Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK’TE GENEL SEKRETER DEĞİŞİKLİĞİ

ÖNCÜ GENÇLİK’TE GENEL SEKRETER DEĞİŞİKLİĞİ

1249

Vatan Partisi Öncü Gençlik geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Genel Yönetim Kurulu toplantısıyla genel sekreter değişikliğine gitti.

7-8 Eylül 2013 tarihlerinde düzenlenen genel kurultaydan itibaren genel sekreterlik görevini yürüten Cemil Gözel’in yerini, GYK’da oy birliğiyle alınan kararla Uğurcan Yardımoğlu aldı.

GYK’da yaptığı konuşmayla Öncü Gençlik Genel Sekreterliğinin büyük bir onur olduğunu belirten Cemil Gözel, “Öncü Gençlik bize uzun soluklu mücadele kültürü kazandıran bir okul. Öncü Gençlik’te partimizin 50 yıllık mücadele birikimiyle aşılandık. Şimdi bu birikimi görev aldığımız yeni kurullarda işlemeye, yükseltmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki dönem gençliğin üniversitelerde iktidar olacağı bir dönem. Öncü Gençlik yeni döneme daha donanımlı ve hazır giriyor.” diye de ekledi.

Atatürkçü, vatansever gençliğinin partisi olmadan bir hiç anlamına geleceğini söyleyen Uğurcan Yardımoğlu da “Vatan Partisi en ağır yüklerin altına gülümseyerek girenlerin partisi. Öncü Gençlik de bu kültürün alt yapısı. Birinci görevimiz olan Türkiye gençlik hareketine önderliği elden bırakmayacağız. Üniversitelerimizi vatanseverliğin ve çağdaşlığın kaleleri yapacağız.” dedi.

Üniversiteden mezun olmaya hazırlanan Cemil Gözel, yeni dönemde Teori Dergisi’nde görev alacak.

Cemil Gözel (solda) kimdir: Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Halkbilim bölümü son sınıf öğrencisi olan Gözel, lise yıllarından itibaren Vatan Partisi’nde mücadele ediyor. Bir dönem Türkiye Gençlik Birliği’nde Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Gözel, 2013’ten bu yana Öncü Gençlik’in Genel Sekreterlik görevini yürütüyordu.

Uğurcan Yardımoğlu (sağda) kimdir: İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler öğrencisi olan Yardımoğlu, 2013’ten bu yana Öncü Gençlik’in İstanbul İl Başkanlığı görevini yürütüyordu.