Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK’TEN AVRASYA GENÇLİK HAREKETİ’NE BAŞSAĞLIĞI MESAJI

ÖNCÜ GENÇLİK’TEN AVRASYA GENÇLİK HAREKETİ’NE BAŞSAĞLIĞI MESAJI

935

 

Dün akşam saatlerinde Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikaste uğradı. Türk-Rus dostluğunu hedef alan hain saldırının ardından Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, Avrasya Gençlik Hareketi’ne başsağlığı mesajı gönderdi.

 

 

Avrasya Gençlik Hareketi Üyesi Rus Yoldaşlara,

 

Büyük Avrasya yürüyüşümüzü omuz omuza sürdürdüğümüz bugünlerde, devletlerin bağımsızlığını ve milletlerin kurtuluşunu istemeyen emperyalist Amerika Birleşik Devletleri’yle (ABD) göğüs göğüse savaşıyoruz.

Savaşımız canlı bombalara, suikastlere ve her türlü terör saldırılarına karşı sürüyor. Bu savaşta en iyilerimizi toprağa verecek ancak yılmayacağız. Çok kutuplu dünya düzenini el birliğiyle inşa edeceğiz. Gerici terörizmin kurşunlarına hedef olan Büyükelçi Andrey Karlov için baş sağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Kanını ABD hegemonyasına karşı akıtan büyükelçinin anısını uluslararası mücadelemizde yaşatacağımıza söz veriyoruz.

Kurtuluş Savaşımızda bizlere destek olan büyük Rus Milletinin temsilcisi Aralov’un anısını en büyük şehrinin en büyük meydanında yaşatan Atatürk Devrimcileri olarak sizleri selamlıyoruz.

 

 

Uğurcan Yardımoğlu

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Sekreteri

 

oncugenclik.org.tr, 20.12.2016