Ana Sayfa Haberler Rektörden FETÖ imamına sadakat raporu

Rektörden FETÖ imamına sadakat raporu

555

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, ‘Şırnak Üniversitesi Rektörü Abdurrahim Alkış’ın FETÖ’nün sözde akademi imamı firari Şerif Ali Tekalan’a yazdığı ‘arz mektubum’ diye kaydettiği sadakat, özür ve faaliyet raporunu kamuoyuna sunuyoruz’ dedi.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Şırnak Üniversitesi Rektörü Abdurrahim Alkış’ın FETÖ’nün sözde akademi imamı firari Şerif Ali Tekalan’a yazdığını iddia ettiği raporu açıkladı.

Partisinin genel merkezinde açıklama yapan Bursalı, Prof. Dr. Alkış’ın 28 Eylül 2023’te FETÖ firarisi Tekalan’a rapor gönderdiğini iddia etti.

Alkış’ın raporuyla ilgili arka arkaya üç gün basın açıklaması düzenleyeceğini vurgulayan Bursalı, “Şerif Ali Tekalan’a yazdığı ‘arz mektubum’ diye kaydettiği sadakat, özür ve faaliyet raporunu kamuoyuna sunuyoruz.” diyerek ilk rapordaki ayrıntıları kamuoyuna sundu. Bir şiirle başlayan raporda Alkış’ın Tekalan’a “Muhterem Şerif Ali Abim” diye hitap ettiği görüldü. Bursalı açıklamasında şunları söyledi: Raporun girişinde şu şiir yer alıyor:

“Neyleyim makamı, unvanı, şanı 
Sen benden yüz çevirdiğinden beri 
Korkaklık ettim, söz dinlemedim
Rızandan uzağım, pişmanım şimdi 
Düşmanlar her yerde göğsüm nefessiz 
Hep sana muhtacım, kalmışım sensiz 
Verdiğin maklamdan tat almam sensiz 
Nankörlük etmişim, pişmanım şimdi 
Abdurrahim ırak düştü savrulur sensiz 
Bir yaman boşlukta anladım sessiz
Alkış’ına kış düştü viranım sensiz
Abim benden yüz çevirdiğinden beri”

TEKALAN ÖZRÜ UYGUN GÖRMEMİŞ

Abdurrahim Alkış, “Muhterem Şerif Ali Abim” diyerek başladığı mektubunda neden bu şiirle başladığını yazıyor. Kendisinden özür dilemek istediğini, Şerif Ali Tekalan’ın bunu uygun görmediğini belirterek, “Uzun süredir yaşadığım baskı ve Yezid’in adamlarının adeta casus gibi dört bir yanımı sarması nedeniyle halet-i ruhiyem bozuldu” diyor. Girizgahın devamında, “hayatımın her döneminde bana büyük ihsanlarda bulunan yüce Rabbimizin bize lütfettiği Kutb-ül Attab olan Hocaefendi’ye ve siz muhterem abime layık olmanın gayreti içinde olmaktan gayrı gayem olmadı” diyerek FETÖ’ye sadakatini anlatıyor.

‘ÜNİVERSİTEDE ELİMDEN TUTTUNUZ MAKAM BAHŞETTİNİZ’

Rektör Abdurrahim Alkış, nasıl bu makama kadar nasıl geldiğini, özür mektubunda hatırlatıyor:

“Siz benim üniversite talebelik yıllarımda elimden tuttunuz, Suat abiden sonra abim oldunuz ve bana akademik hayat bahşeylediniz. (…) Şahsımda dahil Altın Neslin yetişmesini sağlayan Kutb-ül Attab mübarek Hocaefendi’ye ve bu kutlu hizmete hadim olmamı sağladınız”

‘HİZMETE SADAKATTEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİM’

Rektör, faaliyetlerini sıralamaya geçmeden önce, halen hizmette ve sadık olduğunu anlatıyor: “Beni bu mertebeye getiren hizmete ve zat-ı alinize her daim artan bir gayretle sadakat ve minnet içerisinde olduğumu, asla sadakatten vazgeçmeyeceğimi bilmenizi istirham ediyorum. Sıratı-l Müstakim üzre olan hizmet yolundan miskal-i zerre şaşmadım, tereddüt içerisinde olmadım, olmam.”

