Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK MEZUNLARINDAN HAYAT BOYU MÜCADELE SÖZÜ

ÖNCÜ GENÇLİK MEZUNLARINDAN HAYAT BOYU MÜCADELE SÖZÜ

1480

Öncü Gençlik Olağanüstü Genel Kurultayı’nda mezunlar geçidi yaşandı. Öncü Gençlik’ten mezun olarak, Vatan Partisi yönetimlerinde görev alan gençler kurultayda konuşmalarıyla öne çıktı.

Vatan Partisi’nin bir süre önce başlattığı partiyi gençleştirme harekâtı kapsamında birçok Öncü Gençlik yöneticisi, gençlik örgütünden mezun olarak partinin il örgütlerinde görev almaya başlamıştı. Kurultayda 10.Dönem Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcıları Cem Dikmen, Bora Çelik ve Öncü Gençlik Genel Sekteri Uğurcan Yardımoğlu konuşmalarını yaptı. Parti de görev alacak olan gençler, ömür boyu mücadele içinde yer almayı vurguladı.

ARALIKSIZ MÜCADELE SÖZÜ

Öncü Gençlik 10. Dönem Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, yaptığı mezuniyet konuşmasında “Bizler şimdi yeni görevlerle mücadeleye atılıyoruz. Kontrgerilla nereye giderse göğsünü siper alan bir partide görev almaya gidiyoruz, 80’lerde herkes örgütsüzlüğü savunurken öncü partinin gücünü savunan bir partide görev almaya gidiyoruz, Atatürk’ün modası geçti denildiğinde Atatürk’ü bilginin kılıcıyla savunan, ciltlerce kitap yazan, üstelik Silivri’ye akın eden bir partide görev almaya gidiyoruz. Bu görevlere pişmeye, yanmaya gidiyoruz. Bu kavgada bağımsızlık, devrim ve sosyalizm bayrağını bir an bile yere düşürmeyeceğimin sözünü veriyorum. Son nefesimizi verene kadar, sınıfsız, paylaşımcı bir dünya kurulana kadar mücadele edeceğimin sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı.

 “GENÇLİĞİMİZ VATANA FEDA OLSUN”

Önceki dönem genel başkan yardımcılığı görevini yürüten Cem Dikmen ise “Bizim vatana, vatanın bize ekmek gibi, su gibi ihtiyacı var. Artık cephe vatan ve ekmek cephesidir. Artık bütün kavgayı bu cepheye göre vereceğiz. Özellikle birkaç yıldır anlıyoruz ki bu vatanın düşmanı da, kendi içinde hainleri de çok, ama bu vatanın fedaileri daha çok. İşte o fedailer Aydınlıkçılardır ve düşmanı bozguna uğratacaklardır. Aydınlıkçılar, Türk milletini vatan ve ekmek kavgasında yeni başarılara götürülecektir.  Partimizin 50 yıldır sarsılmayan disiplinini, ahlakını, erdemini, namusunu ve fedailiğini milletimiz için layıkıyla taşıyacağıma sizlerin huzurunda söz veriyorum. Üzerime düşen bütün görevleri yerine getireceğim” şeklinde konuştu.

“PARTİMİZİN KADERİ MİLLETİMİZİN KADERİDİR

10. dönem genel başkan yardımcısı Bora Çelik de kurultayda konuşma yapan gençler arasındaydı. Çelik, “Bugün Türkiye’nin siyasi durumu bizden yanadır. Bu dönemde ideolojik olarak ters olsalar da Amerika’yla girdikleri savaşta Atatürk’e sarılmak zorunda kalanları görüyoruz. Bugün Altı Ok tek geçerli programdır ve bu programın temsilcisi de Vatan Partisi’dir” dedi. Öncü Gençlik’in bir okul olduğunu ifade eden Çelik “Öncü Gençlik okulunda para hırsı yoktur en büyük birikimi de insan sermayesidir. Bu okulda paylaşmaktan mutluluk duyanlar vardır. Bu okulda gözü kapalı kavgaya gidenler vardır. Eğer kavgada arkaya bakıyorsanız yenilmeye mahkûmsunuzdur. Öncü Gençlik kavgada arkasına bakmaz çünkü arkadaşlarının arakasından geleceğini bilir. Bizlerin kaderi Öncü Gençlik’in kaderidir, partimizin kaderidir. Partimizin kaderi Türk milletinin kaderidir. Hepiniz zaferlere hazır olun” şeklinde konuştu.

Kurultayda Öncü Gençlik’e bir önceki dönemde önderlik eden, Genel Yönetim Kurulu’nda (GYK) ve il örgütlerinde görev alan gençler hatıra fotoğrafı çektirdi.

oncugenclik.org.tr, 05.09.2018