Ana Sayfa Haberler WAYU’DAN KÜBA’YA TEBRİK MESAJI

WAYU’DAN KÜBA’YA TEBRİK MESAJI

1100

Dünya Antiemperyalist Gençlik Birliği (WAYU), Küba Devriminin 58. yıl dönümü için Küba Komünist Gençlik Birliği’ne tebrik mesajı gönderdi. Tebrik mesajının tam metni:

 

Değerli Yoldaşlar,

 

Dünya Anti-Emperyalist Gençlik Birliği adına, Kumadan Fidel Castro Ruz önderliğinde, mağlup edilemeyen Küba Devrimi’nin 58. yıldönümünü tebrik ederiz. 1 Ocak 1959, Küba için bağımsızlık, egemenlik ve özgürlüğün başladığı dönemdir. Amerika mağlup edilip, sosyalist seçenek kurulmuştur.

 

Küba bağımsızlık bayrağı ile komünist kızıl bayrak arasındaki birlik, dünya halkları ve özellikle de Küba’nın yardım etmekte olduğu ezilen milletler için daima özgürlük simgesi olmuştur. Birliğimizde temsil edilen tüm uluslar için Küba, dayanışma ve barış demektir.

 

Bizler, anti-emperyalist gençler olarak, Küba Komünist Gençlik Birliği’ne, Jose Marti Öğrenci Birliği’ne ve Küba Öğrenci Federasyonu’na özel dayanışma duygularımızı sunuyoruz. Çünkü onların, yeni kuşak üzerinde emperyalizmin her türlü etkisine karşı ideolojik sağlamlık kurma ve sosyalist ekonomi ile sosyalist toplumu geliştirme gibi çok önemli bir görevleri var. Bu zorlu bir görev fakat partinin sağlam önderliği ile başarıya ulaşacağını biliyoruz.  Bizler bu mücadelede sizinle olacağız.

 

Enternasyonalist selamlarımızla.

 

Dünya Anti-Emperyalist Gençlik Birliği

Yürütme Kurulu

 

oncugenclik.org.tr, 5.1.2017