Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK’TEN KURULTAYA ÇAĞRI

ÖNCÜ GENÇLİK’TEN KURULTAYA ÇAĞRI

992

Vatan Partisi Öncü Gençlik, 3 Eylül 2018 tarihinde Türkiye Barolar Birliği Konferans Salonu’nda olağanüstü kurultayını topluyor.

Antalya’dan Konya’ya, İstanbul’dan Gaziantep’e, Öncü Gençlik yöneticilerine sorduk: Gençlik neden Öncü Gençlik kurultayına katılmalı?

 “BAĞIMSIZ VE BAŞI DİK YAŞAMAK İÇİN EN BAŞTA MÜCADELE”

Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz: “ABD-İsrail emperyalizmi ve ülkemizdeki aparatlarıyla büyük bir mücadele içerisindeyiz. Türk Gençliği bu savaşın her cephesinde milletin hizmetindedir. Vatan Partisi Öncü Gençlik, üniversitelerde vatansever öğrencileri partisiyle buluşturuyor ve vatan savaşı cephesinde kenetliyor. Önce vatan diyen tüm genç arkadaşlarımızı öncü partinin gençliğiyle buluşmaya kurultayımıza davet ediyoruz.”

İstanbul İl Sekreteri Berke Berkil: “Türkiye dört bir taraftan, farklı yöntemlerle sıkıştırılmaya çalışılınca biz Türk Gençliği tarihimizden aldığımız güçle görevlere atılmayı milletimize borç bilmişizdir. Bugün de kurultayımıza verdiğimiz Önce Vatan ismiyle birlikte üzerine bastığımız topraklarda bağımsız ve başı dik yaşamak için mücadeleyi en başa yazıyoruz. Yıllardır vatan ve hürriyet kavramlarıyla yetişen vatansever Türk Gençliğinin bu kavramların korunması için bu uğurda mücadele edecek Öncü partiye ihtiyacı var. Bağımsız, başı dik, toprağını eken, fabrikada makineleri çalışan kısacası ayakları üzerinde sapasağlam duran bir Türkiye’yi kurmak için Türk Gençliğini Öncü Gençlik Kurultayına davet ediyoruz.

İzmir İl Yöneticisi Doğa Dursun: “İçinde bulunduğumuz dönem ülkenin sorunlarına paralel olarak gençliğin sorunlarının yükseldiği ve artık tek başına çözüm ihtimallerini ortadan kaldırdı. Bu dönem gençliği politikleştirmekle beraber çözüm üretme sürecini de hızlandırmış oldu. İşte bu süreçte Öncü Gençlik vatan savaşı, ekonomi savaşı gibi meseleleri tartışan ve çözüm üretmek adına harekete geçen tek gençlik örgütüdür. Öncü Gençlik bu savaşta izleyici değil müdahildir. Bireyselleşmeye, işsizliğe, emperyalist her saldırıya karşı en ön cephededir. Öncü Gençlik bu sebeplerden dolayı Türkiye’yi yönetmeye taliptir. Türk gençliğini, ülkemizin geleceğine dair beraber çözüm üretmeye ve beraber yönetmeye davet ediyoruz.”

Antalya İl Başkanı Oğuzhan Kapçak: “Öncü Gençlik, üniversitelerde ve liselerde vatan düşmanları ve Atatürk karşıtlarına karşı mücadelenin bayrağını tutuyor. Şimdi bu bayrağı yükseltmenin vakti. Cumhuriyet Devriminin izinde ilelebet ilerlemenin formülü ise 3 Eylül günü Öncü Gençlik Kurultayı’ndan geçiyor.”

Gaziantep il Yöneticisi Burak Bayoğlu: “Öncü Gençlik karargâhı, Türkiye’yi saran emperyalizm ve aparatlarına karşı mücadelenin yıkılmaz, en sarsılmaz cephesi. Vatansever gençlik, bu cephede birleşmeli.”

Konya İl Yöneticisi Erdener Saraçlar: “Ciğerleri toprağının kokusu ile dolu, alnı emekçi ile birlikte terleyen, yüreği memleketi için çarpan, zihni bilim, sanat, hürriyet için çalışan gençliğin kurultayında aynı heyecanla yanan arkadaşlarımız ile buluşmalıyız.”

Sakarya İl Başkanı Erol Aslan: “Bugün Türkiye’de bilgisiyle mücadele azmiyle gerçekten Atatürk Türkiye’si için çalışan gerçek güç Vatan Partisi Öncü Gençlik’tir Türkiye’nin geleceği bu ellerdedir.  Bu yüzden Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olmak için Türk gençliği Öncü Gençlik kurultayına katılmalıdır.”

Eskişehir İl Başkanı Dilek Çınar: “Türkiye’yi içerisinde bulunduğu ekonomik darboğazdan çıkarmak, vatanın birliğini ve bütünlüğünü sağlamak ve terör örgütlerinin tarikat ve cemaatlerin kökünü kazımak, yeniden Atatürk ilke ve devrimleri rotasına girmek için gençliğe, gençliğin de mücadeleye ihtiyacı var. Gençlik mücadelesinin en sağlam kalesi Öncü Gençlik önderliğini belirlemek üzere buluşuyor. Türk Gençliğini bu tarihi kurultayda buluşmaya davet ediyoruz.”

Bursa İl Başkanı Elif Gökkuş: “Gençlik eğitim hayatının niteliksizliği ve ekonomik krizin etkisinin artmasıyla gelecek kaygısıyla boğuşuyor. Gençliği gelecek kaygısıyla yok etmeye çalışan sisteme karşı seçeneksiz değiliz. Öncü Gençlik bu kurultayıyla da vatansever gençliğin biricik adresi olduğunu gösterecek.”

(Aydınlık)

oncugenclik.org.tr, 29.8.2018