Ana Sayfa Haberler VATAN’IN GENÇ ADAYLARINDAN KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜNE ZİYARET

VATAN’IN GENÇ ADAYLARINDAN KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜNE ZİYARET

1123

Vatan Partisi İzmir milletvekili adayları Karşıyaka Spor Kulübü tesislerinde kulüp başkanı Turgay Büyükkarcı’yı ziyaret etti.

Vatan Partisi’nin milletvekili adayları Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Çağdaş Cengiz, TGB Genel Başkanı Cem Dikmen, Cem Zeren, Doğa Dursun ve Görkem Gözet Karşıyaka Spor Kulübü’nü ziyaret etti. Güncel siyasetin konuşulduğu ziyarette Vatan Partisi’nin gençliğe ve sporculara  yönelik çalışmaları da aktarıldı.

”Bu gençlik, Türkiye’yi yönetecek gençlik”

Çağdaş Cengiz, “Biz genç insanlarız fakat önemli mücadelelerden geçmiş insanlarız. Atatürk’ün silinmeye çalışıldığı dönemlerde buna karşı çıkan, Silivri duvarlarını yıkan, Amerikan askerlerinin başına çuval geçiren gençleriz. Bayramlar yasaklandığı zaman biz İstiklal Caddesi’nde Bandırma Vapuru’nu yürüttük. 29 Ekim’de Ulus’ta bütün engelleri aşarak Anıtkabir’e, Ata’mıza gittik. Gezi’de Türk bayrakları ve ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganlarıyla birleştirici olduğumuzu vurguladık. Bu gençlik Türkiye’yi yönetecek gençlik. Sorunları aşacak bir yönetim inşa edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün politikalarını uygulayacağız. Bu yüzden üreten Türkiye sloganını söylüyoruz. Borç alarak değil kendi üretimini uygulayan bir politika uygulayacağız. Şu an gelişen tüm devletler Atatürk’ün karma ekonomi politikasını uyguluyor. Biz de bunu uygulayacağız. Bu gençlik bugün Türkiye’yi yönetme iddiasındadır” sözleriyle Vatan Partisi’nin Türkiye’yi Mustafa Kemal’in rotasıyla yöneteceğini dile getirdi.

”Sistemin getirdiği hazırcılığa karşı altyapılara önem verilmeli”

Vatan Partisi’ni ve Karşyaka Spor Kulübünü kadro yetiştirmeleri yönünden benzeten Cem Dikmen, ”Sistemin getirdiği bir hazırcılık var. Hazırcılığa karşı sporda altyapılara önem vermeliyiz. Siz de altyapınıza yaslanarak bu kulübü yönetiyorsunuz. Türkiye’nin spor kulüpleri kendi sporcularını yetiştirmeli. Vatan Partisi’nin iktidarında Türk sporcular yetiştireceğiz” diyerek Vatan Partisi’nin de kendi içinde yetiştirdiği kadrolardan bahsetti.

”Yolsuzluk Mahkemelerinde Yargılayacağız”

Spor kulüplerini desteklemenin önemine değinen Cem Zeren, ”Altyapı ve tesisleşmenin sağlanması lazım. Belediyenin elindeki tesislerin spor kulüplerine verilmesi gerekiyor” dedi ve spor kulüplerinde yaptıkları yolsuzlukla kulübü borçlu çıkaranların Vatan Partisi’nin kuracağı yolsuzluk mahkemelerinde yargılayacaklarını vurguladı.

oncugenclik.org.tr, 9.6.2018