temsil edip hakkınızı savunacak tek yapı PKK ve onun Yeşil bilmem ne partisi değildir” dediği için HÜDA PAR’ın yok olmasını istiyorlar.”

“Kürtleri geleneksiz bir sekülarizmle, hiçbir mesnedi olmayan bir Alevilikle ve daha da acıklısı ‘emperyalizmin mayın eşeği’ olmaya gönül indiren bir çeşit gavurlukla temsil ettiğini iddia eden Yeşil bilmem ne partisi, iki bakımdan güç kaybetti HÜDA-PAR yüzünden.” (1)

Öncelikle İsmail Kılıçarslan’ın hezeyan dolu yazısını bir kenara koyarak, HDP-HÜDA-PAR karşıtlığının yapaylığından bahsetmek gerekir. Çünkü HDP/PKK ve HÜDA-PAR aynı denize akan iki nehir gibidir.

AYNI PROGRAM AYNI HEDEF


1.) İki parti de Türk Milleti kavramına karşı. Türk Milletini Anayasadan çıkarmak istiyorlar.

2.) İki parti de federasyoncu ve özerklikten yana.

3.) Zorunlu askerliğe karşılar. Anadilde eğitim adı altında Türkçe düşmanlığı yapıyorlar.

4.) Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlıkları aşikardır. Seyit Rıza’da ve Şeyh Sait’te birleşmektedirler.

5.) Atatürk onlara göre ırkçı, faşist, diktatör, katliamcı ve Kürt düşmanıdır. İki partinin de programına bakarak bu gerçeklere herkes ulaşabilir.

TERÖR KARDEŞLİĞİ

HDP’nin PKK ile ilişkisi herkesin malumu, orayı anlatmaya ihtiyaç duymuyoruz. Yazar HDP/PKK ilişkisi üzerinden HÜDA PAR’ın Hizbulkontra ile ilişkisini örtmeye çalışıyor. Ancak kendisi bir bakıma bu bağı itiraf etmektedir. “Neredeyse 20 yıldır terörle arasına net bir mesafe koyan ve sivil alanda faaliyet gösterme kararlılığından hiç taviz vermeyen HÜDA PAR’ı…” (2)

İsmail Bey ağzından baklayı çıkarıyor, 20 yıldır arasına mesafe koyuyor demek 20 yıl önce o mesafenin olmadığını söylemektir.

HÜDA PAR’a göre Hizbulkontra terör örgütü değil, hatta PKK dahi terör örgütü olarak kabul edilmeyebilir. (3) Zekeriya Yapıcıoğlu, HÜDA PAR’ın temelini Mustazaflar Derneği’nin oluşturduğunu kabul ediyor. Adı geçen dernek kurulduktan kısa bir süre sonra Hizbulkontra bağı sebebiyle kapatılmıştı. (4)

Mustazaf-Der’in çekirdeğini Hizbullah davalarında yargılananlar oluşturdu.(5)

Mustazaf Derneği’nin kurucuları Hizbullah davasından yargılananlardı. Diyanet İşleri Başkanlığı da HÜDA PAR ile Hizbulkontra arasındaki ilişkiyi tespit etmiş ve uyarılarda bulunmuştu. (6) Örnekler çoğaltılabilir, HÜDA PAR Hizbulkontra ilişkisi üzerine kitaplar bile yazılabilir.

HÜDA PAR YALANLARI

Yazara göre HÜDA PAR, HDP/PKK’dan sandıkları korumuştu. Koskoca devlet, HDP/PKK’dan sandıkları koruyamıyor ancak terör örgütleriyle bağı kesinleşmiş olan HÜDA PAR sandıkları koruyabiliyor. Öncelikle sizin HÜDA PAR’a övgüler düzmek yerine, devleti oyları koruyamayacak kadar aciz duruma düşürdüğünüz için utanmanız gerekir. 

Yazar yine aynı yazıda, devletin ve milletin HÜDA PAR’ın yanında olması gerektiğini söylüyor. Ancak gerçek şu ki HÜDA PAR devletin ve milletin yanında değil. Eylemleri ve fikirleriyle bunu ortaya koyuyorlar. Bu sebeple yazının temel tezi olan, HÜDA PAR’ın Türkiye’nin milli birliğinden, vatan bütünlüğünden yana olduğu gibi fikirlerin hiçbir değeri kalmıyor.

Yine yazara göre HDP/PKK, HÜDA PAR yüzünden güç kaybetti. HÜDA PAR hem onlarla doğrudan siyasi mücadeleye girişerek hem de sandıkları koruyarak HDP/PKK’nın gücünü azaltmış.

