Ana Sayfa Haberler Öncü Gençlik’ten Sözcü Gazetesine Ziyaret

Öncü Gençlik’ten Sözcü Gazetesine Ziyaret

1049

Vatan Partisi Öncü Gençlik’in 17-18 Aralık’ta Ankara Anemon Hotel’de gerçekleştireceği 10. Olağan Genel Kurultay’ın basın çalışmalarının sıradaki durağı Sözcü Gazetesi’ydi. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, Yazı İşleri Müdürü Ferda Öngün ve Aytunç Erkin gazetenin İstanbul Halkalı’daki merkezinde ziyaret edildi. Görüşmeyi gerçekleştiren heyette Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, Merkez Yürütme Kurulu üyesi Elif İlhamoğlu ve Genel Yönetim Kurulu üyesi Işıkgün Akfırat yer aldı.

Gazete yöneticilerine öncelikle Öncü Gençlik’in kurultay sürecinde yurdun dört bir yanında yürüttüğü çalışmalar anlatıldı. Üniversitelerden başlayan kurultaylar dizisini bir tek Vatan Partisi gençliğinin yapabildiği vurgulandı. Öncü Gençlik’in üniversiteleri vatanseverleştirme ve demokratikleştirme mücadelesinin yanısıra toplumun her alanında, meslek örgütlerinde, demokratik kitle örgütlerinde var olduğu söylendi. Türkiye’nin geleceksizlik ve alternatifsizlik sorununa Vatan Partisi Öncü Gençlik’in son vereceğinin altı çizildi.

Yayın Yönetmeni Metin Yüksel, muhalefetin FETÖ ve PKK’ya karşı mücadelede net olması gerektiğine dikkat çekti. Sözcü’nün Türkiye’den yana bir muhalif gazete olduğunu vurguladı. Öncü Gençlik yöneticileri de Sözcü’nün 15 Temmuz’da tutumunu net olarak ortaya koyduğunu, olası baskıların boşa çıkacağını ifade etti. Bir tane Türkiye olduğu ve herkesin tehditlerin farkında olacak görevini yapması gerektiği görüşünde ortaklaşıldı.

Öncü Gençlik heyeti, hem Sözcü yöneticilerini Kurultay’a davet etti hem de gazetenin sayfalarını Öncü Gençlik’in yürüttüğü çalışmalara açmasını rica etti. Yöneticiler davet ve ziyaret için memnuniyetlerini ifade ettiler, Sözcü’nün ülkesi için çalışan gençliğin haberine her zaman yer vereceğini söylediler.

oncugenclik.org.tr, 01.12.2016