Ana Sayfa Haberler DÜNYA GENÇLİĞİ ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI

DÜNYA GENÇLİĞİ ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI

1055

25 ülkeden gelen 70’i aşkın genç, Uluslararası Anti-emperyalist Gençlik Buluşması’nın 5. gününde Anıtkabir’de Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Anıtkabir’de düzenlenen resmi törenle Ata’nın huzuruna çıkan gençler, emperyalizmi yenene dek mücadele edeceklerine dair Atatürk’e söz verdiler.

“GENÇLİK MAZLUM MİLLETLERİN YANINDA!”

Anıtkabir’de resmi törenin ardından Anıtkabir Özel Defterini imzalayan TGB Genel Başkanı Cem Dikmen, deftere şunları yazdı:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk,

Paşam, sizleri dünyanın dört bir yanından gelen 25 ülkenin gençleriyle saygıyla ve özlemle selamlıyoruz. Verdiğiniz görevi bütün gücümüzle yerine getiriyoruz. Ülkemizi ve dünyamızı savunmak için hem Türk gençliğini hem de dünya gençliğini bir araya getiriyoruz. 

Sizlerin de dediği gibi emperyalizm bir gün mahvolacaktır. Bu inanç ve kararlılıkla hareket ediyoruz. 

Dünya gençliği, mazlum milletleri koruma görevini devralmıştır.

Gençlik mazlum milletlerin yanındadır.

Elbet biz kazanacağız.”

ANITKABİR’İN ARDINDAN GAZİ MECLİSE ZİYARET

Anıtkabir ziyaretinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giden anti-emperyalist gençler, burada Amerikancı FETÖ darbe girişiminin yaptığı saldırının izlerini gözlemledi. Rehber eşliğinde Meclis Genel Kurul Salonu’nu da gezen gençler, Meclis Eski Başkan Vekili ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan ile de bir araya geldi.

TÜRK-İŞ BAŞKANI ERGÜN ATALAY’I ZİYARET ETTİLER

Meclis ziyaretinin ardından Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Sn. Ergün Atalay’ı makamında ziyaret eden konuklarımız, Türk-İş’in Türkiye’deki en büyük işçi hareketine önderlik etmesi dolasıyla takdirlerini iletti.

Gençlerin, etkinliğin ilk iki gününde Türk ordusunun Afrin’de düzenlediği haklı savaş üzerine konuştuğunu söylemesi üzerine Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk ordusunun Afrin’de işgalci olmadığını terör örgütleri ile mücadele ettiğini, bu konuda gençlerle aynı fikirde olduğunu ifade etti. Afrin şehitleri arasında Türk-İş üyelerinin de bulunduğunu dile getirdi.

 

ZİYARETLERİN ARDINDAN ANKARA TURU

Buluşmanın Ankara ayağındaki ziyaretlerini tamamlayan gençler, Ankara’nın tarihini, kültürünü ve önemini öğrenmek amacıyla Rahmi Koç ve Arkeoloji müzelerini gezdi. Müze gezilerinin ardından beşinci gün ve dolayısıyla Uluslararası Anti-emperyalist Gençlik Buluşması sona erdi.

İlgili Haberler:

DÜNYA GENÇLİĞİNDEN ORTAK DEKLARASYON: “YENİ DÜNYAYI BİRLİKTE KURALIM”

DÜNYA ANTİ-EMPERYALİST GENÇLİK BİRLİĞİ KURULTAYINI TÜRKİYE’DE TOPLADI”

ÖNCÜ GENÇLİK DÜNYA GENÇLİĞİNİ AĞIRLIYOR

oncugenclik.org.tr, 23.3.2018