Ana Sayfa Haberler VATAN’IN GENÇ ADAYINDAN ŞEHİTLİK ZİYARETİ

VATAN’IN GENÇ ADAYINDAN ŞEHİTLİK ZİYARETİ

1170

Vatan Partisi Hatay Milletvekili Adayı Ali Erdem Köz, Arsuz ilçesinde Kararağaç mezarlığındaki şehitliği ziyaret ederek, Vatan Savaşında şehit düşen Askerlerimizin ve polisimizin mezarlarında karanfil bıraktı.

Şehitliğin ziyaretini seçim dönemine ilişkin olmadığına söyleyen Vatan Partisi yöneticileri ve milletvekili adayları “Partimiz zaten Askerlerimizin bir vatan savaşında olduğunu söylemektedir. Bu anlamda buradaki şehitlerimize minnet duygularımızı belirtmek için geldik” dediler.

Şehitliği ziyaret eden vatandaşlar kimi çocuklarını, kimileri ise askerdeki çocuklarının yaşamanın bu şehitlere borçlu oldukları için geldiklerini belirttiler. Bir vatandaş “Benim oğlum şu anda asker ve ona Allah güç ve kuvvet versin. Burada benim oğlum şehit değil ama onlar benim askerdeki oğlum kadar yakındır. Onların ana ve babalarına sabır dilemek, onları anmak için geldik” diyorlar.

Vatan Partisi şehitlik ziyaretine Vatan Partisi Hatay il başkanı Yunus Özgür Yıldırım, Hatay il sekreteri Sadık Karakaş, Hatay milletvekili adayı Ali Erdem Köz katıldı.

Vatan Partisi Hatay milletvekili adayı Ali Erdem Köz, vatan savaşında şehit düşen asker ve polisleri ziyaret ettiklerini, buradaki her şehidin vatan kahramanı olduklarını belirtti. “Biz şehit aileleri ile birlikte bu şehitlikte yatan kahramanlarımızı ziyaret ediyoruz. Bu şehitlerimiz vatan için gözlerini kırpmadan canlarını feda ettiler. PKK Terör örgütüne karşı yılmadan savaşan ve canlarını veren bu şehitlerimiz bu topraklarda yatmaktadır. Bizler vatanımızı ve canımızı onlara borçluyuz. Bu anlamda onları mücadele ederek, anmaya çalışıyoruz. Şimdi Kandil’de, Afrin’de, Hakkari’de, Çukurca’da savaşan ve direnen, yine tüm ülkemizin her yerinde canla, başla görev yapan Askerimize, polisimize selam gönderiyorum.” Dedi.

oncugenclik.org.tr, 17.6.2018