Ana Sayfa Manşet TÜRKİYE’Yİ YÖNETME İDDİASININ KİTABI: ‘GENÇ AYDINLIKÇILAR’ TANITILDI!

TÜRKİYE’Yİ YÖNETME İDDİASININ KİTABI: ‘GENÇ AYDINLIKÇILAR’ TANITILDI!

1541

Vatan Partisi Öncü Gençlik, önsözünü Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in yazdığı Genç Aydınlıkçılar kitabını tanıttı.

Öncü Gençlik’in önceki dönem başkanları, yöneticileri ve Aydınlık Hareketinin önderlerinin katıldığı tanıtım toplantısı Taxim Hill Otel’de yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını Öncü Gençlik Genel Başkanvekili Yadigar Özen yaptı. Özen konuşmasında, Vatan Partisi’nin köklerinin Kanuni Esasi’yi çıkaran Genç Osmanlılara, Hürriyet Devrimi’ni yapan İttihatçılara, Kurtuluş Savaşı’nın ateşleri içindeki Müdafaa-i Hukuk geleneğine ve Cumhuriyet Devrimi önderlerine dayandığını vurguladı. Özen sözlerine şu şekilde devam etti:

GELECEĞİ YÖNETME İDDİASI
“Partimizin gençliği, kendi tarihinde yatmaktadır. Partimiz; gençlik hareketi içerisinden, o hareketin önderleri tarafından kurulmuştur. Partimiz; önderliğiyle, fikriyle, eylemiyle, programıyla, ufkuyla her daim gençtir. O nedenle hareketimiz, Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek ve bütün önderliğiyle hep gençtir. Öncü Gençlik’in kararlılığı, sağlamlığı, iradesi, vatanına ve milletine bağlılığı; liderliğimizin rotasında ilerlemesindendir.”
Konuşmasında Aydınlıkçılığın tanımı da yapan Özen, Genç Aydınlıkçılar kitabı için “Geleceği yönetme iddiasıdır” dedi.
“Aydınlıkçılık, bir kimlik beyanıdır. Milletine adanmışlıktır. Gerçeğe bağlılıktır. Bilimin rehberliğidir. Erdemlerin yaşatılmasıdır. Feda olsun derken gülümseyebilmektir. Cennet vatanımızı aydınlıklara taşıma ve büyük insanlık dünyasını kurma iddiasıdır. Kitabımız, sadece ismiyle bile Türkiye’nin öncü partisi olan Partimizin karakterini her yönüyle yansıtmaktadır. ‘Tecrübenin Işığında Genç Aydınlıkçılar’ kitabı; İnsanlığın binlerce yıllık erdemlerinin, 200 yıllık devrim mirasımızın, 50 yıldır kendini Türk milletine adayan Partimizin kararlılığıdır. Bu kitap, Partimizin geçmişteki öncü rolüdür ama en çok da geleceği yönetme iddiasıdır. Bu kitabı, partimize ve Türkiye’ye, ‘feda olsun’ diyenler yazmıştır.”

‘ÖNCÜ GENÇLİK ÜYESİ OLMAKTAN GURURLUYUM!’
Yadigar Özen’in ardından konuşma yapan, Aydınlık Hareketinin kurucularından ve 68 Hareketi önderlerinden Ferit İlsever konuşmasında, “50 yıl önce Dev-Genç üyesi olduğumuz gibi bugün de Öncü Gençlik’in üyesi olmaktan gurur duyuyorum.” vurgusunu yaptı.

Ferit İlsever’in konuşmasının ardından konuklara Tecrübenin Işığında Genç Aydınlıkçılar kitabının tanıtım filmi izletildi. Ardından Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen konuşması yaptı. Önceki dönem Öncü Gençlik Genel Başkanlarından Tugay Şen, “Bugün büyük bir heyecanla sayfalarını çevirdiğim bir tarih kitabının olmasından ötesinde Vatan Partisi’nce yetiştirilen gençlikle Türkiye’nin 40 yılının nasıl sigorta altına alındığını gösteren tarih kitabıdır.” dedi.

‘VATAN PARTİSİ’NİN ROTASINI GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ!’
Geceye vatani görevde olması sebebiyle katılamayan Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı, gönderdiği mesajla konuklara seslendi. Bursalı mesajında, “Üzerinde yaşadığımız toprakların; eşsiz bir bağımsızlık, mücadele, teşkilat ve gençlik hareketi birikimi var. İşte bu köklerle gelecek arasındaki kurulacak köprü, ufuktaki başarılarımızın en önemli ölçütlerinden olacak. Topraklarımızı eken biçen, fabrikalarımızı, tezgâhlarımızı işleyen, sanayimizi çalıştıran baş tacı üreticimizin de Türkiye’nin geçmişten gelen üretim ufkuyla ve tecrübesiyle yakın gelecek için Üretim Devriminin meşalesini harlıyor. İşte “Tecrübenin Işığında Genç Aydınlıkçılar Kitabı” bütün bu tecrübelerin bağrında gelişen Vatan Partisi’nin liderlik ettiği 50 yıllık gençlik hareketi tarihini inceliyor. Aynı zamanda Vatan Partisi’nin büyük birikimini milletimizle buluşturma iddiasını taşıyor. Kitabımız gençlik hareketi tecrübesini geleceğe taşımanın yanında, bağımsız, başı dik ve üreten Türkiye’yi inşa etme ve Vatan Partisi’nin Türkiye’yi yönetme iddiası olarak kayda geçecektir.” dedi.

Özgür Bursalı’nın mesajının ardından geceye katılan tiyatro sanatçısı Gülsen Tuncer, Nazım Hikmet’in Aydınlıkçılar şiirini okudu. Gülsen Tuncer’in ardından, Bilim ve Ütopya dergisi Genel Yayın Yönetmeni Emrah Maraşo’nun mesajı okundu. Maraşo mesajında şunları dile getirdi:
“Geleneğimizin Türkiye’nin vatansever birikimini kucaklaması ve bu alanda rakipsiz olması, zaferlere ilerlemesi ve bir an için bile iktidar hedefini aklından çıkarmaması demektir. Vatan Partisi Öncü Gençlik işte bu geleneğin yiğitleridir.”

Gece, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

oncugenclik.org.tr