Ana Sayfa Yazılar SAMET KUNT YAZDI: YÜZLEŞİN HRANT’LA VE YALANLARINIZLA

SAMET KUNT YAZDI: YÜZLEŞİN HRANT’LA VE YALANLARINIZLA

1573

Samet Kunt, Öncü Gençlik GYK Üyesi ve İzmir İl Sekreteri

Hrant Dink 19 Ocak 2007 tarihinde bir suikast sonucu hayatını kaybetti. Öldüğünde Agos Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeniydi. Suikast sözde ‘’Türk Milliyetçiliği’’ adına, Erhan Tuncel’in azmettiriciliğiyle  Ogün Samast ve Yasin Hayal gibi tetikçiler tarafından işlenmişti. Daha sonradan da anlaşılacağı üzere suikast Türk Vatanseverliğini boğmaya hizmet etmek için yapılmıştı. Hrant Dink cinayeti sözde ‘’Ergenekon Terör Örgütü’ne’’ ısrarla bağlanmak istenmiş, başta İTC olmak üzere devrim tarihimizin tümü ve TSK ile hesaplaşmak için kullanılmıştır.

AB Komisyonu Büyükelçisi Karen Fogg, bu hesaplaşmanın haberini yıllar öncesinden vermişti.(1) Ancak sert kayaya çarptı, planları Vatan Partisi(İşçi Partisi) tarafından ortaya çıkarılınca apar topar Türkiye’yi terk etmek zorunda kaldı.(2)

CİNAYETİ ETÖ DEĞİL FETÖ DÜZENLEDİ

Cinayetten günler sonra Genel Başkanımız Doğu Perinçek, cinayetin faallerini ortaya koyan bir basın açıklaması yaptı. Cinayeti Emniyet içindeki F Tipi yapılanma düzenlemişti.(3) Failler ise dönemin Trabzon Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek ve İstanbul İstihbarat Dairesi c-5 bürosunda görevli Ali Fuat Yılmazer’di. İki isim de 2014 yıllarının başlarında başlatılan FETÖ operasyonlarının ilk hedefleri olmuştu, Türkiye açısından ciddi tehdit unsurlarıydı. Dönemin İstanbul Valisi şimdi ise partimizin önderlerinden olan sayın Vali Erol Çakır Ramazan Akyürek’in siciline Fethullahçı notunu düşmüştü.(4)

Daha sonra yapılan soruşturmalarda resmi makamlarca Hrant Dink Cinayetin’de ki FETÖ ilişkisi tespit edilmiştir. Fethullah Gülen, Ramazan Akyürek ve Zekeriya Öz gibi isimler bu cinayetin failleri olarak yargılanmaktadırlar.(5)

McDonalds’ın bombalanması, Şemdinli tertibi, Danıştay Saldırısı, Zirve Yayınevi ve Rahip Santoro cinayetleri ile Hrant Dink cinayeti aynı amaca hizmet etmiştir, amaç olmayan Ergenekon Terör Örgütü’ne suç imal etmektir. Cinayetler önce işlenmiş ardından düzmece belgelerle Ergenekon ile birleştirilmeye çalışılmıştır.(6)    

ERGENEKON’DAN SOYKIRIM YALANINA

Danıştay Saldırısı ile Muzaffer Tekin, Hrant Dink cinayeti ile de Veli Küçük ilişkilendirilmeye çalışıldı. Cinayetin ardından  ABD büyükelçisi ve AB temsilcileri önde Hrant’ın dostları arkada bir yürüş düzenlendi. Pankartta ‘’Yüzleşin Hrantla, Soykırımla’’ yazıyordu. Asıl fail cinayette sonra olay mahaline intikal etmişti, azmettirici ABD’nin, büyükelçisi Hrant’ın arkadaşları ile soykırım pankartı arkasında yürüyordu. Kimler yoktu ki Hrant’ın arkadaşları arasında Murat Belge, Ömer Laçiner, Baskın Oran, Oral Çalışlar, Ufuk Uras, Ahmet İnsel, Ahmet Altan, Ali Bayramoğlu, Mehmet Altan, Hasan Cemal, Taraf Gazetesi çevresi, Abant müdavimleri ve cümle liberal, dönek yetmez ama evetçi takımı oradaydı.

Tabi bunlar yıllarca cinayetin ardında ki Ergenekon varlığını ortaya çıkarmak için uğraştılar, taklalar attılar.(7) Bir taşla 3 kuş vurdular aslında birincisi; sözde Ergenekon Örgütü’ne suç imal ettiler, ikincisi; Ermeni Soykırım Yalanları’nı kabul ettirecek kamuoyu oluşturma fırsatı yakaladılar, üçüncü; Ermeni Soykırım tezlerini kabul etmeyen, Türk-Ermeni dostluğuna vurgu yapan, emperyalizm gerçeğini(8) görmezden gelmeyen Hrant Dink’ten kurtulmuş oldular.

Soykırım dayatması bu pankartla sınırlı kalmadı. Ermeni Soykırım Yalanları ile mücadele eden Talat Paşa Komitesi yöneticileri Ergenekon Davasına dahil edildi. Talat Paşa Komitesi’ne Ergenekon uzantısı oldu iddiasıyla operasyonlar yapıldı(9) Komite başkanlarından Ferit İlsever ve Mehmet Perinçek tutuklandı.(10) Kurucu başkan Rauf Denktaş’ın ismi ise ismi Ergenekon Davasına karıştırıldı ancak tutuklanamadı. Aynı Süleyman Demirel gibi, Kıbrıs Kahramanı Rauf Denktaşı da Ergenekon’a bağlamaya güçleri yetmedi.

