Ana Sayfa Manşet ÖNCÜ GENÇLİK GENEL BAŞKANI ÖZGÜR BURSALI’DAN GENÇ AYDINLIKÇILAR İÇİN MESAJ

ÖNCÜ GENÇLİK GENEL BAŞKANI ÖZGÜR BURSALI’DAN GENÇ AYDINLIKÇILAR İÇİN MESAJ

1481

Bilecik 9. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda vatani görevini yerine getirmekte olan Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı’nın Tecrübe’nin Işığında Genç Aydınlıkçılar kitabımızın tanıtım toplantısına gönderdiği mesajı:

“Üzerinde yaşadığımız toprakların eşsiz bir bağımsızlık, mücadele teşkilat ve gençlik hareketi birikimi var. İşte bu köklerle, gelecek arasındaki kurulacak köprü, ufuktaki başarılarımızın en önemli ölçütlerinden olacak.
Çünkü köklerimize sarıldıkça güçleniyoruz, geleceğe umutla bakabiliyoruz, rotamızı buluyoruz. O köklerde tecrübe var, bilim var, vatanseverlik var.
İşte bugün benim de bir neferi olduğum kahraman Türk Ordusu 2000 yılı aşan, engin birikimi ve tecrübesiyle PKK’yı eziyor, hendeklere gömüyor, ABD’nin planlarını üstün zaferlerle bertaraf ediyor.
Yargımız, 150 yılı aşan büyük anayasa birikimiyle ve Cumhuriyet devriminin tecrübesiyle FETÖ’nün ve gericiliğin üzerine kararlılıkla gidiyor, altın devrini yaşıyor.
Topraklarımızı eken biçen, fabrikalarımızı, tezgâhlarımızı işleyen, sanayimizi çalıştıran baş tacı üreticimizin de Türkiye’nin geçmişten gelen üretim üretim ufkuyla ve tecrübesiyle yakın gelecek için üretim devriminin meşalesini harlıyor.
İşte “Tecrübenin Işığında Genç Aydınlıkçılar Kitabı”, bütün bu tecrübelerin bağrında gelişen Vatan Partisi’nin liderlik ettiği 50 yıllık gençlik hareketi tarihini inceliyor. Aynı zamanda Vatan Partisi’nin büyük birikimini milletimizle buluşturma iddiasını taşıyor.
Kitabımız gençlik hareketi tecrübesini geleceğe taşımanın yanında, bağımsız, başı dik ve üreten Türkiye’yi inşa etme ve Vatan Partisi’nin Türkiye’yi yönetme iddiası olarak kayda geçecektir.
Gençlik hareketinin çelik çekirdeği Öncü Gençlik ne başardıysa ve ne başaracaksa; 50 yıl önce, gençlik hareketinin bağrında filizlenen Vatan Partisi’nin ve liderimiz Sayın Doğu Perinçek’in yedi ateşten geçerek sınanmış rotası sayesinde başarıyor. İşte bu kitap, aynı zamanda bu çizgiyi geleceğe taşıma iddiasıdır. Bu sorumlulukla, tecrübelerimize Türkiyemizin daha büyük zaferlerini de ekleyeceğimiz günlerin inancıyla, başta bizleri yüreklendiren, Genel Başkanımız Sn. Doğu Perinçek olmak üzere kitabımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
Sizleri, Bilecik 9. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı, 1. Tabur, 4. Bölük’ten, sarsılmaz Mehmetçik ruhuyla ve Vatan Partisi Öncü Gençlik’in tükenmez ateşiyle selamlıyor, saygılarımı sunuyorum.”


Özgür Bursalı
Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı

oncugenclik.org.tr