Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK ANKARA İL KURULTAYI’NDAN SESLENDİ: HEPİMİZ TÜRK POLİSİYİZ

ÖNCÜ GENÇLİK ANKARA İL KURULTAYI’NDAN SESLENDİ: HEPİMİZ TÜRK POLİSİYİZ

894

Vatan Partisi Öncü Gençlik 10. Olağan Ankara İl Kurultayı iki yüz gencin katılımıyla yapıldı. Gençler, İstanbul’daki hain saldırıda kaybettiğimiz yurttaşlarımızı anarken terörle mücadele eden Türk polisine ve Türk askerine selam gönderdi.

Kurultayın konukları arasında Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş ve Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Ercan Enç, Bilim ve Ütopya Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Emrah Maraşo, Teori Dergisi Yazı Kurulu Sekreteri Cemil Gözel yer aldı. Öncü Gençlik Ankara İl Başkanlığı görevine Berkan Özer seçildi.

 

TÜRK GENÇLİĞİ TÜRK POLİSİNİN ARKASINDADIR

Vatan Partisi Öncü Gençlik Ankara İl Kurultayı, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitler ve İstanbul’da terör saldırısında yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kurultayda konuşan Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş terörle mücadele den Türk askerinin ve Türk polisinin arkasında olduklarını belirterek;  ‘‘Dün Istanbul Besiktaş’ta yaşanan olay hepimizin öfkesini bileyliyor. 38 yurttaşımız şehit oldu, şehit olanların 32’si polis. Genelde Mehmetçik ve polis birbirinden ayrı tutulur. İçerisine girdiğimiz bu süreç göstermektedir ki Mehmetçik neyse polis odur, polis neyse Mehmetçik odur. Türk gençliğine düşen görev Mehmetçik için üniversiteleri ayaklandırdığımız gibi Türk polisi için de üniversiteleri ayaklandırmaktır. Çünkü o polis biziz. O polisler bizim sıra arkadaşlarımız. O polislere selam gönderiyoruz. Polislerimizin içi ferah olsun; Türk gençliği Türk polisinin arkasındadır. Söz veriyoruz; asla ve asla bu vatana sahip çıkmaktan geri adım atmayacağız. Türk polisi için, Türk askeri için söz veriyoruz. Onlar asla yalnız kalmayacaklar. Türk askerinin, Türk polisinin teröre karşı kararlı mücadelesiyle üniversiteler özgürleşiyor, üniversitelerde vatansever gençliğin önü açılıyor. Onları en iyi anlayan biziz. Biz Vatan Partili gençler Türk askerinin ve Türk polisinin tereddütsüz arkasındayız. Onlara buradan gençlik selamı gönderiyoruz.’’ dedi.

Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, 17-18 Aralık’ta Ankara Anemon Otel’de yapılacak Öncü Gençlik 10. Olağan Genel Kurultayı’nı Türk askerine ve Türk polisine adayacaklarını belirtti.

AMERİKAN EMPERYALİZMİNE MEYDAN OKUYORUZ

Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu yaptığı konuşmada, kurultayı büyük şehirlerin ortasında emniyet güçlerine ve halka canlı bomba saldırılarının yapıldığı koşullarda yaptıklarını belirterek, “Amerikan emperyalizmine meydan okuyoruz. 38 şehit verdiğimiz terör saldırısının ardından şu kararlılığı ifade ediyoruz: Türkiye bağımsız ve başı dik yaşama yöneliminden asla vazgeçmeyecek. Bundan hükümet vazgeçse, Meclis vazgeçse, yarım asırlık mücadele tecrübesi ile Vatan Partisi vazgeçmeyecektir” dedi.

Terör saldırısının,Türkiye’nin Şangay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ile birlikte çalışma, Türk parası ile ticaret yapılması kararı ve Suriye’nin kuzeyindeki terör koridorunun üzerine yürünerek ciddi başarılar elde edildiği bir dönemde gerçekleştirildiğini dile getiren Yarıdımoğlu, “Bu saldırı Türkiye’nin içine girdiği yönelişe Amerika’nın net cevabıdır. Biz de onlara bu kurultayımızla net cevabımızı veriyoruz ve meydan okuyoruz” ifadelerini kullandı.

Öncü Gençlik’in dirayetli duruşu ve mücadelesi ile Ankara’nın bütün üniversitelerinin PKK işgalinden kurtarıldığını da vurgulayan Yardımoğlu, şimdi sırada Vatan Partisi’nin Milli Hükümeti kurarak Türkiye’nin kuşatılmışlıktan kurtarılması olduğunu söyledi.

BAŞKANLIKLA MECLİS HEDEF ALINIYOR

Vatan Partisi Anakara İl Başkanı Ercan Enç de yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bir devrime gittiğini belirterek şunları kaydetti.

“Türkiye ABD ve NATO ile cephe cepheye geldi. Önümüzde ekonomik kriz var. Sorunlardan ancak Milli Hükümetle kurtulmak mümkündür. 15 Temmuz’da atılan bomba ile Kurtuluş Savaşının Gazi Meclis’i hedef alındı. Şimdi de ‘başkanlık sistemi’ ile Meclis hedef alınıyor. Buna Meclis geçit vermeyecek. Meclis’ten geçerse halk müsaade etmeyecek.”

2

AYKUT DİŞ

189fbae0-e305-47e5-a966-e16bec61fb09KURULTAY (10)

1

017cbba9-fc3d-4df0-a566-b06507c2c872

oncugenclik.org.tr, 13.12.2016