Ana Sayfa Manşet ÖNCÜ GENÇLİK’TEN AĞIRALİOĞLU’NA ZOR SORULAR

ÖNCÜ GENÇLİK’TEN AĞIRALİOĞLU’NA ZOR SORULAR

2110

Habertürk TV’de katıldığı TV programında Doğu Türkistan işgal altındadır diyen İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu’na cevap Öncü Gençlik’ten geldi.

                İyi Parti’li Yavuz Ağıralioğlu, Habertürk TV’de katıldığı televizyon programında “Doğu Türkistan işgal altındadır, Çin toprağı değildir” dedi. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek ise Bölgenin Çin toprağı olduğunu söyleyerek Doğu Türkistandan gelen teröristlerin Suriye’de Mehmetçiğe kurşun sıktığını hatırlattı.

            Ağıralioğlu’nun iddialarına cevap gecikmedi. Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı “Doğu Türkistan işgal altındadır, Çin toprağı değildir” diyen Ağıralioğlu, “Kürdistan işgal altındadır, Ermenistan toprakları Türkiye tarafından gasp edilmiştir” diye pusuda bekleyen bölücülere nasıl yanıt verebilir?” dedi.

  1. Türkiye’ye sürülen bütün yalanların, Türkiye’nin uluslararası anlamda önüne taş koyan bütün faaliyetlerinin arkasında bu isimler ve örgütleri vardır. Yavuz Ağıralioğlu’nun bütün bunları bilmediğini varsayalım. Nasıl bu kadar pervasız davranabiliyor?
  2. Doğu Türkistan işgal altındadır, Çin toprağı değildir” diyen Ağıralioğlu, “Kürdistan işgal altındadır, Ermenistan toprakları Türkiye tarafından gasp edilmiştir” diye pusuda bekleyen bölücülere nasıl yanıt verebilir?
  3. Ağıralioğlu, insanları çocuğuyla kurduğu bağları hatırlatarak ikna etmeye çalışıyor. Türk devlet geleneğini ve tarihini tanımadığına bu cümle bile yeterlidir. Türkiye bu ciddiyetsizlikle ve sığlıkla yönetilebilir mi?
  4. Çin’e düşmanlık, Rusya’ya düşmanlık kime dostluk getirir?

İşte Özgür Bursalı’nın açıklamalarını tamamı:

oncugenclik.org.tr, 31.12.2019