Ana Sayfa Haberler Öncü Gençlik Yaz Akademisinde Seçime Hazırlanacak

Öncü Gençlik Yaz Akademisinde Seçime Hazırlanacak

711

Her sene düzenlenen geleneksel Vatan Partisi Öncü Gençlik Yaz Akademisi, bu sene 28 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Çanakkale’nin Geyikli ilçesinde yapılacak.

Felsefeden ekonomiye, tarihten siyasete, tartışmalar, turnuvalar, söyleşiler ve forumlarda teori ve pratiğin bir arada olacağı Yaz Akademisi’nde Edirne’den Van’a, Muğla’dan Artvin’e Türkiye’nin dört bir yanından gençler buluşacak.

Öncü Gençlik Yaz Akademisi’nde Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek başta olmak üzere Vatan Partisi’nin ve Öncü Gençlik’in liderleri eğitimler verecek. Türkiye’yi yönetmeye aday olan gençler kendilerini her alanda geliştirecek, gençliğin sorunlarını konuşacak ve Türk gençliğiyle Vatan Partisi’nin çözümlerini buluşturacak. Öncü Gençlik Yaz Akademisi gençliğin 2023 seçimlerine hazırlık kampı olacak.

Bir hafta boyunca kurmak istedikleri Türkiye’nin örneğini birlikte yaşayacakları Yaz Akademisi’nde gençler kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. Türkiye’nin 40 yılını sigorta altına alan gençler Yaz Akademisi’nde Türkiye’nin devrimci kültürünü örnek alacak.

GELECEĞİ İNŞA EDECEK GENÇLER

Türkiye’nin dört bir yanındaki gençleri kampa davet eden Öncü Gençlik Genel Sekreteri İbrahim Toraman şunları söyledi: “Vatan Partisi’nin 50 yıllık birikimine yaslanarak, Türkiye’nin önündeki zorlukları devrimle aşmak, Türkiye’yi yönetmek ve dünyayı değiştirmek için 28 Ağustos -3 Eylül arasında Çanakkale Geyikli’de Öncü Gençlik Geleneksel Yaz Akademisi’nde buluşuyoruz. Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek başta olmak üzere partimizin önderlerinin vereceği eğitimler ve gerçekleştireceğimiz söyleşiler ile dolu dolu geçecek kampımıza Türkiye’nin geleceğini inşa etmek isteyen tüm arkadaşlarımızı davet ediyoruz.”

Geçen günlerde Vatan Partisi’ne katılan iş insanı Ethem Sancak da Yaz Akademisi programında yer alıyor. Sancak, üniversiteli ve liseli gençlerle buluşarak gençlerin sorularını yanıtlayacak. Avukat Faik Işık da Öncü Gençlik Yaz Akademisi’nin katılımcılarından biri. Gençlerle bir araya gelerek Türkiye gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunacak. Kampa katılmak için “0505 828 25 89” telefon numarasından bilgi alınabileceği duyuruldu.


EĞİTİM VE SÖYLEŞİLER

 • Vatan Partisi’nin İktidar Stratejisi – Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek
 • Devrimci Yaşam ve Felsefe – Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı
 • Psikolojik Savaş ve Propaganda – Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Utku Reyhan
 • Bilimsel Sosyalizm ve Bilim – Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Serhan Bolluk
 • Kemalist Devrimin Felsefesi ve Kaynakları – Vatan Partisi MYK Üyesi Şule Perinçek
 • Vatan Partisi Tarihi – Vatan Partisi İşçi Sendika Bürosu Başkanı Hüseyin Karanlık
 • Üretim Devrimi Programı – Vatan Partisi Ekonomi Siyasetleri Bürosu Başkanı Hakan Topkurulu
 • Türk Devrimi ve Milletleşme – Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atakan Hatipoğlu
 • 2023 Seçimleri ve Gençlik Siyasetleri – Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Barış Demiralay.
 • Söyleşi – İş insanı Ethem Sancak
 • Söyleşi – Avukat Faik Işık