Ana Sayfa Haberler VATAN’IN GENÇ ADAYLARI ÇİFTÇİNİN YANINDA

VATAN’IN GENÇ ADAYLARI ÇİFTÇİNİN YANINDA

1224

Vatan Partisi Denizli milletvekili adayları çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Her gün Denizli’nin farklı ilçelerinde köy köy, kahve kahve, bağ bahçe demeden gezen partililer halkla ve üretici ile bir araya geliyor. Sorunlarını dinliyor, çözüm önerilerini anlatıyor.
Vatan Partisi Denizli milletvekili adayı Ahmet Suseven  “Vatan Partisi hükümetinde köylü milletin efendisi olacaktır. Büyükşehir Yasası’nı kaldıracağız. Köy Kanunu, çiftçinin ihtiyacına göre yeniden yürürlüğe girecek. Köy merası, köylünündür. Meralarımızı kurtaracağız.” diye konuştu.

ÇAĞDAŞ VE VERİMLİ TARIM
Çalışma esnasında tütün işçilerini tarlada ziyaret eden Vatan  Partisi Milletvekili Adayı Berfin Yavuz “Çağdaş ve verimli tarım ve hayvancılık için çiftçilerimizi eğiteceğiz. Bu amaçla Ziraat Mühendislerimiz ve veterinerlerimizi seferber edeceğiz.  Tarım kooperatiflerini güçlendireceğiz. Üretim kooperatifleri ile tüketici kooperatifleri arasında işbirliğini geliştirecek, aracıya giden kaynakları çiftçimize kazandıracağız. TARİŞ, FİSKOBİRLİK, MARMARA BİRLİK , TRAKYA BİRLİK , ANTBİRLİK, ÇUKOBİRLİK, PANKOBİRLİK gibi tarım satış kooperatiflerinin hukuksal sorunlarını çözecek, kooperatiflerimizi ürünlerimizi işleyecek fabrika ve tesislere kavuşturacağız.  Böylece çiftçimizin üretme şevkini yükseltecek, tarım üretiminde büyük bir atılım  gerçekleştireceğiz. Gıda güvenliğimizi sağlayacağız.” dedi.

oncugenclik.org.tr, 9.6.2018