Ana Sayfa Haberler EKİM DEVRİMİ KONFERANSLARININ İKİNCİSİNİ ADANA’DA TAMAMLADIK

EKİM DEVRİMİ KONFERANSLARININ İKİNCİSİNİ ADANA’DA TAMAMLADIK

1514

Bilim Ütopya, Teori Dergisi, Vatan Partisi ve Öncü Gençlik’in düzenlediği ‘Savaş Devrim ve Vatan Savunması’ konferanslarının ikincisi Adana’da yapıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Vatan Partisi Adana İl Başkanı Selver Kaplan, Amerika’nın Dünya üzerinde büyük bir yenilgiye uğradığını ve çökmekte olduğunu belirtti. Etkinliğin devamında Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Koç, Teori Dergisi Yazı İşleri Müdürü Cemil Gözel, Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu ve Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş Ekim Devrimi üzerine sunumlarını yaptı.

Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu da konferanslarla ilgili şunları söyledi:

Ekim Devrimi’nin 100. Yılı ezilen milletlerin Kurtuluş Savaşları çağını açmıştır. Bu kurtuluş savaşları aynı zamanda sosyalizme açılma çağının da müjdecisi olmuştur. İçerisinde bulunduğumuz dönem en az Ekim Devrimi kadar önemli mücadelelere sahne oluyor. 2017 Yılı, Ekim Devrimi’nin tecrübelerinden öğrenerek kendi tecrübelerimizle o tecrübeleri birleştirerek büyük başarılara imza atacağımız yeni dönemi müjdeliyor. Başta Türkiye olmak üzere Batı Asya milletleri emperyalizmin zincirlerinden kurtuluyor. Ve Mustafa Kemal’in, Lenin’in birlikte işaret ettikleri emperyalizme karşı mazlum milletlerin zaferine doğru yürüyorlar. Bugün Vatan Partisi, Vatan Partisi Öncü Gençlik, Teori Dergisi ve Bilim ve Ütopya Dergisi ile beraber gerçekleştirdiğimiz 100. Yılında Ekim Devrimi Dersleri mücadele içerisindeki gençler için çok önemli. Lenin’in ifade ettiği gibi Devrimci Teori olmadan Devrimci Pratik olmaz. Devrim derslerinin teorisini yapmak o teoriyi öğrenmek bugün bizler açısından oldukça geliştirici, bu dersleri sürdüreceğiz.

oncugenclik.org.tr , 11.12.2017