Ana Sayfa Haberler VATAN’IN GENÇ ADAYLARI TRT’DE KONUŞTU

VATAN’IN GENÇ ADAYLARI TRT’DE KONUŞTU

1220

Vatan Partisi 24 Haziran Seçimleri için TRT propaganda konuşmalarını genç milletvekili adayları Cem Dikmen ve Yadigar Özen yaptı.

24 Haziran Seçimleri için siyasi partilerin TRT’de propaganda konuşmaları 17 Haziran’da yayınlanmaya başlandı. 208 genç milletvekili adayıyla ve yaptığı açıklamalarla gençlere büyük önem ve görev verdiğini belirten, “Gençliğin Vatan Partisi’nde vitrin süsü olmadığını” vurgulayan Vatan Partisi ilk konuşmayı yapan parti oldu.

Vatan Partisi adına ilk konuşmayı Vatan Partisi MKK Üyesi, 5. Dönem TGB Genel Başkanı ve Vatan Partisi İzmir Milletvekili adayı Cem Dikmen yaptı. Dikmen, konuşmasında Türk milletinin seçeneksiz olmadığını vurgulayarak Vatan Partisi’nin programını anlattı.

“Türk milletinin bu darboğazdan, ekonomik depremlerden, siyasi krizlerden ve terörden kurtuluş seçeneği hazırdır.” ifadelerini kullanan Cem Dikmen, yaptığı konuşmada Vatan Partisi’nin çözüm önerilerini maddeler halinde sıraladı:

  1. Sözümüz: Üretim ekonomisini kuracağız: Programına üretim ekonomisini koyan tek parti Vatan Partisi’dir. Planlı ve Karma ekonomiyle Türkiye’miz Atatürk zamanında olduğu gibi dünyanın en hızlı gelişen ekonomilerinden biri haline gelecektir. Milletimiz darboğazın içindeyken hiçbir devlet yetkilisinin sefa sürmesine müsaade etmeyeceğiz. Doğu Perinçek önderliğinde üretenlerin yönetimini kuracağız. Milletimize bunun sözünü veriyoruz.
  2. Sözümüz: Terörün kökünü kazıyacağız: Türk Ordusu’nun emir-komuta yapısını güçlendirerek, Askeri liselerimizi, GATA’yı ve askeri hastanelerimizi yeniden açarak, Ordumuzu, geleneksel örgütlenme yapısına yeniden kavuşturacağız ve dışa bağımlılığı bitireceğiz. Türk ordusunu NATO esaretinden kurtaracağız. Meclis’te PKK’nın barınamaması ancak ve ancak Vatan Partisi iktidarıyla sağlanır. HDP’nin kapatılması için derhal hukuki yollara başvuracağız.
  3. Sözümüz: Komşularla barışı sağlayacağız: Türkiye, Ege ve Doğu Akdeniz’den, İran-Arap Körfezi’ne kadar uzanan cephede ciddî tehditlerle karşı karşıyadır. Vatan Partisi, bu tehditleri göğüslemek için uzun yıllardır komşularımızla ve Rusya, Çin gibi etkili devletlerle güvenlik ve ekonomi alanlarında işbirliği çalışmaları yürütüyor.
  4. Sözümüz: Gençliğe Gelecek sunacağız: Üniversitelerde ve liselerde okuyan veyahut çalışan emekçi, genç kardeşlerim, Vatan Partisi iktidarında gençler, baskı altında tutulan, kısıtlanan ve yetki verilmeyen değil, özgür ve cesur ruhlu gençler olacak. İçinde bulunduğumuz sistem bizi uyuşturuyor. Bu sistem en yakın arkadaşımızı dahi rakip hale getiriyor. Birbirimizin sırtına basarak yükselmemizi istiyor. Vatan Partisi olarak, insanı vatanına, topluma, üretime ve kendisine yabancılaştıran emperyalist kültüre karşı savaş açıyoruz.

İKİNCİ KONUŞMAYI DA GENÇ ADAY YAPACAK

TRT’de yayınlanacak ikinci propaganda konuşmasını ise Vatan Partisi MKK üyesi, Öncü Gençlik MYK Üyesi ve Vatan Partisi İstanbul Milletvekili adayı Yadigar Özen yapacak. Özen’in konuşması 23 Haziran’da saat 15.38’de yayınlanacak.

CEM DİKMEN’İN VATAN PARTİSİ ADINA PROPAGANDA KONUŞMASI


oncugenclik.org.tr, 20.6.2018