Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK’TEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

ÖNCÜ GENÇLİK’TEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

2093

Ülkemizin Amerikan emperyalizminin siyasi, ekonomik ve askeri her türlü saldırısına karşı devleti, milleti ve ordusuyla savaştığı bu günlerde, milli zaferlerimiz her zamankinden daha anlamlı hale gelmiştir.

30 Ağustos Zaferi, Dörtnala gelip Uzak Asya’dan, Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan bu cennet vatanın emperyalistlerin esaretinden kurtulmasını sağlamıştır.

96 yıl önce bugün, ordumuz tükenmez bir azimle, emperyalistlerin taşeronu olarak Anadolu’yu işgale kalkışan kuvvetleri ezmiştir. Bugün de şanlı Türk Ordusu köklerinden aldığı güçle,  Amerikan emperyalizminin desteklediği her türlü taşeron örgüte karşı zaferler kazanmaktadır.

Askeri çabaları sonuç vermeyen ve dünyanın kanını emmekten bıkmayan emperyalist kuvvetler; son günlerde ekonomi silahıyla ülkemize diz çöktürmek istemektedir. Büyük zaferimizin yıl dönümünde bu çabaların akamete uğrayacağını bugünden ilan ediyoruz.

30 Ağustos 1922’de Türk ordusunun zaferiyle mahv ve perişan olan emperyalist kuvvetler siyasi, ekonomik ve toplumsal her alanda aynı kadere razı olmak zorunda kalmıştır. Bugün de yalnızca ulusumuzu değil, dünyanın bütün mazlum uluslarının yaşamını tehdit eden zalimlerin askeri alanda aldıkları yenilgilerin benzerlerini siyasi, ekonomik ve toplumsal alanda da alacakları kesindir.

Azmimiz ve özgüvenimiz tarihimizde aldığımız büyük zaferlerin neticesidir.

Türk Gençliği olarak bundan 96 yıl önce olduğu gibi emperyalist tahakkümün her türlüsünü yerle yeksan etme kararlılığındayız.

Vazifemiz, tarihin bize yüklediği bu sorumluluğu zafere ulaştırmaktır. Vazifemizin başında ve milletimizin emrindeyiz.

Büyük devrimci önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde tam bağımsız ve başı dik Türkiye’nin vatansever gençliğiyiz.

 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günü kutlu olsun!
 Milletimiz var olsun!

ÖNCÜ GENÇLİK MERKEZ YÜRÜTME KURULU

oncugenclik.org.tr, 30.8.2018