Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK’TEN HABERTÜRK GAZETESİNE ZİYARET

ÖNCÜ GENÇLİK’TEN HABERTÜRK GAZETESİNE ZİYARET

1140

10. Olağan Genel Kurultay hazırlığını olanca hızıyla sürdüren Vatan Partisi Öncü Gençlik, basın görüşmeleri kapsamında Habertürk gazetesi Yazı İşleri Müdürü Zülfikar Ali Aydın ve İstihbarat Şefi Şefik Dinç’e gazetenin Taksim Talimhane’deki binasında ziyarette bulundu. Görüşme heyetinde Merkez Yürütme Kurulu üyesi Elif İlhamoğlu ve Genel Yönetim Kurulu üyesi Işıkgün Akfırat yer aldı.

Görüşme gündemin ortasına ateş gibi düşen Adana’daki yurt yangınının konuşulmasıyla başladı. Vatan Partisi Öncü Gençlik’in, gençlerimizi devlet eliyle tarikatlerin kucağına atan, cehennem zebanilerine emanet eden bu düzeni değiştirmek için kurulduğu 1994 yılından beri mücadele ettiği vurgulandı. Tarikat yurtlarının kamulaştırılması, devletin barınma ihtiyacını bizzat kendisinin güvence altına alması gerektiği vurgulandı.

Öncü Gençlik’in üniversiteleri esas alan teşkilat yapısı ve yaygın bir şekilde yürüyen kurultaylar süreci anlatıldı. Gençliğin siyasete mesafeli olmasının veya Türkiye’yi terk etme planları yapmasının ülkenin geleceği için tehlikeli bir durum olduğu, Öncü Gençlik’in hem vatansever gençliği siyasete kazanma hem de gelecekte Türkiye’yi yönetecek kadroları yetiştirmek için bir okul olduğu vurgulandı.

Vatan Partisi Öncü Gençlik’in hem İstanbul’da yapacağı il kurultayı hem Ankara’da gerçekleştireceği Genel Kurultay için gazete yöneticilerine davette bulunuldu. Ülkesi için çalışan gençliğin basında daha fazla yer alması gerektiği düşüncesi ifade edildi, olumlu karşılık aldı. Ziyaretin sonunda gazeteye ülke sorunlarına ve gençliğin çalışmalarına duyarlılığı için teşekkür edildi.

oncugenclik.org.tr, 01.12.2016