Ana Sayfa Haberler ÜNİVERSİTELERDEN YÜKSELEN SES: HEPİMİZ TÜRK POLİSİYİZ

ÜNİVERSİTELERDEN YÜKSELEN SES: HEPİMİZ TÜRK POLİSİYİZ

1296

İstanbul Beşiktaş’ta bölücü terör örgütü PKK’nın paravanı TAK tarafından gerçekleştirilen saldırının ardından üniversite öğrencileri şehitlerimiz için ayağa kalktı. Vatansever gençlik, Beşiktaş’taki iki ayrı terör saldırısında hayatını kaybeden 44 şehidimiz için birleşti. Vatan Partisi Öncü Gençlik önderliğinde yerleşkelerde anmalar yapıldı. ”Hepimiz Türk Polisiyiz” sloganıyla düzenlenen anmalarda yerleşkeler Türk bayrakları ile donatıldı. Binlerce öğrenci şehitlerimiz için saygı duruşunda bulundu.

‘Evde, Yurtta, Okulda, Üniversitede Bayrak Aç, Bayrak As” kampanyası başlatan Vatan Partisi Öncü Gençlik 17-18 Aralık’ta Ankara Anemon Otel’de 10. Olağan Genel Kurultayı’nı yapacak. ”Vatansever Gençlik Partiyle İleri” sloganıyla düzenlecek kurultay terörle mücadelede şehit olan asker ve polislerimize adanacak.

 

İşte üniversite üniversite ”Hepimiz Polisiz” eylemleri; 

 

Vatan Partisi Öncü Gençlik üyeleri, Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi’nde  2 yıl önce PKK terör örgütü yandaşlarının  ‘Öcalan’a özgürlük Kürdistan’a statü’ pankartını açtığı yere dev Türk bayrağı astı. Ankara Üniversitesi Cebeci yerleşkesinde toplanan ve aralarında Türkiye Gençlik Birliği, Vatan Partisi Öncü Gençlik üyelerinin de bulunduğu çok sayıda üniversite öğrencisi ise  kampus önünde ortak bir açıklama yaptı. ‘Vatansever Cebeci Öğrencileri’ adına açıklamayı okuyan Eray Kara 10 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleşen terör saldırısının yüreklerini yaktığını belirterek, “Bu saldırı aslında vatanımızın bütünlüğüne ve milletimizin birliğine yöneliktir. Tetikçilerinin arkasında Amerikan emperyalizmi vardır. Türkiye için ayağa kalkıyoruz. Cebeci yerleşkesinde, 2014 yılında ‘Öcalan’a özgürlük Kürdistan’a statü’ yazan paçavraların asıldığı yere bağımsızlık simgemiz, şehitlerimizin uğruna can verdiği Türk bayrağımızı astık. Türk gençliği Türk polisinin yanındadır. Mehmetçik neyse polis de odur. Polis neyse Mehmetçik de odur. Vatansever üniversite gençliği, polisimizin ve Mehmetçiğimizin yanındadır. Hepimiz Mehmetçiğiz, hepimiz Türk polisiyiz” dedi. Öğrenciler de ‘Kahrolsun PKK’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganlarını attılar. Açıklamanın ardından öğrenciler polislere karanfil vererek baş sağlığı dilediler.

ögIMG_0478

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi (DTCF)’nde  Orta Bahçe’de toplanan öğrenciler saygı duruşunda bulundu.  ‘Vatansever DTCF Öğrencileri’ adına konuşan Asya Banu Pehlivan şunları söyledi:“Vatansever Türk gençliği olarak Amerikan emperyalizmine ve onun destekçisi terör odaklarına meydan okuyoruz. Bizler vatan için okullarını bırakıp cepheye koşan bir neslin evlatlarıyız. Türkiye için ayağa kalkıyoruz. Tüm sınıflara, fakültelere ve yerleşkemize bayrak asıyoruz. Gerektiğinde cephede omuz omuza savaşacağımız güvenlik güçlerimiz için üniversiteleri bayraklarla donatıyoruz.”

d3

Hacettepe Üniversitesi’nde Öncü Gençlik üyeleri yemekhanede saygı duruşu gerçekleştirdi. PKK terörüne karşı okulun dört bir yanını Türk Bayrakları ile donattı.

HACETTEPE

BOĞAZİÇİ’NDE YÜRÜYÜŞ

10 Aralık’ta Beşiktaş’ta bölücü terör örgütü PKK’nın uzantısı TAK tarafından gerçekleştirilen terör saldırısının ardından, Boğaziçi Üniversitesi’nde 100’ü aşkın öğrenci Güney Kampüs’ten Kuzey Kampüs’e yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün en önünde “Kahrolsun PKK, Boğaziçi Teröre Karşı Tek Yürek” pankartı taşıyan öğrenciler, yürüyüş boyunca “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Üniversitede Terörist İstemiyoruz”, “Kahrolsun PKK”, “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi” ve “Vatan Sana Canım Feda” sloganları attılar. Ardından Kuzey Kampüs’te hain saldırıda yaşamını yitiren şehitlerimiz anıldı ve İstiklal Marşı okundu. Öğrencileri temsilen bildiriyi okuyan Boğaziçi Üniversitesi Öncü Gençlik Başkanı Şafak Erdem şunları söyledi: “Terör, Türk Milleti’ni yıldırmaya, korkutmaya çalışıyor. Terörün arkasındaki gücü biliyoruz. ABD, FETÖ’süyle PKK’sıyla IŞİD’iyle terör örgütlerini Türkiye’mizin üzerine sürüyor. Korkmuyoruz, kararlıyız. Vatanımızı, emperyalistlere ve emperyalizmin beslediği terör örgütüne teslim etmeyeceğiz.” Şafak Erdem, konuşmasını Kurtuluş Savaşı kahramanlarının bugün aramızda olduğunu ve vatansever gençliğin Türkiye’nin bölünmesine izin vermeyeceğini söyleyerek noktaladı. Sık sık coşkulu sloganların atıldığı eylem, şehitlerimizin anısına Kuzey Kampüs’teki piramitin önüne karanfil bırakılmasıyla sona erdi. Eylemin ardından öğrenciler, kampüsün yakınındaki polis memurlarına destek ziyaretinde bulundular.

