Ana Sayfa Manşet Türkiye’yi yönetmeye hazırız!

Türkiye’yi yönetmeye hazırız!

807

Bir okul düşünün ki “bilgiyi ölçme” iddiasıyla yola çıkıp hiçbir şeyi ölçemeyen sınavlar yok. “Bu bilgi ne işimize yarayacak” dedirten müfredat konuları yok. Birbirinin üstüne basarak yukarı çıkmaya çalışan öğrenciler yok. 

Bir okul düşünün ki pratiğin içinde doğan bilgi öğretiliyor. Bir okul düşünün ki bilmek yapmak için. Öğrenilen bilgiyi pratiğe dökmek için. O bilgiyle Türkiye’yi yönetmek için. 

İşte Teoman Alili Akademisi’nin misyonu: Vatan Partisi’ni iktidar yapacak ve Türkiye’yi yönetecek olan kuşağı donatmak.

Teoman Alili ağabeyimizin bize bıraktığı en büyük miras varlığını Türk varlığına gülümseyen yüzlerle armağan etme felsefesiydi. Bizde felsefe hayatı değiştirmek içindir. Biz de bu felsefeyi tüm benliğimizle kavramak ve kavratmak için bir okul açtık. Adına da Teoman Alili Akademisi dedik.

İçinde bulunduğumuz gençlik kuşağı Vatan Partisi’ni iktidar yapacak ve Türkiye’yi yönetecek kuşaktır. Bu kuşak daha şimdiden gençlik mücadelesi içerisinde Öncü Gençlik çatısı altında pişiyor. Öncü Gençlik Teoman Alili Akademisi de Üretim Devrimi’nden Kemalist Devrim’e, Aydın sorunundan parti ve sanat ilişkisine, 21. Yüzyıldaki emperyalizm teorilerinden Türk Amerikan Savaşı’na Türkiye’nin önündeki sorunları ve çözümlerini partimizin birbirinden değerli önderleriyle işliyor.

Partimiz teorik derinliğiyle dünya çapında bir partidir. Çünkü insanlığın emperyalizme karşı verdiği savaşında en ön cephesindedir. Türkiye, dünya çapında verilen mücadelenin en ön cephesindedir. Vatan Partisi de Türkiye’nin rotasını çizen konumdadır. 50 yılda bin ateşten geçerek bu konuma gelmiştir. Bu da partimizi dünya çapında teorik birikime sahip bir parti haline getirmiştir. Öncü Gençlik Teoman Alili Akademisi işte bu birikimle devrimci gençlik hareketini bir araya getirmektedir.

Devrimci gençlik hareketi ancak bu birikime yaslanarak Türkiye’yi yönetebilir. Türkiye’nin önünde ancak devrimci kararlılıkla çözülebilecek sorunlar vardır. Bu kararlılığın ölçütü de devrimci programdır. Türkiye’de o programa sahip tek parti Vatan Partisi’dir. Şimdi sıra o programı devrim yapma kararlılığıyla birleştirmektedir. Öncü Gençlik, bu akademiyle birlikte Türkiye’nin önündeki devrim programını özümseyecek ve o kararlılığı yaratacak kadrolar yaratacaktır.

Türkiye çapında birçok üniversite ve liseden 600 genç, işte bu hedefe kilitlenerek Teoman Alili Akademisi’nde buluşmuştur. Gençliğin dinamizmi, üniversiteler kapalı olmasına rağmen kendini bir şekilde dışa vurmaktadır. Biz de üniversitelerin kapalı olması koşulunu kabullenmiyor ve 600 genci harekete geçiren bir çalışmaya girişiyoruz.

Teoman Alili Akademisi’nde 10 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında bir ay boyunca 15 farklı ders işlenecek. 600 üniversiteli ve liseli farklı farklı derslere dağılarak 1 ay boyunca video konferans yöntemiyle Türkiye’nin önündeki devrim programını tartışacak. 

Yalnızca bilmek için değil aynı zamanda yapmak için buluşuyoruz. Bilme ve yapma iradesini “İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir, sen kendini bilmez isen, ya nice okumaktır” felsefesiyle birleştirerek buluşuyoruz. Daha başlamadan söyleyebiliriz: “Genciz, namlu gibi!” İddialıyız! Devrimci programımızla, kararlı kadrolarımızla Vatan Partisi’ni iktidar yapmaya, Türkiye’yi yönetmeye hazırız!

Sezer Özseven
Öncü Gençlik Genel Sekreteri