Ana Sayfa Haberler SONER POLAT BİLKENT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

SONER POLAT BİLKENT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

1054

Vatan Partisi Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkanı Soner Polat Bilkent Üniversitesi Ütopya ve Bilim Topluluğu’nun düzenlediği “Türkiye’ye Yönelen Tehditler” isimli toplantıya katıldı.

 

20 Kasım 2016 Perşembe günü saat 12:30’da başlayan toplantı Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin ve akademisyenlerinin yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Etkinlikte 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Fırat Kalkanı Harekatı eksenli iç ve dış tehditler ele alındı. Soner Polat, sunumuna Türkiye’nin jeopolitik ve stratejik konumunu anlatarak başladı.

s

 

Etkinliğin ilk bölümünde küresel jeopolitik savaşın cephelerini ve taktiklerini haritalar üzerinden anlatan Polat; KKTC, Ermenistan ve 152 ada örnekleriyle Türkiye’nin yakın tarihine de ışık tuttu. Emekli Tümamiral, etkinliğin ilerleyen bölümünde 15 Temmuz’da ülke olarak büyük bir tehlike attığımızı vurguladı ve girişimin başarılı olması durumunda Türkiye Cumhuriyeti devletinin ortadan kalkma riskiyle karşı karşıya kalacağını belirtti. Soner Polat: “Halka mal edilemeyen ulusal çıkarlar savunulamaz. Ulusal çıkarlar milletin kalbinde çarpar. Bu nedenle taviz verenler her zaman gizli görüşmeler yapar. Esas güç halkın kalbindedir.” dedi.

85408525-8fe4-4b40-b62f-c7aab0e0fccc

 

oncugenclik.org.tr, 20.10.2016