Ana Sayfa Haberler KİM JONG-UN’UN GENÇLİĞİNDEN ÖNCÜ GENÇLİK’E TEŞEKKÜR

KİM JONG-UN’UN GENÇLİĞİNDEN ÖNCÜ GENÇLİK’E TEŞEKKÜR

939

Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği, Vatan Partisi Öncü Gençlik’e Kore İşçi Partisi’nin 75. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla gönderdiği mektuba bir teşekkür mesajı ile cevap verdi.

Gönderdikleri mesajda “Mektubunuz, her gün mucizeler ve yenilikler yaratan halkımızı ve gençliğimizi cesaretlendirdi.” diyen Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği Merkez Komitesi Uluslararası İlişkiler Bürosu Müdür Yardımcısı Choe, önümüzdeki dönem dostane ve iş birliği içindeki ilişkilerin daha da gelişeceğine vurgu yaptı.

Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği’nin Öncü Gençlik’e gönderdiği teşekkür mesajın tamamı şöyle:

“Sayın Başkan,

Kore İşçi Partisi 75. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle bize gönderdiğiniz tebrik mesajı için size teşekkür ederiz. Sizlere sıcak dostluk ve dayanışma duygularımızı sunarız. Mektubunuz, 80 gün kampanyasının büyük zaferiyle gerçekleşecek olan 8. Parti Kongremizi koruma arzusuyla her gün mucizeler ve yenilikler yaratan halkımızı ve gençliğimizi cesaretlendirdi. Bu vesileyle ülkelerimiz arasındaki dostane ve iş birliği içindeki ilişkilerin önümüzdeki dönemde daha da gelişeceğine dair inancımızı ifade ederiz. Sizlere sıhhat ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

En iyi dileklerimizle

Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği Merkez Komitesi Uluslararası İlişkiler Bürosu Müdür Yardımcısı Choe

20 Ekim 2020”

Doğu Akdeniz’de Zafer Asya’ya Ait Olacaktır

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı ise Kore İşçi Partisi’nin 75. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mektupta, Türkiye’nin emperyalist odakların Doğu Akdeniz’deki saldırılarına karşı yürüttüğü başarılı mücadeleye vurgu yapmıştı. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de egemenlik haklarını savunduğunu ifade eden Özgür Bursalı mektubunu şu sözlerle sürdürmüştü: “Yeni bir dünya kuruluyor. Bu yeni dünya Asya’da nefes alıyor. Bu özel coğrafyanın bir kapısı Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’dir, diğeri ise Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ülkemiz emperyalistlere ve onların vekil terörist oluşumlarına karşı büyük zaferler kazanmaktadır. Türkiye, Doğu Akdeniz’de emperyalist odaklara karşı kendi egemenlik haklarını savunmaktadır. Bu mücadeledeki başarı Asya’ya ait olacaktır.”

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı’nın mektubunun tamamı ise şöyle:

“Sayın Pak Chol Min

Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği Genel Sekreteri

Pyogyang

Değerli Yoldaş,

Vatan Partisi Öncü Gençlik olarak bağımsız ve özgür Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin mimarı ve garantörü Kore İşçi Partisi’nin 75. kuruluş yıldönümünü en kalbi duygularımızla kutlarız. Kore ulusunun emperyalizmi yenmesini ve bağımsız, kuvvetli, sosyalist bir ülke yaratmasını mümkün kılan temel faktör kararlı liderliğiyle rehberlik edilen Kore İşçi Partisi’dir. Kore İşçi Partisi’nin varlığı ve başarıları emperyalist saldırganlığa ve sömürüye karşı mücadele eden ezilen uluslara bu bağlamda umut vermektedir.

Bu başarıların kazanılmasındaki katkıları ve sadakatiyle Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği Kore ulusunun ve Kore İşçi Partisi’nin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Vatanına ve partisine adanmış gençliğin, ülkesini her türlü fırtınadan koruyacak ve onu güvenli limanlara yaklaştıracak sınırsız enerjiyi bünyesinde barındıran bir güç kaynağı olduğunun bilincindeyiz. Biz bu olguyu KDHC tarihinde ve Koreli yoldaşlarımızın çalışmalarında da görüyoruz. Bu yüzden Kore ulusunun ve gençliğinin COVID-19 salgınının veya sel ve tayfun gibi doğal afetlerin olumsuz etkilerinden mağdur olanları en kısa sürede tekrar sağlıklı hayatlarına döndüreceğinden eminiz.

Kore İşçi Partisi’nin 75. kuruluş yıldönümü vesilesiyle, Juche fikrini ve Songun politikalarını uygulayarak partiyi inşa etmek ve Kore Devrimi’ni ilerletmek için büyük fedakarlıklarda bulunan Kore ulusunun Ebedi Lideri Kim İl Sung’u ve Büyük Lideri Kim Jong İl’e saygılarımızla anıyoruz. Emperyalist yaptırımlara ve doğal felaketlere karşı mücadele ederek ulusunu geliştirmek ve müreffeh hale getirmek için çabalayan Kore İşçi Partisi Genel Başkanı ve Kore halkının Yüce Lideri Kim Jong Un’a saygılarımızı sunarız.

Yeni bir dünya kuruluyor. Bu yeni dünya Asya’da nefes alıyor. Bu özel coğrafyanın bir kapısı Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’dir, diğeri ise Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ülkemiz emperyalistlere ve onların vekil terörist oluşumlarına karşı büyük zaferler kazanmaktadır. Türkiye, Doğu Akdeniz’de emperyalist odaklara karşı kendi egemenlik haklarını savunmaktadır. Bu mücadeledeki başarı Asya’ya ait olacaktır.

Vatan Partisi Öncü Gençlik olarak Kore İşçi Partisi’ne ve onun gençlik kolları Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği’ne nice zaferlerle ve üstün başarılarla dolu yıllar dileriz. Ezilen ulusların iş birliği sayesinde dünyamızın emperyalist hegemonyadan kurtulmuş olduğu günler yakındır. Uluslarımızın partilerimize, partilerimizin ise bize yani gençliğin sadakatine, disiplinine, enerjisine ve yaratıcılığına ihtiyacı var. Tarihi sorumluluğumuzun bilinci ve zafere olan kesin inancımız ile siz Koreli yoldaşlarımızı selamlıyoruz.

Saygılarımızla,

Yaşasın Partilerimiz

Yaşasın Kore ve Türk Milletlerinin dayanışması!

Özgür Bursalı

Vatan Partisi

Öncü Gençlik Genel Başkanı”