Hrant’ın arkadaşları cinayeti Ergenekon’a dolayısıyla TSK’ya, vatanseverliğe ve Türk Devrimi’ne bağlamak için epey uğraştılar. Aynı uğraşı Ermeni Soykırım Yalanını da kabul ettirmek için de verdiler, ancak başarılı olamadılar.

Türk Tarihinin hakkından gelmek için epey çaba verdiler. Türkiye’de demokrasi geleneği yoktu, bu devletin kökeninde asker etkisi var askerden ne gelirse gelsin kötüdür, Türkiye soykırım ile kuruldu, ülkede yaşanan her kötülüğün temelinde İTC ve Kemalist Devrim vardır. İşte bu iddialar yıllarca yeni Tanzimatçı, yetmez ama evetçi bu koro tarafından dillendirildi. 

Bu ilk yanılgıları değildi. Yıllarca darbeyi Atatürkçü’lerden beklediler ancak darbe girişimi koruyup kolladıkları FETÖ’den geldi. Darbeye de ilk direnenler darbeci diye suçladıkları Atatürkçüler oldu. Kendiler ise darbe girişimi esnasında üç maymunu oynadılar.

YENİ TANZİMATÇI KAFA KAYBETTİ

Tabi en nihayetinde sonuca bakmak gerekir, başarılı olamadılar. Hrant Dink cinayeti iftirasıyla tutuklanan bütün masumlar özgürlüklerine kavuştular, Hrant Dink’in gerçek katilleri ise cezaevinde cezalarını çekiyorlar. 2015 yılında sonuçlanan Perinçek-İsviçre davası ile Ermeni Soykırım Yalanları yerle bir oldu, o çok sevdikleri Sivil Toplumcu FETÖ bir daha geri gelmemek üzere bu topraklardan siliniyor, Türk Tarihinin hakkından geleceklerdi dün gece ise 23 Nisan’da bütün herkes balkonlar da tek yürek oldu, TRT’de yayınlanan Ya İstik Ya Ölüm dizisi Türk Milleti’ni birleştirdi toplumun bütün kesimleri aynı duygu ve gururla diziyi baştan sonra izledi.

Kazanan Türk Milleti, kaybeden ise ABD muhipleri liberaller oldu. Tabi bu yenilgi onlar için beklenmedikti. Çünkü, daha birkaç yıl öncesine kadar kendilerini memleketin efendisi zannediyorlardı. Şoku atlatabilenler Murat Belge(11) ve Can Dündar gibi çareyi kaçmakta buldular, kimisi ise biz hata yapmadık diyerek kendilerini aklamaya çalışıyor, büyük bir çoğunluğu ise kafalarını kuma gömdü çaresiz yenilgilerini izliyor.

Şu ana kadar yaptıkları için bir özür duymadık. Zaten bu saatten sonra da pek önemli değil, bu ülke insanı gözünde zerre değerleri kalmadı. Çoktan Ali Kemallerin, Cenap Şehabettinlerin yerini aldılar. Eğer biraz olsun vicdanları kaldıysa Hrant Dink ve ürettikleri yalanlarıyla yüzleşsinler.

KAYNAK

1-)Karen Fogg’un e-Postalları Doğu Perinçek, s.17
2-) Karen Fogg’un e-Postalları Doğu Perinçek, s.99
3-) http://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez/dosyalar/hrant-dink-suikastini-emniyet-icindeki-f-tipi-cete-tertipledi-10930
4-) http://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez/dosyalar/hrant-dink-suikastini-emniyet-icindeki-f-tipi-cete-tertipledi-10930
5-) https://www.aydinlik.com.tr/hrant-dink-davasinda-tahliye-turkiye-mayis-2018-2
https://www.sabah.com.tr/gundem/2015/10/19/dink-cinayeti-goz-gore-gore-geldi-1445211967
6-) https://www.aydinlik.com.tr/arsiv/hrant-dinki-ergenekon-kumpasi-icin-oldurduler#!
7-) https://www.ermenihaber.am/tr/news/2013/08/14/Ergenekon-ve-Ermeni-soyk%C4%B1r%C4%B1m%C4%B1/51462
https://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/soner-yalcin/ne-muslumani-ne-solcusu-ne-demokrati-725288/
http://www.agos.com.tr/tr/yazi/17280/hrant-in-arkadaslari-hepsi-elbirligiyle-orttuler
https://www.aydinlikgazete.com/medyanin-halleri/agos-yalanin-zirvesinde-h61709.html
😎 https://www.youtube.com/watch?v=9ePPN00NLdk
9-) https://www.aydinlik.com.tr/teori/2017-mayis/ergenekon-surecinde-talat-pasa-komitesi
https://www.haberturk.com/gundem/haber/1143001-ergenekon-davasi-temyiz-durusmasinda-   ecevit-ve-talat-pasa-komitesi-aciklamalari
10-)  https://www.aydinlik.com.tr/teori/2017-mayis/ergenekon-surecinde-talat-pasa-komitesi
11-)https://www.aydinlik.com.tr/murat-belge-ulkeyi-terk-ediyor-turkiye-subat-2018

oncugenclik.org.tr