‘BÜYÜK TEMİZLİK’ VE PERSONEL DOSYASI

Rektör, raporunun sonunda, kendi ifadesiyle, “sadakatinin ve minnetinin” bir nişanesi olarak, “uzun süredir üzerinde çalışıyorum” dediği Şırnak Üniversitesi’ndeki bütün personele ait bilgileri tek tek bilgileri ve değerlendirmelerini yazdığı “ruzname”yi sunuyor. Rektör Abdurrahim Alkış, hazırladığı belgeyi “Hep bahsettiğiniz hizmet düşmanlarını kahr-ı perişen etmek için “Büyük Temizliğe” başlamak üzere tarak usulüyle bihakkın hazırladığım Ruznameyi tensiplerinize arz eder, emirlerinizi beklerim” diyerek raporla beraber Şerif Ali Tekalan’a gönderiyor. Yarın, yüzlerce ismin, sicil numaralarına kadar tek tek fişlendiği, bütün FETÖ mensuplarının yazılı olduğu, kimlerin yok edilmesi gerektiğinden, örgüt içi mertebelere ve kişisel değerlendirmelere kadar ayrıntılı bilgilerin yer aldığı bu raporun detaylarını açıklayacağız. Rapor bununla da sınırlı değildir. 11 Kasım Cumartesi günü de ilk raporun devamında yazdığı Şerif Ali Tekalan’dan aldığı emirleri, Şırnak bürokrasisi içindeki faaliyetlerini ve uygulamalarını kamuoyuna açıklayacağız.

HÜKÜMETE VE YARGIYA ÇAĞRI

FETÖ’ye karşı doğru strateji ve programla mücadele eden tek gücün Vatan Partisi olduğuna dikka çeken Bursalı, şu vurguların da altını çizdi: “Türkiye’nin büyük bir hesaplaşma sürecine girdiği, ABD emperyalizmiyle ve FETÖ Gladyo’suyla silah silaha çarpıştığı ve büyük çözüme ilerlediği günlerdeyiz. Türkiye’mizin önündeki doğru strateji, program ve çözümleriyle, FETÖ Gladyo’suna karşı yarım yüzyıllık mücadele birikimine sahip tek güç olan Vatan Partisi olarak bu açıklamayı yapıyoruz. “Türkiye 2014 baharında, Vatan Partisi’nin Silivri duvarlarını yıkmasıyla beraber yeni bir döneme girdi. Atlantik duvarlarının yıkıldığı bu sürecin ardından zincirlerimizi kırdık.

“24 Temmuz 2015’te başlayan Vatan Savaşımız, 15-16 Temmuz FETÖ Darbe girişiminde doruğa ulaştı. İki gün boyunca Ankara ve İstanbul’da Fetullahçı Terör Örgütü’yle, NATO Generalleriyle savaştık. Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in, Vatan Partisi’nin tarihi müdahalesiyle, Türk Ordusu, Türk Polisi, Türk Milleti topyekûn bu girişimi ezdi. NATO Generalleri ya öldürüldü ya da hapislere atıldı. Vatan Partisi FETÖ ile mücadelenin yarım yüzyıldır mimarı ve öncüsüdür. FETÖ’nün zindanlarını yıkmış, ciğerini sökmüş Partidir. “İşte Türkiye bahsettiğimiz büyük çözümün eşiğine bu ateşlerden geçerek geldi. Yaşanan bu sürece rağmen, ABD güdümlü FETÖ Gladyo’sunun, halen Türkiye’nin üniversitelerinde ve çeşitli kurumlarında örgütlü olduğunu, temizlenmediğini görüyoruz.

“Türkiye kamuoyunu, Sayın Cumhurbaşkanı başta olmak üzere hükümet yetkililerini, YÖK’ü, Yargı makamlarımızı, basın mensuplarımızı bu açıklamaları dikkatle takip etmeye ve göreve davet ediyoruz. Üniversitelerimizde ve bazı kurumlarımızda halen FETÖ kalıntıları var. Türkiye’nin buna tahammülü yoktur. Üniversitelerimizi, devlet kurumlarımızı, gençlerimizi bu NATO Gladyo’sunun artıklarına bırakamayız.”

