Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ KADIN BÖLGE TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

ÖNCÜ KADIN BÖLGE TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

1143

Vatan Partisi Öncü Kadın bölge toplantısı Bursa il merkezinde yapıldı.

Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Pınar Gül Kömek toplantıda, Vatan Partisi’nin kadın kollarının ve neden nasıl bir çalışma yürüteceği, vatan savunmasında öncü kadının görevleri, bunun dışında faaliyet alanlarının nereler olacağı, vatanın birliği ve bütünlüğü meselesinin en öncelikli mesele olduğunu, belirterek “yeni” adı altında anayasadan Türk milleti tanımını ve Avrupa özerklik şartı çekincelerini kaldırıp, büyük milletimizi ve vatanımızı bölme faaliyetlerine karşı her ne şart ve koşulda olursa olsun mücadele ederek bu anayasayı yaptırmama kararını yineledi.

Emperyalist kapitalist sistemin kadına bakışını ele alan Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Pınar Gül Kömek, “kadının siyasal sosyal ve ekonomik hayatta önder roller üstlenerek karar organlarında daha fazla yer alması için mücadele etmeye devam edeceklerini, yere düştüğünde bile bir avuç toprakla kalkan türk kadınlarının dünyanın tüm kadınlarına örnek olmaya devam edeceğini, içine itilmeye çalışıldığı geri, yobaz ilişki ağlarını yırtıp atarak bir kez daha mazlum milletlerin kadınlarına önderlik etmek için ayağa kalktığını söyleyerek öncü kadınlar, vatan savunmasının başındadır. Yüce milletimizi ayırmaya kalkanlara en büyük yanıtı biz veriyoruz. Doğudan batıya ana yüreğinin yarattığı birliği kimse yıkamaz. Biz kadınları kimsenin ayırmaya gücü yetmez. Yetmedi, yetmeyecek” dedi.

Toplantının sonunda, “Öncü Kadın görev başında, Mustafa Kemalin askerleriyiz” sloganları ile toplantı son bulurken, toplantıya Çanakkale, Yalova, Bandırma ve Bursa’dan kadınlar katıldı.

oncugenclik.org