Ana Sayfa Haberler VATANSEVER GENÇLİK PARTİSİYLE BULUŞUYOR

VATANSEVER GENÇLİK PARTİSİYLE BULUŞUYOR

1000

Öncü Gençlik Ankara İl Örgütü, kurultay çalışmasında vitesi yükseltti. Geçtiğimiz 2 hafta içerisinde  Ankara’da onlarca genç Vatan Partisi’ne üye oldu.  17-18 Aralık’ta gerçekleşecek Öncü Gençlik  10. Olağan Genel Kurultayının “Vatansever Gençlik Vatan Partisi’ne” sloganı Ankara’daki üniversitelerde karşılık buldu.

Gençler, Vatan Partisi’ne üye olma nedenlerini ise şöyle açıkladı:

VATAN PARTİSİ BİRLEŞTİRİYOR

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü Öğrencisi Hasan Çelik: “Halkçıları, milliyetçileri ve sosyalistleri bir araya getirmek ve birleştirmek amacı olan Vatan Partisi’nin bu birleştirici yanı üye olmamda en büyük etken oldu.” dedi.

MÜCADELENİN TEK ADRESİ

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Öğrencisi Gülsüm Balaban: “Atatürk’ün kurduğu milli ve laik Cumhuriyeti devam ettirme kararlılığında olan, bölücülüğe ve gericiliğe karşı mücadele eden ve bunların hepsini anti-emperyalist çizgisinden taviz vermeden yapan tek parti Vatan Partisi’dir. Mücadelenin tek adresi Vatan Partisi olduğu için üye oldum.” dedi.

HÜKÜMET GİBİ ÇALIŞIYOR

Hacettepe Üniversitesi Öğrencisi SabricanTıknazoğlu: “Sorunlara günü kurtarma anlayışıyla değil köklü çözümlerle yaklaşan ve ülkenin geleceğini inşa etmede attığı adımlarla daha iktidara gelmeden hükümet gibi çalışan bir parti olduğu için Vatan Partisi’ne katıldım” dedi.

ÜNİVERSİTEDEKİ YEGANE ÖRGÜT

Ankara Üniversitesi Öğrencisi Kübra Özdemir: “Üniversitelerde PKK’ya ve FETÖ’ye karşı yegâne mücadele eden örgüt olduğu için ve yarım kalan Kemalist Devrimi tamamlama kararlılığını taşıdığı için Vatan Partisi’ne katıldım.” dedi.

Öncü Gençlik Ankara Olağan il Kurultayı 11 Aralık 2016 Pazar günü Anemon Otel’de yapılacak.

 

oncugenclik.org.tr, 1.12.2016