ŞIRNAK’TAKİ FETÖ’YE DOKUNULMUYOR

“Yine Aydınlık, FETÖ üyeliğinden Şırnak 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nden 6 yıl 3 ay ceza alan Şırnak Mahrem İmamı Bedirhan Önem’in peşine düştü. Aydınlık’ın ısrarlı yayınlarından sonra açığa alınan Bedirhan Önem, yine de üniversite kadrosundan alınmadı, dahası makam odasını ve lojmanını kullanmaya devam etti. “Rektör Abdurrahim Alkış, 8 Haziran 2023 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında Bedirhan Önem’le ilgili “Arkadaşlar Bedirhan Önem’in üniversitemizden ayrılışını yapmak zorundayız. Çok üzülüyorum, vicdan azabı da duyuyorum fakat buna mecburum” ifadelerini kullandı.

Önem’in faaliyetleri deşifre edildi. Aydınlık Genel Yayın Yönetmenimiz İlker Yücel için, Önem tarafından ölüm talimatı verildi. Bedirhan Önem’in dosyası Yargıtay’da uzun süredir bekletiliyor. Bunu da kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

“Hükümet, YÖK ve ilgili makamlar, bu yayınlara rağmen ısrarla seyirci kaldılar ve müdahale etmediler. Özellikle Şırnak’taki FETÖ örgütlenmesine dokunulmadı, dahası kollandı.

“Hükümet FETÖ ile topyekün mücadele edecek birikim ve cesaretten yoksundur. Bugüne dek, Şırnak’taki manzara uzaktan seyredilmiştir. Bugün bu raporları Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesinin önder Partisi olarak kamuoyuna ilan ediyoruz.”

BAŞKA ÜNİVERSİTELER DE VAR

Genel Sekreter Bursalı, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Bursalı, Şırnak Üniversitesi Rektörü Abdurrahim Alkış’ın şehirden çıktığını, Ankara’ya geldiğini söyledi. Ankara’da kendisini kurtarmak üzere bir Cumhurbaşkanı Danışmanı ile görüşmeye çalıştığını belirtti. İsim vermeyen Bursalı, dertlerinin kişiler olmadığını bildirerek rektörün Cumhurbaşkanlığı kapısından ters yüz edilmesi gerektiğini savundu. Bursalı süreci dikkatle takip ettiklerini vurgulayarak devletin ve hükümetin zaaf içinde olduğunun altını çizdi. Bursalı “Tespit edilen başka üniversiteler var mı?” sorusunu sadece Alkış’ın fişlemesinde 6-7 üniversitenin geçtiğini dile getirerek yanıtladı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Alkış’ın raporunun 28 Eylül 2023 tarihli olduğunu hatırlatan Bursalı, şunları ifade etti: “Elimizdeki tüm raporları detaylarıyla beraber yargı makamlarımıza sunacağız. Ama bununla kalmayacağız. FETÖ’yle topyekûn bir mücadele lazım. Yargı mücadele etsin, Mehmetçik canını versin birileri tepelerde bunları kollasın. Şırnak Üniversitesi nasıl böyle bir kuluçka merkezi haline gelebilir? YÖK, hükümet, Cumhurbaşkanlığı bunu nasıl izler? Bunlar yapılmıyorsa Türkiye’nin Vatan Partisi var. Türkiye sahipsiz değil… Devlet zaaf içinde. PKK’nın partisi kapatılmayacak, FETÖ mensupları korunacak. Bu da devletin zaafını gösteriyor. 2016’dan beri ne yapıyoruz? Türkiye’nin bu zaaflara tahammülü yok.”

‘ELİMİZDE BAŞKA VERİLER DE VAR’

“Bu rektör Türkiye vatandaşı değil. Bunlar Amerikan vatandaşı. İstihbarat ajanları. Siz bizim Şırnak’ımızı ve üniversitesini nasıl ajan merkezi yaparsınız?.. Maalesef bu durum istisna değil. Sadece bu raporda en az 6-7 üniversiteye daha bu FETÖ mensuplarının yerleştirildiği ve hala orada görev yaptıkları yazıyor. Elimizde başka veriler de var. Geri kalanını siz düşünün. O üniversiteleri de açıklayacağız. Türkiye’nin önündeki tehdidi görmemiz lazım. Yani bu iki tane adam kalmış da onları temizleme meselesi değil. Silahla ezmişiz, şehitler vermişiz ama hala üniversitelerde korunan adamlardan bahsediyoruz. Bunun bir istisna olmadığı açık. Bunlara seyirci kalınamaz. Temizleyeceğiz, bugünden itibaren bu mücadele artarak devam edecek.”

