Ana Sayfa Haberler GENÇLER DOĞU PERİNÇEK’E SORDU

GENÇLER DOĞU PERİNÇEK’E SORDU

1009

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerle bir araya gelerek sorularını yanıtladı.

Doğu Perinçek, Vatan Partisi Öncü Gençlik’in düzenlediği etkinlikte gençlerin sorularını yanıtladı. Perinçek’e yeni anayasa tartışmalarından HDP’nin kapatılmasına, Vatan Partisi’nin Türkiye’ye neler vadettiğine kadar çeşitli sorular soruldu.

Etkinlik PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşın ailesine ve Türk milletine başsağlığı ile açılırken ilk soru Gara Operasyonu hakkında oldu.

PKK’nın İntiharı

Doğu Perinçek operasyon hakkında “PKK’nın sonunu hep birlikte getiriyoruz. Ellerinde silah olmayan insanların başlarına kurşun sıkacak noktaya geldi. Bu onların intiharı. PKK’nın lider kadrosu nereye kaçacağını hesaplamaya çalışıyor. TSK çelikleşmiş bir şekilde başarılı operasyonlarını sürdürüyor. Güneydoğu’daki vatandaşlarımız bu operasyonlara en büyük ilgiyi gösteriyorlar. Türkiye PKK terörünü temizleyecek” dedi.

Vatan Partisi Başı Dik Bir Türkiye Vadediyor

Vatan Partisi’nin Türkiye’ye vaatlerinin ne olduğu sorusunu Perinçek “Vatan Partisi Türkiye’ye bağımsız, başı dik bir ülke yönetmeyi vadediyor. Dış dayatmalar olmayacak. Türkiye Ankara’dan yönetilecek. Türkiye, Türkiye’den yönetilirse Mersinlinin, Mardinlinin, Ağrılının özleminde Türkiye ilerler. Dıştan müdahale olursa özlemlerimize cevap vermez. Bağımsız, başı dik ve onun sonucunda üreten Türkiye vaat edersek sonuca ulaşırız” diyerek cevap verdi.

Kalkınmamızın Anahtarı: Herkese iş

Program gençlerin gelecek kaygılarına Vatan Partisi’nin nasıl çözümler sunacağı sorusu ile sonlandı. Perinçek gençlere “Herkese iş bizim ekonomik kalkınmamızın anahtarı. Büyük bir genç işsiz nüfusumuz var. Gençler liseden, üniversiteden, sanat-teknik okullarından mezun oluyor ama iş bulmakta büyük sıkıntı çekiyorlar. Dolayısıyla Türkiye’de sermaye-yoğun yöntemlerin yanında emek-yoğun yöntemler de kullanarak daha gelişmemiş makine ve aletlerle de üretim yoluyla bütün işsiz nüfusumuzu üretim süreçlerine sokmamız lazım. Bunun da anahtar nedir? Türkiye’de tasarruf oranının büyümesi” dedi.

Paylaşmaktan mutlu olmak

Perinçek gençlere paylaşarak mutlu olmayı tavsiye ederken “Eğitimimizin bir hedefi üretim için insan yetiştirmektir ama eğitimin birinci hedefi devrimci insan yetiştirmek. İnsanını seven, halkını seven, vatanını seven, çalışkan, ahlaklı, vicdanlı ve bütün insanlığa karşı sorumluluklar duyan bir gençlik yetiştirmek. Yani devrimci, üretici insan yetiştirmek. Bu da bizim insan politikamızın esasıdır. Gençliğin mutluluk kaynakları da burada. Yani gençliğe bu mutluluk kaynaklarını vermeliyiz. Çalışmakla mutlu olmak. Üretmekle mutlu olmak ve ülkemizin geleceğine katkıda bulunarak devrimci yaşamla mutlu olmak, paylaşmakla mutlu olmak. Bencillik insana mutluluk getirmiyor ama diğer insanlar için yaşadığımızın bilince olmak bunlar aynı zamanda bize mutlu ve sevinçli bir hayatın da kılavuzu oluyor. Gençlerimize verebileceğim, bir arkadaşınız olarak söyleyebileceğim husus paylaşmacı olmak. Paylaşmaktan mutlu olmak ve sevinç yaşamak” dedi.

Yayını yeniden izlemek için: