Ana Sayfa Haberler VATAN’IN ADAYLARI GAZİANTEP KULÜBÜ’NÜN DÜZENLEDİĞİ PANELDE KONUŞTU

VATAN’IN ADAYLARI GAZİANTEP KULÜBÜ’NÜN DÜZENLEDİĞİ PANELDE KONUŞTU

1458

Vatan Partisi Gaziantep  Milletvekili Adayları Mehmet Bedri Gültekin ve Kutluhan Tencan Gaziantep Kulubü’nün düzenlediği panele katılarak Vatan Partisinin Türkiye’nin sorunlarına çözümlerini anlattı.

Gültekin Vatan Partisi adına yaptığı konuşmada 6 Cumhurbaşkanı adayının olduğunu söyledi ve konuşmasına şöyle devam etti: “Oy vermeden önce kendinize sorun; oy vereceğim aday bugüne kadar ne yaptı? Bu sorunun cevabı çok önemlidir ve doğru tercih yapmanızı sağlayacaktır. Her insanın her kurumun bundan sonraki yapacakları bundan önceki yaptıklarının içerisinde gizlidir. Hiç kimse bir gece gökten zembille inip de çok muazzam şeyler yapmaz. Dr. Doğu Perinçek bugüne kadar ne yaptı? Mecliste olmadığımız ve devlet yetkisi olmadığı halde ne yaptık; Ermeni Soykırımı yalanını bitirdik. Bütün dünya parlamentolarında yalan demenin bile suç sayıldığı kararlar alınıyordu. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sırtındaki 40 yıllık bir yükü 10 yıllık bir mücadele sonunda kaldırdık. Ergenekon ve Balyoz tertiplerini bozduk. Türk Ordusunu esaretten kurtardık. Bugün Vatan Savaşı veren ordumuz varsa bu başarı sayesindedir. 15 Temmuz gecesi Fetöcü darbe girişimini Tayyip Erdoğan’a da Binali Yıldırım’a da kimsenin ulaşamadığı saatlerde 22.00’da televizyonlara çıkarak bunun bir Fetöcü darbe olduğunu ve sabaha kalmadan Türk Ordusunun bu girişimi bastıracağını söyleyerek darbe girişimini engellemiştir. En büyük başarılarımızdan biri olarak gördüğümüz bir Atatürk Gençliği yetiştirdik. AKP’nin komşularımızla bozduğu bütün ilişkileri biz düzelttik.”

Gaziantep’in sorunlarına da değinen Gültekin Mülteci sorunu, Sanayinin yapısı, Eğitim, Uyuşturucu, Çarpık kentleşme, işsizlik, Güneydoğu  Birlik’in Tasfiyesi, Bütün Şehir Yasası, Irak ve diğer bölge ülkeleriyle ticaretin önündeki engeller gibi sorunlar olduğunu anlatarak, bu sorunların çözümlerini anlattı.

Paneldeki Vatan Partisinin diğer konuşmacısı olan genç aday Kutluhan Tencan da gençlik sorunlarına çözümlerini anlattı. Gençliği olanın geleceği olacağını geleceği olanın da gençliği olanlar olacağını söyleyen Tencan bu nedenle Türkiye’nin yarınlarının kendileri olduğunu anlattı.

oncugenclik.org.tr, 20.6.2018