TEKALAN’IN SİCİLİ

FETÖ’nün sözde akademi imamı olan Şeref Ali Tekalan, 2010 KPSS sorularının ele geçirilmesi, futbolda şike kumpası, Rus Büyükelçi Karlov’a suikast gibi çok sayıda tertibin merkezinde yer aldı, FETÖ’nün “Başyüceler” ya da “İstişare Heyeti” denilen kurulunda bulundu. Kırmızı bültenle aranan FETÖ üst düzey yöneticisi Tekalan, Amerika’da firari olarak yaşıyor.

İŞTE O RAPOR!

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, ‘Rektörün FETÖ’nün akademi imamına raporları’ ile ilgili basın açıklamalarından ilkini yaptı. Bursalı, üniversitelerde FETÖ’cülerin faaliyetlerini, FETÖ imamına rapor veren Rektör’ün ismini kamuoyuna açıkladı.

ABDURRAHİM ALKIŞ’IN GEÇMİŞİ

Rektör Abdurrahim Alkış, akademik hayatına 2009 yılında Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Bölümünde Yardımcı Doçent olarak başladı. 2015 yılında Doçentlik kadrosuna alındı. Kendisinin elinden tutan ve akademide yükselmesini sağlayan, yardımcı doçentlik görevine atayan kişi, 8 yıl Dicle Üniversitesi Rektörlüğü yapan Ayşegül Jale Saraç. 20 Temmuz 2016 günü, rektörlük binasında polis tarafından gözaltına alınan Saraç, Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesinin 23 Eylül 2021 tarihli duruşmasında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

YARIN: FİŞLEME LİSTESİ VE HEDEFTEKİ İSİMLER

Yarın, yüzlerce ismin, sicil numaralarına kadar tek tek fişlendiği, bütün FETÖ mensuplarının yazılı olduğu, kimlerin yok edilmesi gerektiğinden, örgüt içi mertebelere ve kişisel değerlendirmelere kadar ayrıntılı bilgilerin yer aldığı bu raporun detaylarını açıklayacağız.

Rapor bununla da sınırlı değildir. 11 Kasım Cumartesi günü de ilk raporun devamında yazdığı Şerif Ali Tekalan’dan aldığı emirleri, Şırnak bürokrasisi içindeki faaliyetlerini ve uygulamalarını kamuoyuna açıklayacağız.

AÇIKLAMALAR DEVAM EDECEK

Vatan Partisi üniversitelerde FETÖ’cülerin faaliyetlerini kamuoyuna açıklamaya devam edecek. 9 Kasım 2023 (Yarın), saat 13.00’da, Vatan Partisi Genel Merkezi’nde ‘Rektörün FETÖ’nün akademi imamına raporları’ ile ilgili ikinci açıklama yapılacak.

Yarın ki açıklamada yüzlerce ismin, sicil numaralarına kadar tek tek fişlendiği, bütün FETÖ mensuplarının yazılı olduğu, kimlerin yok edilmesi gerektiğinden, örgüt içi mertebelere ve kişisel değerlendirmelere kadar ayrıntılı bilgilerin yer aldığı bu raporun detaylarının duyurulacağı ifade edildi. 

Basın duyurusunda açıklamalarla ilgili şu ipuçları yer aldı:

REKTÖR’ÜN FETÖ’NÜN İMAMINA RAPORLARINI AÇIKLIYORUZ! 

 “Üniversite Rektörü’nün, FETÖ’nün Amerika’daki Akademi İmamına yazdığı raporları Vatan Partisi Genel Merkezi’nde açıklıyoruz.

“Üniversitelerden sendikalara, siyasi partilerden derneklere kadar bilgiler içeren raporları kamuoyuna ilan edeceğiz. 

“Türkiye kamuoyunu, hükümeti, bütün basın mensuplarımızı ve milletimizi bu önemli açıklamayı izlemeye davet ediyoruz.

“Saygılarımızla.”

Yer: Vatan Partisi Genel Merkezi

 (Aşağı Öveçler Mahallesi 1308. Sokak No: 12 Çankaya/Ankara)

Tarihler:

VARAN-2: 9 Kasım 2023, Perşembe/ Saat 13.00

VARAN-3: 11 Kasım 2023, Cumartesi/ Saat: 13.00

Kaynak: Aydınlık gazetesi