Ana Sayfa Haberler VATAN’IN GENÇ ADAYLARI ZONGULDAK’TA İLÇELERİ DOLAŞIYOR

VATAN’IN GENÇ ADAYLARI ZONGULDAK’TA İLÇELERİ DOLAŞIYOR

987

Vatan Partisi Zonguldak milletvekili adayları Devrek ilçesinde esnaflarla buluştu.
Devrek esnafından üretim ekonomisine geçmek için, Türkiye’nin bağımsızlığı için ve Kandile beyaz bayrak çektirmek için Vatan Partisini desteklemelerini isteyen Vatan Partisi Milletvekili adayları büyük ilgi gördü.
Bir demirci esnafını ziyaret eden milletvekili adaylarından Umut Kaptan demircide demir dövdü ve demirci esnafı ile sohbet etti. Umut Kaptan burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bizim iktidarımızda işçinin alın terini çalanların hesabı görülecek.  Türkiye’de işsizliğin tek nedeni tüketim ekonomisinin olması. Türkiye’de tüketim ekonomisi uygulandığı için işsizlik had safhada. Bizim iktidarımızda tüketim ekonomisini  terk edeceğiz ve üretim ekonomisine geçeceğiz. Üretim ekonomisi ile çarşı pazarlarımız tekrar şenlenecek ve işsizlik sona erecek.  Bizim iktidarımızda TTK’ya 40 bin işçi alacağız ve işsiz köy gençlerine eşit oranda kontenjan ayıracağız.”
Devrek esnafından çok olumlu tepkiler aldıklarını söyleyen Vatan Partisi Milletvekili adaylarından Şerafettin Kiren ise “Her yerde olduğu gibi Devrek ilçemizde de esnafımız çok zor durumda. Partimizin Programını anlattığımız zaman bize umutla bakıyorlar ve destek sözü veriyorlar. Zonguldak her şeyi dışarıdan aldığı için çok pahalı bir kent. Tarımsal alanlara destekle üretimin artırılması sağlanacak. Halkımızın alım gücü artacak.

oncugenclik.org.tr, 9.6.2018