Ana Sayfa Haberler ÇAĞDAŞ CENGİZ EGE FM’E KONUK OLDU

ÇAĞDAŞ CENGİZ EGE FM’E KONUK OLDU

1210

Vatan Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Çağdaş Cengiz, Ege FM canlı yayınında soruları yanıtladı.

Vatan Partisi İzmir 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Çağdaş Cengiz, Ege Fm’de konuk olduğu programla Vatan Partisi’nin seçim politikalarını anlattı.

”Büyük yükleri kaldırmak için Vatan Partisi’nden adayız”

İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Çağdaş Cengiz, ”1980’e kadar Cumhuriyet Ekonomisi Atatürk’ün Altı Ok’u çerçevesinde şekillendi. 1980’e kadar Devletçilik ve Halkçılık ilkeleri dışında Altı Ok’u değiştierebilmişlerdi. 1980’den sonra bu iki ilkeyi de değiştirdiler ve bunun sonucunda Türkiye, Mafya Ekonomisi’ne mecbur hale getirildi. Borçlanmaya mecbur bırakıldı. Yapılan özelleştirmelerle Türkiye’nin kendi iç piyasasının, dış etkilerden korunmasındaki en büyük aracı olan kamu işletmeleri birer birer satıldı. Tamamiyle borca bağlı bir ekonomik yapının getirdiği yıkımın başlangıcını yaşıyoruz. Önümüzdeki süreçte bu çok daha ağır bir şekilde devam edecek. Biz bunun farkındayız. Bu yüzden gençler olarak milletvekili koltuklarına oturup oranın olanaklarından faydalanmak için değil, büyük yükleri kaldırmak için Vatan Partisi’nden adayız. Türkiye’nin gireceği ekonomik depremin içerisinden ülkemizi kurtarabilmek için sorumluluk istiyoruz” sözleriyle Türkiye’nin ekonomik durumunu değerlendirerek, bu sorunları aşmak için Türk milletinden yetki istediklerini vurguladı.

”Nereden Buldun Kanunu çıkaracağız”

”Üretmeye mecburuz. Zor bir süreç olacak. Geçmişte böyle süreçler yaşandığında fatura hep emekçinin sırtına yüklendi. Biz emekçiye, işçiye, köylüye, üreten insanların sırtına yüklenen yükü; komisyonculara, dolar borsa vurguncularına, yolsuzluk yapanlara, emek vermeden Türkiye’nin zenginliklerine el koyanlara yükleyeceğiz. ‘Nereden Buldun Kanunu’ çıkaracağız ve büyük zenginlikleri elinde bulunduran insanlara soracağız. Bunun kaynağı nedir; sen bu kaynakları hangi emeğin, hangi üretimin içerisinden elde ettin, diye  soracağız.  Bunun cevabını veremeyenlerin malları, mülkleri, yasa dışı şekilde elde ettikleri karları Türkiye’nin bütçesine kesinlikle koyulacaktır. Bu radikal tedbirleri de Vatan Partisi’nin iktidarında alacağız. Bunların hepsini hukuk çerçevesinde yapacağız” diyen Çağdaş Cengiz, Türkiye’yi içinde gireceği ekonomik depremden çıkartacak Vatan Partisi çözümlerini anlattı.

”İşsiz insan kalmayacak”

Türkiye’deki işsizlik sorununu ve bu işsizlik sorunundan kaynaklanan gençlerdeki gelecek kaygısını da değerlendiren Cengiz, ”Bu sisteme işsiz lazım. Çünkü tamamiyle borca dayalı bir sistem kurduğunuz taktirde ve yaşadığınız finansal krizlerde yükü emekçinin  üzerine indirmeyi esas  almışsanız işçinin haklarını azaltacak bir şeyi dayatığınız zaman, işçi direnç gösteremez. Çünkü dışarıda bir sürü işsiz varken işten kovulabilirim kaygısını yaşar. Aslında Türkiye’de iş var. Bu iş hacmini büyütebileceğimiz imkanlar da var. Bunu yarattığımız taktirde hiçbir gencimizi işsiz bırakmayacağımız bir Türkiye yaratacağız. Vatan Partisi bu iddiadadır. Biz işsiz istemiyoruz. Tam tersine bütün gençlerin çalışmasını istiyoruz. Gençler de bunu istiyorlar, çalışmak istiyorlar” sözleriyle iş bulma olanaklarını arttırarak herkese iş imkanı sağlanacağını belirtti.

Çağdaş Cengiz’in, Ege Fm ailesine canlı yayınlarına konuk ettikleri için teşekkür etmesinin ardından radyo programı sona erdi.

 oncugenclik.org.tr, 18.6.2018