İsmail Bey’in hayal dünyasının aksine, HDP/PKK’nın gücünü Mehmetçik kırmıştır. Türk Milletinin bölücülüğe karşı tavrı, Kürt vatandaşlarımızın devletinden yana olan tutumu, Diyarbakır Annelerinin direnişi ve Vatan Partisi’nin etkin siyasi  mücadelesiyle HDP/PKK’ya ağır darbeler indirilmiştir.

2023 seçim sonuçlarına bakalım AK Parti HÜDA PAR’ın en güçlü olduğu yerde dahi ciddi oy kayıpları yaşamıştır. Bırakalım HDP’ye oy kaybettirmeyi kendi oylarını bile koruyamadılar. Hatta HÜDA PAR karşı tepki yaratarak HDP’nin azalan oylarının daha da azalmasını engellemiştir.

Yazara soruyoruz, 2015 yılından beri yüzlerce şehit verdik. HÜDA PAR bu mücadelenin neresindeydi? İsmail Bey hangi dünyada yaşıyor da üstüne vazife olmayan bir şekilde bu kahramanca mücadeleyi HÜDA PAR’a bahşediyor?

İKİ BÖLÜCÜ BİR MECLİS’TE

Gladyo, NATO görevi sebebiyle önce PKK’yı, ardından Hizbullah’ı PKK’ya karşı kurdu. Sonuç olarak bu iki terör örgütünün de Türkiye’ye büyük zararları oldu. Sol görünümlü bölücülüğe karşı, İslamcı görünümlü bölücülüğün hiçbir işe yaramadığı ortada.

O sebeple İsmail Kılıçarslan’ın HÜDA PAR’ı HDP ile meşrulaştırması da boşuna. Çünkü iyi bölücü, kötü bölücü ayrımı yapmak durumunda değiliz. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti HÜDA PAR adlı partiye de mecbur değil.

AK Parti ve İsmail Kılıçarslan gibiler bu haliyle bölücülüğü meşrulaştırıyor. Muhalefet bir yandan HDP/PKK’yı, iktidar ise HÜDA PAR’ı Meclis’e taşıyor. Bu şekilde bölücülük meşrulaşıyor. İki taraf da kendi bölücü ortaklarını, karşıdaki bölücü parti üzerinden meşrulaştırıyor.

Bölücülük, devlet ve cumhuriyet düşmanlığı oy için mazur görülüyor. AK Parti HDP/PKK’ya karşı HÜDA PAR’ı sahaya sürerek PKK’ya güç veriyor.


HÜDA PAR ZEHRİ

CHP adım adım tabanını HDP için ikna etmişti. Bunun için CHP medyasıyla liderliğiyle çok çalıştı. Yazarlar, çizerler, televizyonlar, gazeteler seferber oldu. Sonuç itibariyle CHP-HDP dostluğu kuruldu ve buna hemen hemen ciddi bir tepki koyulmadı.

Şimdi de AK Parti kendi tabanına aynı yöntemi uyguluyor. İsmail Kılıçarslan bu stratejinin sıradan bir görevlisi. Ona yaptığımız eleştiriler aslında en başta bu ülkeyi yönetenlere, hükümete ve AK Parti’ye yaptığımız eleştirilerdir.

Stratejiniz, siyasetleriniz, cesur olmayışınız Türkiye düşmanlarına güç veriyor. Türkiye Cumhuriyeti Devletini acziyet içine sokuyor. Şu zamana kadar Türkiye’nin birliğinden yana tavır aldığınız ölçüde iktidarınızı devam ettirdiniz. Bölücülüğe karşı verilen tavizin CHP’yi getirdiği durum ortada. Siz de HÜDA PAR ve NATO siyasetlerinin karşılığını göreceksiniz.

Türk Milleti Vatan Partisi etrafında birleşerek hem AK Parti’ye hem de CHP’ye büyük bir ders verecektir.

Dipnot

1.)https://www.yenisafak.com/yazarlar/ismail-kilicarslan/huda-pardan-ne-isteniyor-4547663

2.)https://www.yenisafak.com/yazarlar/ismail-kilicarslan/huda-pardan-ne-isteniyor-4547663

3.)https://www.aydinlik.com.tr/haber/pkkya-teror-orgutu-diyemedi-307440

4.)https://www.aydinlik.com.tr/koseyazisi/bir-allahin-partisi-eksikti-tamami-6498

5.)
https://www.aydinlik.com.tr/koseyazisi/bir-allahin-partisi-eksikti-tamami-6498

6.)https://www.aydinlik.com.tr/haber/diyanet-isleri-baskanliginin-gizli-tarikat-raporu-2-liderleri-ve-one-cikan-faaliyetleri-131538