Ana Sayfa Manşet DOĞU PERİNÇEK ÖNCÜ GENÇLİK YÖNETİCİLERİYLE VİDEO KONFERANS İLE TOPLANTI YAPTI

DOĞU PERİNÇEK ÖNCÜ GENÇLİK YÖNETİCİLERİYLE VİDEO KONFERANS İLE TOPLANTI YAPTI

2028

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu, Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in katılımıyla video konferans yöntemiyle toplantı yaptı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında tedbirlere uyarak çalışmalarını evden sürdüren Öncü Gençlik, mücadelesini duraklatmadı. Öncü Gençlik üyeleri evde geçirilen süreyi nitelikli hale getirmek için okuma, izleme ve yazma kampanyası başlatmıştı. Gençler, bir taraftan kitaplar okuyup filmler izlerken bir taraftan da yazılar yazıyor, çeşitli teorik çalışmalar yürütüyorlar.

FAALİYETLER DEVAM EDİYOR

Alınan tedbirler kapsamında evlerden çalışmalarını yürüten Öncü Gençlik için faaliyetler devam ediyor. Yönetim kurullarını ve çalışma gruplarını düzenli aralıklarla topluyorlar. Video konferans teknolojilerini verimli değerlendirerek her türlü tartışmayı uzaktan yürütüyorlar.
Koronavirüs salgını nedeniyle okullarda yürütülemeyen çalışmalar sosyal medya ve diğer haberleşme araçlarıyla sürdürülüyor. Bu kapsamda salgının ardından ilk Genel Yönetim Kurulu toplantısını Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek ve Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan’ın katılımıyla gerçekleştirdiler.

ÖNCÜ GENÇLİK MİLLETİ VE GENÇLİĞİ BİRLEŞTİRECEK

Doğu Perinçek toplantıya “Öncü Gençlik, Koronavirüs salgını nedeniyle yaratılmak istenen karamsarlığa karşı seferber olacak, en önde olacak. Genci, işçisi, köylüsü ve sanayicisine kadar bütün milleti seferber edecek çözümler çıkaracak. Öncü Gençlik önüne hedefler koyacak. 100 isek 150 olmayı hedefleyeceğiz. İnternet üzerinden üye kampanyası yürüteceğiz. Bir de bu sürede propaganda seferberliği yürütüyoruz. Hepimiz birer propagandacı olacağız ve örgütümüzü büyüteceğiz. Üretim devrimi programımızı, dürüstlüğü, erdemlerimizi bu sürede yayacağız.” sözleriyle başladı.

ÖNCÜ GENÇLİK’İN BAŞARISI

Öncü Gençlik’in başarılarını dile getiren Doğu Perinçek sözlerine şöyle devam etti: “Gençlikte kazandığımız başarılar bütün milleti kazanacağımız başarılarla tamamlanacak. Bunlar hayali beklentiler değil. Sizler, partimizin program ve siyasetlerini başarıyla uygulayarak gençliği birleştirdiniz, üniversitelerde hakim duruma geldiniz. Demek ki Türkiye için de bu geçerli. Başarının sebebi; doğru program ve siyaset. Aynı zamanda manevi, kültürel birikiminiz, cesaretiniz, erdeminiz, kararlılığınız başarıyı getirdi.

Yürüttüğümüz başarılı mücadelenin millet tarafından uygulanacağı bir döneme giriyoruz.”

DOĞU PERİNÇEK: BU SÜREÇTEN ÜRETİM DEVRİMİYLE ÇIKACAĞIZ

Vatan Partisi lideri Perinçek, koronavirüs salgını sonrası Türkiye ve dünyada yaşanan değişime dikkat çekerek, “Bu süreç bize bir kez daha emperyalist sömürü sisteminin çöktüğünü gösterdi. Üretim Devrimi süreci önümüzde en büyük mecburiyet olarak durmaktadır. ABD’nin artık mecali kalmadı. Devletlerin saf dışı bırakıldığı süreç geride kaldı. Artık devletin daha çok örgütlendiği kamucu bir süreç önümüzde duruyor. Artık bir devrimci sürecin içerisindeyiz. Milli devletler de bu sürecin ön cephesinde. Milli Dayanışma ve Üretim Devrimi ile bu süreçten büyüyerek ve güçlenerek çıkacağız.” dedi.

“KARAMSAR DEĞİLİZ, YENİ DÖNEM İÇİN UMUTLUYUZ”

Vatan Partisi’nin ve Öncü Gençlik’in görevlerini sıralayan Perinçek, “Türkiye şu an bir savaş veriyor. Savaşlar öldük, bittik diyerek verilmez. Karamsarlığa kapılarak bu süreçten çıkamayız. Umudumuzu yitirmeyeceğiz, umudumuz yüksek. Bu virüsü de yeneceğiz, çöken emperyalist sömürü sistemini de yeneceğiz. Ancak bu karamsarlığı yayan bozgunculara karşı da susmayacağız. Onlara karşı da mücadele edeceğiz. İnsanlara sosyal medyadan karamsarlığa karşı umudu aşılayacağız. Partimizin ve gençliğimizin bu süreçteki en büyük görevi budur.” dedi.

“TV’leri açıyoruz. 24 saat sürekli korona. Herkes tabip ve alim oldu. Milletimizin devrimci ruhunu canlandırmak için sanata ve kültüre, değer vermemiz lazım’’ diyen Doğu Perinçek film ve kitap önerilerinde bulundu. “Sizlere tavsiye ederim çok güzel filmler var. “Cinderella Man” var.  Tunca Arslan önerdi, Kapital diye film izledim. Kapitalin emek düşmanı toplum düşmanı karakterini ve iflas edilişini anlatıyor.” dedi.

Salgın sonrası gençlik içindeki umutsuzluğa, yalnızlaşmaya ve verimsizliğe müsaade etmediklerini dile getiren Öncü Gençlik Genel Başkanvekili Yadigar Özen şunları söyledi:

“Emperyalizmin gençlere hayal sattığı dönem bitti. Gençlik artık çöken Batı’nın durumunu çok net görüyor. Çözüm üretimde, çözüm üreticilerde. Gençlik üreterek yeni döneme kendisini hazırlıyor. Biz de Öncü Gençlik olarak yeni dönem için umutluyuz ve hazırız. Okuma ve yazma kampanyamızla bütün üyelerimiz ve arkadaşlarımızı vakitlerini nitelikli geçirmesini, üretmesini ve geleceğe dair umutlu olmasını sağlıyoruz. Başta Öncü Gençlik yöneticilerinden başlattığımız okuma ve yazma kampanyasıyla kitap okuyup filmler izliyoruz. Normal zamanda yürüttüğümüz faaliyetlerin tümünü dijital olanakları seferber ederek gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Bu süreçte hem partimiz hem de milletimiz için daha güçlü hale geleceğiz.”

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, toplantının son kısmında Öncü Gençlik yöneticilerinin sorularını yanıtladı ve illerinde yürüttükleri çalışmaları dinledi. Öncü Gençlik GYK üyeleri gerekli tedbirleri aldıklarını, çalışmalarını evlerden yürüttüklerini, bu süreci daha fazla üreterek, gençliği Türk milleti için seferber ederek geçireceklerini ifade ettiler. 

oncugenclik.org.tr