Ana Sayfa Haberler ATATÜRK GENÇLİĞİ TÜRKİYE’Yİ HAKETTİĞİ KONUMA GETİRECEK

ATATÜRK GENÇLİĞİ TÜRKİYE’Yİ HAKETTİĞİ KONUMA GETİRECEK

1298
Vatan Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adaylarımız TGB Genel Başkanı Cem Dikmen, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Pınar Gül, Cem Zeren, Birkan Burkan ve Sedat Güven; Karşıyaka’da mahalle toplantısı gerçekleştirdi.
Vatan Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili adayları Karşıyaka’da gerçekleştirdikleri toplantı ile Vatan Partisi’nin seçim politikalarını anlattı. Karşıyakalıların yoğun ilgi göterdiği toplantıda sordukları soruları yanıtlayan adaylarımız, İzmir’i İzmir’den yöneteceklerini vurguladı.
“Yetkiyi Türk milletinden istiyoruz”
 
Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanı olarak Türkiye’yi yönetmesi için göreve hazır olduğunu söyleyen Cem Dikmen: “Bu ülkeyi hakettiği konuma getireceğiz. Bu ülkenin huzura, güvenliğe ve liyakata ihtiyacı var. Bunları sağlamak için Atatürk’ün Kemalist devrimi programını uygulamamız lazım. Atatürk’ün programını değil de başka yerlerin programını uygulayanları iktidara getirirsek o program tutmaz” diyerek, Vatan Partisi’nin Pensilvanya’dan da Kandil’den yetki istemediğini, Türk milletinden yetki istediğini belirtti.
“Vatan Partisi’ne verilen oy Atatürk devrimlerini tamamlamaktır”
 
Herkesin var olan AKP hükümetinin çözmediği sorunlarını sıralaması gerektiğini, esas rahatsızlığın uygulanan programdan kaynaklandığını söyleyen Pınar Gül, “Bu hükümetin yerine gelen partinin bu programı uygulamaması, Türk milletini Türkiye’den yöneten bir programı uygulaması lazım. Tayyip gitsin de yerine kim gelirse gelsin dememeliyiz. Yerine yeniden ABD’ye sırtını yaslayanlar gelmemeli diyen Vatan Partisi’ne verilen her oy PKK’yı bitirmektir. Vatan Partisi’ne verilen her oy FETÖ’yü Pensilvanya’ya hapsetmektir. Vatan Partisi’ne verilen her oy Atatürk devrimlerini tamamlamaktır” sözleriyle Vatan Partisi’ne verilecek her oyun önemini belirtti.
“Perinçek yönümüzü gösterecek”
 
Vatan Partisi’nin seçim programını anlatan Cem Zeren, “Seçmen sandığına girdiğimizde oy pusulaları bizlere ortada bir yıldız var. O yıldız enerjisini Mustafa Kemal’den alıyor ve o yıldız tüm dünyayı aydınlatacak. Doğuda bir güneş var. O güneş pusuladan doğacak ve hepimizi aydınlatacak. Bu seçimde ‘Güneş Doğu’dan Doğacak’ ve Doğu Perinçek yönümüzü gösterecek” diyerek Vatan Partisi’nin seçimlerden başarıyla çıkacağına inandığını söyledi.
“Yaşa değil, başa bakacağız”
Vatandaşlardan gelen “Türkiye’yi 19 yaşındaki gençler mi yönetecek?” sorusu üzerine Cem Dikmen, “Bu ülkeyi kuran Mustafa Kemal ve arkadaşları da gençti. Gençlik birikime bakar. Bu ülkeyi gençler kurdu. Şimdi yaşa değil başa bakacağız ve Türkiye’yi içinde bulunduğu bu çıkmazdan çıkacağız” ifadelerini kullanarak Atatürk’ün gençlere emanet ettiği Türkiye’yi, Vatan Partisi’nin genç adaylarının hakettiği konuma getireceğini vurguladı.
“Kürt de biziz, Türk de biziz”
 
İzmirli bir vatandaşımızın, “Vatan Partisi’nin HDP ile ilgili görüşü nedir?” diye sorması üzerine Vatan Partisi’nin HDP ile ilgili görüşünün çok net olduğunu söyleyen Dikmen, “HDP Türkiye’nin en zararlı partisi. Bazı siyasi partiler HDP’yi Kürtlerin partisi sanıyor. HDP, PKK’nın partisi. HDP Kürt vatandaşlarımızı tutsak ediyor. Kürt yurttaşlarımızın partisi değildir. Onları özgürleştirmek için HDP’ni ve Amerikancı hiçbir partisi olmaması lazım. Kürt de biziz Türk de biziz dememizin temelinde bu yatıyor” sözleriyle Kürt vatandaşları tutsaklıktan kurtaracaklarını belirtti.
Geçici Değil, Kalıcı Çözümler
 
Cem Dikmen, seçim zamanı geçici ikramiyeler kalıcı çözümler değil. Vatan Partisi’nin programı, bir gecede tüm Türkiye zenginleşecek değil. Hep birlikte tasarruf edilecek. Devlet kaynakları düzgün üretecek. Üretim yapılacak. Kalıcı çözümler üretilecek diyerek, “Her şeyden önce saltanatlar yıkılacak, topyekün devlet kaynakları eşitlenecek” sözleriyle halkın sorunlarını kalıcı olarak çözeceklerini dile getirdi.
Karşıyaka halkının Vatan Partisi’ne ve Vatan Partisi’nin adaylarına sonsuz güvendiğini söylemesinin ardından toplantı sona erdi.
oncugenclik.org.tr, 9.6.2018