Ana Sayfa Manşet Çin Gençliğinden Gelen Dayanışma Mektubuna Öncü Gençlik’ten Yanıt: “ZORLUKLARI OMUZ OMUZA AŞACAĞIZ”

Çin Gençliğinden Gelen Dayanışma Mektubuna Öncü Gençlik’ten Yanıt: “ZORLUKLARI OMUZ OMUZA AŞACAĞIZ”

336

Tüm Çin Gençlik Federasyonu (ACYF), Türkiye’de 6 Şubat’ta yaşanan ve büyük bir yıkıma sebep olan deprem felaketi nedeniyle Vatan Partisi Öncü Gençlik’e dayanışma ve taziye mesajı gönderdi. Öncü Gençlik ise Genel Başkanı Barış Demiralay imzalı teşekkür mesajı yayınladı.

Tüm Çin Gençlik Birliği Federasyonu,

Taziye mektubunuz için teşekkürlerimizi sunarız. Çin halkının ve gençliğinin dayanışma mesajları ve desteği yaralarımızın sarılmasında olağanüstü iyileştirici güce sahiptir. Yaralarımız sizlerin bu samimi ve güçlü dayanışma mesajlarıyla daha hızlı iyileşiyor ve halkımız ayağa kalkıyor. Biz her zor anımızda Çin gençliğinin yanımızda olduğunu, adımız gibi bilmekte, yüreğimizde hissetmekteyiz.

Türk gençliği olarak bu deprem enkazının altındaki büyük enerjiye yaslanarak hem felaketin üstesinden geleceğimize hem de yeni dünyanın kuruluşunda önder roller oynayacağımıza eminiz.

Yaşadığımız bu felaket, zorluklar karşısında milletimizin fedakarlık ve paylaşma duygularının, erdemlerinin de ayağa kalkışıdır. Türk halkı tıpkı Çin halkı gibi felaketler karşısında güçlü kalmayı başarıyor. Depremde yalnızca enkazları ve acıları görmüyoruz. Bizi ayağa kaldıracak büyük çözümleri, dostlarımızın çokluğunu, ülkelerimizin önündeki aydınlık geleceği de görüyoruz.

Önümüzdeki zorlukları aşarken omuz omuza olacağımıza inancımız tamdır. Biliyoruz ki insancıl, paylaşmacı, kamucu, demokratik ve barışçı bir uygarlığı kurarken de omuz omuza olacağız. Yeni evlerimizi inşa ederken yeni bir dünyayı da inşa edeceğiz. Yeni evlerimiz Türk ve Çin dostluğu kadar sağlam olacak.

Ayrıca Çinli arama kurtarma ekiplerinin fedakarlıklarını ve özverili çalışmalarını Türk gençliği ve Türk milleti hiçbir zaman unutmayacaktır.

İyimserlik ve umut dolu samimi dayanışma mektubunuz için bir kez daha teşekkür ediyor, iletişimimizin artmasını diliyoruz.

Barış Demiralay
Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı