Ana Sayfa Haberler Van’da 40 genç Vatan Partisi’ne katıldı: Üreten Türkiye için görev almaya geldik

Van’da 40 genç Vatan Partisi’ne katıldı: Üreten Türkiye için görev almaya geldik

494

Ak Parti ve HDP’den istifa eden 40 genç, Van’da Vatan Partisi’ne katıldı. Öncü Gençlik Genel Başkanı Barış Demiralay ve Vatan Partisi Van İl Başkanı Akile Çevik’in katıldığı toplantıda konuşan gençler, Vatan Partisi’yle iktidara gelerek Van’ı üretimin kalesi yapacaklarını belirtiler.

Van’da AK Parti ve HDP’den ayrılan 40 genç Vatan Partisi’ne üye oldu. Öncü Gençlik Genel Başkanı Barış Demiralay ve Vatan Partisi Van İl Başkanı Akile Çevik’in katılımıyla Öncü Gençlik İl Başkanlığı kuruluş toplantısı yapıldı. Vatan Partisi’ne yeni katılan üyelere rozetleri takıldı. Yapılan seçim sonucunda Öncü Gençlik Van İl Başkanlığı görevine Sedat Cavak seçildi.


Toplantı, Vatan Partisi Van İl Başkanı Akile Çevik’in konuşmasıyla başladı. Çevik, “Hoş geldiniz, iyi ki geldiniz. Türkiye’nin sorunlarına çözüm arayan, geleceğe umut olacak, çürümüş sistemi değiştirecek olan siz gençlerle gümbür gümbür geliyoruz. Van gençleriyle iktidara yürüyoruz!” dedi.


‘VAN’IN GENÇLERİ VATAN
PARTİSİ’YLE İKTİDARA’


İl Başkanlığı görevine seçilen Sedat Cavak, toplantıdaki konuşmasında şu sözleri dile getirdi:
“AK Parti’den ayrılarak Vatan Partisi’ne katıldım ve gençlik kolları başkanı oldum. Van sahipsiz değil.  Sayın Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in liderliğinde Van’ı Doğu’nun incisi yapacağız. Van’da gençler işsiz, kimi hapiste, kimi uyuşturucu belasına bulaşmış. Vatan Partisi bunların hepsini çözecek tek parti. Van’ın vatansever gençleri Vatan Partisi’yle iktidara gelecek.”

’VAN ÜRETİMİN KALESİ OLACAK’


AK Parti ve HDP’den ayrılarak Vatan Partisi’ne üye olan gençlere hitap eden Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Barış Demiralay, “Van birliğin, bütünlüğün, bolluğun, bereketin kalesi. Artık Van, Vatan Partisi’nin de kalesi. O yüzden üretimin de kalesi olacak. Kaderimizi kendi ellerimize aldık, çözemeyeceğimiz sorun yok artık. Türkiye devrimci sürece girdi. Vatan Partisi’nin günleri geldi. Ayağa kalkacağız, bu sistemi değiştireceğiz. Van’da artık bir genç bile uyuşturucu kullanmayacak, işsiz kalmayacak. Sokaklarımızdan uyuşturucuyu temizleyeceğiz, işsizliği bitireceğiz. Liyakatsizliğe son vereceğiz.” dedi. 


Türkiye’nin devrimci bir sürecin içinde olduğunu, dün Şenay Aybüke Yalçınları şehit edenlerin bugün hapiste olduğunu belirten Demiralay, “Biz Türkiye’nin öncüleriyiz. Önümüzde zorluklar var zorlukları birlikte aşacağız. Zorlukları aşmak için, Van’ın kaynaklarını üretime aktarmak için, çalışmak ve üretmek için şimdi bir adım öne çıkıyoruz.” diyerek Van gençliği göreve çağırdı.

‘VATAN PARTİSİ’NDE ÇÖZME İRADESİNİ GÖRDÜM’


Gençler, Vatan Partisi’nin sorunları çözecek tek parti olduğunu gördüklerini ve bu sebeple üye olduklarını dile getirdiler.
AK Parti’den ayrılarak Vatan Partisine katılan Habip Pulat, “AK Parti’de insana değer verilmediğini, gençlerin menfaat uğruna sürekli kullanıldığını, insanlara boş vaatlerde bulunulduğunu gördüm. İnsanların derdini dinlemezlerdi, halkı unutup çıkar siyasetine yönelmişlerdi. Ben Vatan Partisi’nde insana, vatandaşa verilen değeri gördüm. Çözüm önerilerini, birlikte çözme iradesini ve iyi bir vizyon gördüm. Vatan Partisi’ni bu sebeple seçtim ve birlikte bu topraklarda çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.


‘ANALARIN GÖZYAŞLARINI
SİLECEK GÜÇ’


TGB Van Gölü Kampına katıldıktan sonra Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretmek için Vatan Partisi’ne katılan Yakup Kiyat, şunları söyledi:

“TGB Kampına girerken hiç dikkate alınmayacağımı düşünerek girdim fakat girdiğimde sanki 40 yıllık arkadaşlarımın, abilerimin, ablalarımın yanındaymışım gibi hissettim. Kampta takım oyunları oynadık, eğitimlere katıldık, geleceğimizi inşa ettik, planlar yaptık. Ben de bir şeyler yapmalıyım diye düşündüm ve Vatan Partili olmaya karar verdim. Buradan Türkiye’ye çağrıda bulunuyorum. Din, ırk ayrımı yapmaksızın herkesi birleştiren bir tek Vatan Partisi. Bunu başka hiç kimse yapamadı, yapamaz. Aranızda bulunmaktan çok mutluyum, teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Çiftçi babalarımızın yanında duran, gençlerin elinden tutacak güce, annelerimiz gözyaşlarını silecek şefkate ihtiyacımız vardı. Vatan Partisi bütün bu sorunları çözmek için ‘varım’ dedi ve yanımızda oldu. Artık ben de sizden biriyim.”