BOĞAZİÇİ-2

ÖĞRENCİ-POLİS KUCAKLAŞMASI

 

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi’nde Öncü gençlik üyeleri fakültelere Türk bayrağı astı. Üniversitede görev yapan çevik kuvvet ekibini ziyaret ederek taziyelerini iletti.

b2

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin öğretim görevlileri, Öğrenci Konseyi ve Kulüpler Birliği, üniversitenin bahçesinde saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okudu.  Üniversitenin Atatürkçü Düşünce Kulübü, Türk Dünyası Araştırmaları Kulübü, Yüzyılın Birikimi Kulübü, Insan Hakları Kulübü, Judo Kulübü, Beslenme ve Diyetetik Kulübü, Edebiyat ve Kültür Kulübü, Türk Kızılayı Kulübü, Biyomedikal Kulübü, Biyoteknoloji Kulübü, Hukuk Kulübü, Unibjk, Unifeb, Ultraaslan, E-spor Kulübü, Ezcacılık Kulübü, Müzik Kulübü anmaya eşlik etti. Atatürkçü Düşünce Kulübü “Hepimiz Türk Polisiyiz” başlıklı afiş ve bildiri çalışmasını gerçekleştirerek her yeri Türk bayrağıyla donattı.

YENİ YÜZYIL ÜNİ-2

Marmara Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü ise Beşiktaş’ta gerçekleşen patlamada kaybettiğimiz şehitlerimiz için kampüsleri kırmızı beyaza boyadı. Fakülteler ve tüm sınıflarında bildiri dağıtarak Türk bayrağı astı.

MARMARA-2

 

 

Üsküdar Üniversitesi, Kemerburgaz Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde de Öncü Gençlik önderliğinde bir araya gelen  vatansever gençler şehitlerimiz saygı duruşunda bulundu.

ÜSKÜDAR ÜNİ

 

EGE’DEN POLİS’E SELAM

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversite’nde ise  Öğrenci Sarayı’nda bildiri dağıtımı yapıldıktan sonra Vatansever Öğrenciler adına konuşan  Naci Önenköprülü;‘‘Biz yedi düveli yenmiş bir

milletiz.Bu terör saldırısıyla diz çökmeyiz.Buradan meydan okuyoruz!Şehirlerimizde

bombalar patlatanlara karşı dimdik ayaktayız. Türk gençliği;Türk askerinin,Türk polisinin yanındadır!Tüm vatansever Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerini mücadeleye davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.Öğrenciler ise konuşmaya alkışlarla destek oldu.

 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde Öncü Gençlik üyeleri yerleşkeye Türk bayrakları astı. Üniversitede ”Bombalara karşı bayrak aç, bayrak as” kampanyası başlatıldı.

 

İzmir’de ise Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi’nde Vatan Partisi Öncü Gençlik önderliğinde başlatılan ‘’Bayrak As Bayrak Aç’’ kampanyası ile şehitlerimiz için ayağa kalkan yüzlerce öğrenci terör saldırısını protesto etti. Vatansever öğrenciler ellerinde Türk Bayrakları ile saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nı okudu. Yüzlerce öğrenci kampüslerde şehitler için asker selamı verdi. Ayrıca, Katip Çelebi Üniversitesi öğrencileri Emniyet Müdürlüğü’ne taziye ziyaretinde bulundu.

EGE-1

 

Adana’da da Öncü Gençlik üyeleri Çukurova Üniversitesi Yemekhanesi’nde saygı duruşunda bulundu ve açıklama yaptı. Öncü Gençlik Adana İl Başkanı Yalçın Semir Akarsu,“Bizler yemin billah önce vatan diyenlerin, bağımsızlık için bu toprakları kanlarıyla sulayan neslin mirasçılarıyız.Bizler vatansever Çukurova Üniversitesi öğrencileriyiz. Bizlerin iradesini,PKK’lı hainlerin saldırıları yıldıramaz. Şunu herkes kafasına yazsın; bu topraklarda emperyalizm yenilecek! “ dedi. Açıklamanın ardından yemekhanede bulunan oğrencilere,  “Hepimiz Türk Polisiyiz ” başlıklı bildiriyi dağıtarak öğrencileri sınıflara ,yurtlara ,fakültelere bayrak asmaya davet etti.

ADANA-1

TÜM YURTTAN TEK MESAJ

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Diyarbakır Dicle Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Karabük Üniversitesi ve Yalova Üniversitesi’nde de vatansever üniversite gençliği Öncü Gençlik önderliğinde ayağa kalktı. Yerleşkeler Türk bayrakları ile donatıldı, ‘Hepimiz Türk Polisiyiz’ yazılı bildiriler dağıtıldı.

 

oncugenclik.org.tr, 13.12.2016