Ana Sayfa Haberler VATAN’IN GENÇ ADAYLARINDAN ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİNE ZİYARET

VATAN’IN GENÇ ADAYLARINDAN ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİNE ZİYARET

1103

Vatan Partisi’nin 208 genç adaylarından İstanbul 2.Bölge adayları Aykut Diş ve Elif İlhamoğlu, Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesini ziyaret etti, şube Başkanı ve Teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ziya Özden ile görüştü.

Görüşmede Özden, engellilerin güvencesiz olduğunu vurgulayarak pozitif ayrımcılık istemediklerini, engeli olmayan vatandaşlarla aynı imkanları kullanmak istediklerini, bir şeyler yapılırken engellilerin de düşünülmesi gerektiğini ifade etti. Partilerin milletvekili aday listeleri yapılırken engelliler konusunda sınıfta kaldıklarını belirtti.

“YÖNLENDİRİCİ ENGELLİ ÖRGÜTLENMELERİ OLACAK”

Aykut Diş, parti programlarında engellilere yönelik başlıklar bulunduğunu belirterek şunları söyledi: “Engelli üyelerimizin yaşadıkları zorlukları görüyoruz. Bu meselede yönlendirici olarak engelli örgütlenmelerini önemsiyoruz. Bu mücadeleyi popülizme kurban etmeden, mecliste dillendirmeye söz veriyoruz. Yetki ve bilgi sahibi olmak için sizlerin görüşlerini referans alacağız. Aydınlık, Ulusal Kanal ve Ulusal Radyo’nun kapıları sizlere her zaman açık”

oncugenclik.org.tr, 14.06.2018