Ana Sayfa Yazılar UTKU GÜNGÖR YAZDI: KUYRUKÇULUĞUN MUMU YATSIYA KADAR

UTKU GÜNGÖR YAZDI: KUYRUKÇULUĞUN MUMU YATSIYA KADAR

1133

Utku Güngör, Vatan Partisi Öncü Gençlik Sakarya İl Başkanı
“Uyanık ol uyanık ol ! Ve casusları her işte kullan!” Sun Zi, binlerce yıl önce savaşın yalnızca cephede kazanılmadığını belirtiyor. Cephe gerisinde yürütülen mücadelenin, bin askerin savaşmasından daha değerli olduğunu vurguluyor. Çünkü bu işin maliyeti diğerlerinden çok daha az. Vatan savaşı sürecinde “casuslar”, her iş için kullanılıyor.

Bölücülüğün payandası gazeteler, medya kuruluşları her gün yeni bir söylemle karşımıza çıkıyor. Her söylemlerini, Mehmetçiği savaşmadan yenmek için kullanıyorlar. Her söylemleriyle vatan savaşını arkadan hançerlemeye çalıştılar.

‘’Savaşa hayır, barış hemen şimdi(!)‘’

‘’Bunların hepsi başkanlık için(!)‘’

‘’Siviller ölüyor, Türkiye iç savaşa gidiyor(!)‘’

‘’Boşu boşuna askerlerimiz şehit oluyor(!)‘’

İnsanın bilincini oluşturan toplumsal olayların onlar için hiçbir önemi yoktu. Vatan savaşını baltalayanlara bilinç, maddi hayattan değil gökten inmişti.

Bu gökten inen bilinci veren günümüzde ruhani bir güç olmaktan öte, emperyalizmdir. Fakat dogmalar, gerçeklerle çarpışınca yok olması kaçınılmazdır. 
Gerçeğin Ölçütü İşaret

Bir avcı ormanda geyik izi bulursa, arkasından gelen öbür avcılar bunu el sallayarak bildirirdi. Arkadakiler geyiği daha görememiş bile olsa verilen işaret, avcıların silahlarına daha sıkı sarılmalarını ve karşılarında geyiğin çatallı boynuzlarını görmüş gibi tetikte davranmalarını gerektirdi.

Hayvanın yerdeki izi de bir işarettir.

İz bulunduğunu bildiren el sallayış da işareti haber veren işaretti.

Peki, Diyarbakırda’ki saldırıdan sonra kim hangi işaretle harekete geçti?

Gerçeklik nerede arandı?..

İnsanlığın doğuşundan beri ders çıkaramayanlar gerçeği hangi kaynaklarda aradılar?..

Emperyalizmin İşareti

Saldırıdan hemen sonra, 24 Temmuz’dan beri vatan savaşını baltalamaya çalışan yayın organları harekete geçti.

Cumhuriyet, Evrensel ve Birgün gazeteleri saldırıyı IŞİD’in üstlendiğini söylediler. Haberin kaynağı ise güvenilirdi(!) Reuters duyurmuştu! Artık bütün iş bunları yayacak yerli Reuters gazetelerine düşmüştü!

Terör eylemini “PKK yapmadı” diye bir zil takıp oynamadıkları kalmıştı.

Şimdi o gazetelerin 4 Kasım Cuma gününden itibaren verdiği haberlere bakalım!

Cumhuriyet gazetesi olayın ilk gününde, hemen acil haber olarak geçti.  Reuters’ın haber servislerine ulaştırdığı üzere saldırıyı IŞİD yapmıştı(!) Kaynak ise, IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen ses kaydında, “Türkiye’yi işgal edin ve güvenli olduğunu sandığı yerlere korku salın” ifadeleriydi. Kaynak bir iddaadan ibaretti. Gün içerisinde Diyarbakır valiliğinin söylediklerinin hiçbir önemi yoktu! .

Ardından ikinci haberi giren Cumhuriyet Gazetesi, sanki Diyarbakır Valiliği’nin yaptığı açıklama yalanmışcasına bir haber paylaşmaktan geri adım atmamış: ‘’IŞİD kendi ajansından saldırıyı üstlendi, valilik PKK diyor.”

Birgün Gazetesi de olaydan tam 2 gün geçmesine rağmen saldırıyı IŞİD’in yaptığına valiliğin hala ikna olmadığını söylüyordu. Ne de olsa, PKK şehirlerde bomba patlatmazdı(!) Valiliğin açıklamaları çelişkiden ibaretti(!) Valilere güvenmek ne hacet(!) Onlar da Tayyip Erdoğan’ın valisiydi(!) Evrensel Gazetesi de benzer bir başlık atıyor. Gerçeği açıklayan valiliği yalan söylemekle suçluyor.

Aydınlık Gazetesinin İşareti

‘’Kişi var ev yapar, kişi var ev yakar’’ der Anadolu insanı. Bu neoliberal cereyanın gazeteleri işte Anadolu insanımızın dediği gibi ev yakmaktadır. Diyarbakır’da 11 vatandaşımızı şehit eden PKK’nın cephe gerisindeki psikolojik savaş argümanlarını yaratmaktadırlar. Cephe gerisi işte bu gazetelerle örülür.

Onlar için IŞİD terör örgütüdür ama PKK bir terör örgütü değildir.

Ve öyle kişiler vardır ki, ev yapar. O ev içinde yaşanacaktır artık. O ev koca bir milletin yaşadığı topraklar olmuştur. O parçalanan bedenlerden ve yıkılan evlerden öyle kişiler çıkmıştır ki yeni evler yapmıştır. O evin adı vatandır. Aydınlık Gazetesi de o evi yapma iradesi koyan kişilerdendir.

Aydınlık gazetesi , patlama olduğu günden beri saldırının kaynağını PKK olarak gösteriyordu. Gerçeklik, PKK’lıların yaptığı telsiz konuşmalarında gizliydi.

Pazar günü itibariyle, PKK’nın şehirlerde terör eylemlerini üstlendiği TAK örgütü resmi sitesinden saldırıyı üstlendi.  Saldırıyı Kemal kod adlı bir terörist üstlenmişti.

Gerçekliği Reuters’da değil olgularda arayanlar haklı çıktı !

Görüyoruz ki vatan savaşı aynı zamanda gerçeklerin, yalanlarla savaşıdır.

Yalancının mumu, yatsıya kadar yanarmış!

Mİsyonları “solculuk” maskesi altında PKK’yı aklamak olan kuyrukçularınki de öyle.

24 Temmuz’dan beri yalancının mumu, Mehmetçik vurdukça ortaya çıkıyor !

Mehmetçik vurdukça, gerçekler ortaya çıkıyor!
Kaynaklar:

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/626347/Reuters_duyurdu__Diyarbakir_daki_saldiriyi_ISiD_ustlendi.html

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/625843/1_ton_bombayla_teror…_ISiD_kendi_ajansindan_ustlendi__Valilik__PKK__diyor.html

http://www.birgun.net/haber-detay/saldiriyi-isid-ustlendi-valilik-ikna-olmadi-134444.html

http://www.aydinlik.com.tr/turkiye/2016/diyarbakir-saldirisini-tak-ustlendi

oncugenclik.org.tr, 07.11.2016