Ana Sayfa Haberler Öncü Gençlik Genel Kurultay’a hazır

Öncü Gençlik Genel Kurultay’a hazır

524

Ankara’da 26 Kasım’da 11. Genel Kurultay’ını toplayacak olan Vatan Partisi’nin gençlik kolu Öncü Gençlik, Türkiye’nin her yerinde hazırlık toplantıları düzenliyor. Toplantılarda Öncü Gençlik yöneticileri, Türk gençliğini Vatan Partisi 11. Genel Kurultayı’na çağırıyor

Vatan Partisi Öncü Gençlik, 26-27-28 Kasım’da düzenlenecek 11. Genel Kurultay (Amiral Soner Polat Kurultayı) için Türkiye’nin birçok merkezinde Kurultay İçin Hazırlık Toplantıları yaptı. Yüzlerce genç bu toplantılara katılarak Vatan Partisi’ne üye oldu.

Vatan Partisi’nin 26 Kasım’da Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenleyeceği Genel Kurultay için hazırlıklar sürüyor. Kurultay’a 5 bin genç ile katılma hedefini koyan Öncü Gençlik de hazırlık toplantıları düzenliyor. Samsun’dan Denizli’ye Karabük’ten İstanbul’a kadar çeşitli noktalarda düzenlenen toplantılarda yüzlerce genç, Vatan Partisi’nin çözümlerini dinledi, fikirlerini sordu. Toplantılar boyunca onlarca genç Vatan Partisi’ne üye oldu.

Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu’nun Genel Kurultay’a sunduğu rapor değerlendirilirken Türkiye’nin içinde bulunduğu sürecin tarihi bir süreç olduğu, buradan yalnızca çözümle çıkabileceği ve bunda da Vatan Partisi’nin rolünün önemli olduğu vurgulandı.

Öncü Gençlik Sakarya

‘TÜRK GENÇLİĞİ SEÇENEKSİZ DEĞİL’

Öncü Gençlik Genel Sekreteri İbrahim Toraman, Aydınlık’a Kurultay hazırlık çalışmalarından bahsetti. Toraman, Türk gençliğini 26 Kasım’da Ankara’ya Genel Kurultay’a davet ederek şunları söyledi:

“26 Kasım’da yapacağımız 11. Olağan Kurultayımız için Türkiye’nin dört bir yanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üniversitelerde, şehir merkezlerinde konuştuğumuz genç arkadaşlarımız ekonomi, güvenlik, eğitim gibi pek çok konuda yaşadığı sorunları çözebilecek bir parti arıyor. Türkiye’nin önündeki sorunları çözebilecek bir seçenek arıyor. Sistem partilerinin dertlerine derman olmadıklarını söylüyorlar. Ne Cumhur İttifakı’nın ne de Millet İttifakı’nın sorunları çözmek için bir programları olmadığını söylüyorlar. Biz de onlara Türk gençliğinin seçeneksiz olmadığını söylüyoruz. Seçeneksiz değiliz çünkü gençliğin Vatan Partisi var. 50 yıllık mücadele birikimiyle, denenmiş ve sınanmış programıyla, 7 ateşten geçmiş kadrolarıyla Vatan Partisi zorlukları aşmaya, Türkiye’yi yönetmeye hazır. Mevcut düzenin devamını savunan partilerin günleri geride kaldı. Vatan Partisi’nin günleri geldi. Güçlü Devlet Üreten Millet için İktidara!” sloganıyla topladığımız 11. Genel Kurultayımıza Türkiye’nin geleceğini inşa etmek isteyen tüm genç arkadaşlarımızı davet ediyoruz.”

26 KASIM’DA ÇÖZÜM İÇİN BULUŞALIM

Öncü Gençlik Ankara İl Başkanı Sueda Babacan da Ankara’daki üniversite çalışmalarını anlatarak şunları aktardı:

“Öncü Gençlik olarak 26-27-28 Kasım’da Ankara’da gerçekleştireceğimiz Vatan Partisi 11. Amiral Soner Polat Kurultayı için kollarımızı sıvadık. Gençliğin yetki sahibi olduğu bir iktidar için binlerce genç Vatan Partisi kurultayına akın edecek. Saha çalışmalarında, kampüste arkadaşlarımız ile birlikteyken, esnafımızla sohbet ederken görüyoruz: Bugün Türkiye büyük sorunlar içerisinde büyük bir çözüm arıyor. Milletimiz mevcut siyasi partileri bir seçenek olarak görmüyor. Zorluklardan zaferleri doğuracak iradeye yöneliyor. Bu iradeyi ortaya koyan, cesaret edilemeyenleri hayata geçiren seçeceği keşfediyor. Kurultayımıza giden süreçte gerçekleştirdiğimiz Kurultay Hazırlık Toplantısında Türk gençliğini çözüm ile buluşturduk, iktidar yolumuzu konuştuk. Zorlukları aşma ve sorunları çözme iradesinde birleştik. Önümüzdeki tarihi fırsatı görüyoruz. Bütün yollar Vatan Partisi’ne çıkıyor. Türkiye’nin dört bir yanında partimiz çığ gibi büyüyor. 26 Kasım günü milletimizi tarihi geçmiş programlarda değil, çözme kabiliyetinde buluşturacağız.”

Öncü Gençlik İstanbul

‘VATAN PARTİLİ OLMAK GURUR KAYNAĞI’

Kurultay Hazırlık Toplantısı ile Vatan Partisi’ne üye olan Ankara Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi Yusuf Kaçar da düşüncelerini şöyle aktardı:

“Bir Vatan Partisi üyesi olmak benim için büyük bir gurur kaynağı. Çünkü Vatan Partisi’nde, milliyetçiliğin ve Atatürkçülüğün en devrimci hali var. Bu beni beni çok derinden etkileyen durum oldu. Bununla beraber üretim konusunda yapacağı devrimlerle, üretimle donatılmış ekonomi programıyla tam olarak içinde bulunmak istediğim, fikirlerini benimsediğim ve kendimi ait hissettiğim bir parti Vatan Partisi. Vatan Partisi’nin iktidara gelmesi için, ülkemizi gerçek anlamda bir yerlere getirebilmesi için elimden gelenin fazlasını yapacağım ve Türk gençliğinin bir ferdi olarak Öncü Gençlik’teki diğer arkadaşlarımla beraber canla başla mücadele edeceğim.”

Ankara Kurultay Hazırlık Toplantısında üye olanlara rozetleri takıldı.

Öncü Gençlik Zonguldak üyesi İrem Erdoğan, Kurultay’a hazırlık sürecini şu sözlerle anlattı:

“Genel Kurultay hazırlıklarımızı emeğin başkenti Zonguldak’ta da büyük heyecan ve iradeyle sürdürmekteyiz. Günümüzde ekonomik sıkıntılarla boğuşan, gelecek kaygısı yaşayan, ülkemizin çıkmazda olduğunu gören arkadaşlarımızla görüşerek partimizin programını anlatıyoruz. Görüştüğümüz, konuştuğumuz bütün herkes çözümün Vatan Partisi’nde olduğunu ve ülkemizin girdiği bu çıkmazdan ancak Vatan Partisi ile çıkabileceğimizi söylüyorlar. Kurultayımıza akın akın katılım sağlayacağız.”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Vatan Partisi önderlerinden Ethem Sancak’ın yer aldığı Güneydoğu turunda 300’den fazla genç partiye katılırken bunların 200’ünün HDP’den gelen gençler olduğu belirtilmişti.

Vatan Partisi 11. Genel Kurultay Toplantısı 26 Kasım Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak.