Ana Sayfa Manşet Sezer Özseven yazdı: ❝Sigaraya değil vatana bağlı olalım❞

Sezer Özseven yazdı: ❝Sigaraya değil vatana bağlı olalım❞

1535

“Vatan senden hayat umar,

Sen yaşarsan o canlanır,

Vatan için ölmek de var,

Fakat borcun yaşamaktır…”

Tevfik Fikret

Bu bir yaşam çağrısıdır.

Serde vatan için ölmek varsa bu milletin öncüleri ilk sırada atılır öne. Çünkü biliriz ki; millet, ancak öncüler vatan için ölürse çarpışır. Vatanımızın bağımsızlığı tehlikeye düştü mü gözümüzü bile kırpmadan bağımsızlık davası uğruna ölmeyi göze alırız. Varlığımızı Türk varlığına seve seve armağan ederiz.

Peki ya görevimiz yaşamak olduğunda? Vatan için ölürken gösterdiğimiz cesareti vatan için yaşarken de gösterebiliyor muyuz? Bağımsızlık davası uğruna vereceğimiz canımızı bağımlılıklarımızdan kurtularak koruyabiliyor muyuz?

Bizim her şeyimiz bu vatana, millete ve insanlığın sınıfsız-imtiyazsız yaşama davasına vakfedilmiş. Canımızı, malımızı bu dava uğruna vakfetmişiz. Ne o mal yalnızca bizim malımız ne o can yalnızca bizim canımız. O halde o canı bu dava için korumak da görevimiz değil mi?

O halde bu milletin öncülerini, bu gençliğin öncülerini göreve çağırıyoruz!

Başta sigara olmak üzere bütün bağımlılıklarımızdan kurtulmaya çağırıyoruz!

Canımızı sigaraya değil bu vatan ve bu halka bağlamaya çağırıyoruz!

Tek bağlılığımız bu vatana ve bu halka olsun. İşte o zaman uzun bir ömür bizi bekler.

Tek bağlılığımız insanlığın sınıfsız-imtiyazsız yaşama davasına olsun. İşte o zaman 78 yaşımızda bile dünyanın en mutlu insanı oluruz.

ÖRNEK OLACAĞIZ

Maalesef bugün Türk Gençliğinin önemli bir çoğunluğu sigara bağımlısıdır.

Sigara bağımlılığı her şeyin başında bizleri erken yaşlarda yaşamdan koparmaktadır. İnsanlığın bize daha 50 yıllar 100 yıllar boyunca ihtiyacı var. Bizim görevimiz ise olabildiğince uzun bir süre boyunca insanlık davasına hizmet etmek. O zaman sağlığımıza birinci derecede önem vermemiz gerekmektedir. 

Milletin öncüleri ancak millete örnek bir hayat yaşarlarsa millete önderlik edebilirler. Aynı gençlik için daha da fazlasıyla geçerlidir. Neden toplumun önüne çıkarken saçımıza, sakalımıza, kılığımıza, kıyafetimize dikkat ediyoruz? Neden bir karış sakalla ya da gündelik bir kıyafetle parti kurultaylarına gelmiyoruz? Millete örnek olmak için. Yalnızca örnek olmak değil. Aynı zamanda kendimize de saygı göstermek için.

Doğu Perinçek “Bir Öncü Gençlik üyesi Kızılay/Güvenpark’ta gezerken saçıyla, sakalıyla, kıyafetiyle örnek olarak gösterilmelidir” diyor. O zaman bağımlılıklarımızdan kurtulmak konusunda da millete, gençliğe ve liseli kardeşlerimize örnek olacağız. 

Tüm büyüklerimizi, arkadaşlarımızı, dostlarımızı daha sağlıklı bir ömür için, insanlık davasına daha fazla hizmet etmek için ve milletimize, Türk gençliğine örnek olmak için başta sigara olmak üzere tüm bağımlılıklarımızdan kurtulmaya çağırıyoruz.

Hep birlikte kurtulalım! Hep birlikte yaşayalım!

Sezer Özseven
Öncü Gençlik Genel Sekreteri