Ana Sayfa Haberler ÖZGÜR BURSALI’NIN İZMİR ZİYARETİ SONA ERDİ

ÖZGÜR BURSALI’NIN İZMİR ZİYARETİ SONA ERDİ

1355

Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı İzmir’de çeşitli temaslarda bulundu. Üç günlük İzmir ziyaretinde Özgür Bursalı’nın katılımıyla Aydınlık dağıtımı, halı saha turnuvası, “Aydınlık Hareketi ve Vatan Partisi” tarihi söyleşisi, il yönetim kurulu toplantısı ve İZBAN işçileri ziyareti gerçekleştirildi.

Öncü Gençlik Genel Başkanımız Özgür Bursalı, Antalya’dan sonra Öncü Gençlik İzmir İl Örgütümüzü ziyaret etti. Üç gün süren ziyaretin ilk gününde yapılan ilk etkinlik, Genel Başkanımız Bursalı’nın katılımıyla yapılan Aydınlık gazetesi dağıtımı oldu. Karşıyaka Çarşı’da yapılan gazete dağıtımında Öncü Gençlik İzmir üyeleri, İzmirlileri Aydınlık’la buluşturdu. Manşette ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’in Türkiye’ye ziyareti haberinin olması üzerine Öncü Gençlik üyeleri sGesli duyuru ile Aydınlık dağıttı. İzmirliler halkçı, devrimci gazete Aydınlık’a yoğun ilgi gösterdi.

FUTBOL TURNUVASINDA KARDEŞLİK KAZANDI
İlk günün ikinci etkinliği olarak ise Özgür Bursalı’nın katılımıyla futbol turnuvası gerçekleştirildi. Öncü Gençlik İzmir üyelerinin yaptığı turnuvada farklı üniversitelerden oluşan takımlar oluşturuldu. Üniversiteler arasındaki yüksek rekabet sonucunda ise birlik ve kardeşlik kazandı. Turnuvanın sonunda Öncü Gençlik İzmir üyeleri Bursalı ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

“AYDINLIK HAREKETİ VE VATAN PARTİSİ TARİHİ” SÖYLEŞİSİ YAPILDI

İkinci günün etkinliği, Genel Başkanımız Özgür Bursalı’nın katılımıyla yapılan “Aydınlık Hareketi ve Vatan Partisi Tarihi” konulu söyleşi oldu. Yoğun katılım ile gerçekleştirilen söyleşide Bursalı, partimizin kuruluşundan bahsederek sözlerine başladı. 1969’dan itibaren partimizin içinden geçtiği süreçleri ve Türkiye’nin siyasi durumları aktaran Bursalı, partimizin 2000’li yıllarına özellikle değindi. 

Bursalı, “Aydınlıkçı olmak, tavır almak demektir. Bu parti kendinden verenlerin partisidir. Çıkarın, hesabın yapılmadığı, arkadaşlığın, dostluğun, erdemin olmazsa olmazı olan bu partidir. Yol arkadaşlığı, duygudaşlık gibi değerleri temsil eden siyaset nezdinde bir tek Aydınlıkçılardır. Bu ülkeyi buradaki kuşaklar yönetecek. Aydınlıkçılar, Türkiye’nin çıkış biletidir. Aydınlıkçılar ve Vatan Partisi dışında Türkiye’nin çıkışı yok. Hepimize büyük işler düşüyor. Biz bu ülkeyi gençlik içinde yürüttüğümüz faaliyetlerle aydınlığa çıkaracağız. Bütün kaleler zaptedilse de bu ülkenin gençleri var” dedi.

ÖNCÜ GENÇLİK İZMİR’E ÜYE AKINI
Bursalı, sözlerini sona erdirdikten sonra sorulan soruları cevapladı. Söyleşi, yapılan karşılıklı tartışmalar ile sona erdi. Özgür Bursalı, yeni üye olan çok sayıda Öncü Gençlik üyesine rozetlerini taktı. Söyleşinin sonunda Öncü Gençlik İzmir hatıra fotoğrafı çekildi.

Genel Başkanımız Bursalı’nın İzmir turundaki üçüncü gününde ise yapılan son faaliyet, il yönetim kurulu toplantısı oldu. Öncü Gençlik İzmir İl Yöneticilerinin katıldığı toplantıda, aralık ayı mücadele takviminin üzerinden geçildi. Toplantıda Öncü Gençlik İzmir İl Örgütümüzün gelecek dönemdeki kazanımlarını arttırmak üzerine tartışmalar yürütüldü. Genel işleyiş ve çalışma tarzına ilişkin konuşmaların da yapılmasıyla toplantı sona erdi.

oncugenclik.org.tr, 12.12.2018